Перерваний політ

У ніч з 5-го на 6-те липня стався випадок – незвичайний, трагічний, незрозумілий: у Меморіальному парку впав із постамента бронзовий крилатий воїн – пам’ятник воїнам-афганцям. Він лежав на асфальті з відбитою головою й понівеченими крилами. Вранці тут працювали працівники міліції та зібралися поприбирати – афганці.

Ні бурі, ні шалених поривів вітру у ту ніч не було – відкритий у листопаді 2006 року пам’ятник перестояв вже не одну негоду і залишився незламним перед стихіями.

– Він був міцно закріплений, – розповідав голова міськрайонної спілки ветеранів Афганістану Григорій Шкурко. – Учасники колективу «Контингент», які часто виступають у нашому місті і які з концертами об’їхали всю Україну, авторитетно оцінювали наш пам’ятник як один із найкращих – і щодо задуму, і щодо втілення роботи скульптора Григорія Чуєнка у металі та камені.

Ми схиляємось до думки, що це – вандалізм. Останнім часом були зруйновані пам’ятники афганцям у Дніпропетровську та Запоріжжі.

Афганець Володимир Заруба – один із тих майстрів, які п’ять років тому виливали цей пам’ятник на Золотоніському машинобудівному заводі ім. Лепсе, з жалем оглядав тріщини і рани на бронзовій скульптурі (на фото). Запитання: це ж у кого знайшлося стільки безтямства і невігластва, щоб зіштовхнути з постамента скорботного солдата-птаха?! – залишилось без відповіді.

Надія КОВАЛЕНКО.

«Вісник Золотоніщини», 8.07.2011 р.

Погода