Новобранцю Максиму Перепелиці такі успіхи й не снилися!


Нещодавно на території селища Оршанець, що поблизу Черкас, у військовій частині відбулася обласна спартакіада

допризовної молоді, в якій взяла участь і команда нашого району, представлена одинадцятикласниками Гельмязівської школи Андрієм Герасименком, Антоном Штейнле, Давидом Нінідзе і Максимом Рудиком. Що й казати, хлопці підібралися бойові! Хочеться нагадати, що гельмязівська команда у минулому році була першою на цих змаганнях і постійно успішно виступає на них.

Після урочистого відкриття спартакіади учасники мали змогу подивитися показові виступи військовослужбовців, а увечері – ознайомитись з їхнім побутом. Змагання тривали два дні. У перший з них майбутні захисники Вітчизни випробовували свої сили у стрільбі з автомата, підтягуванні на перекладині, бігу на стометрівці, а наступного дня їх чекав крос на 3000 метрів

і метання гранати. Наші хлопці показали хороші результати. Так у кросі не було рівних Андрію Герасименку, а Давид Нінідзе аж 26 разів підтягнувся на перекладині, тоді як за шкільними нормативами слід лише 13. Добре виступали у цьому виді змагань й інші наші допризовники, тому у сумі гельмязівчани «злітали» над перекладиною 90 разів! Нелегким випробуванням для них стала стрільба з автомата по мішені, розташованій на відстані 100 метрів, адже хлопці того дня вперше тримали в руках цю зброю. За правилами учасникам дозволялося зробити три пробні постріли і п’ять залікових, тож представники гельмязівської команди і тут не підкачали – відстрілялися на «п’ять», вибивши у сумі 93 очка. А як вдало вони «від-метали» гранати, «набравши» в загальному 168 метрів і виборовши у цьому виді перше місце серед команд-учасниць! Одним словом – молодці! Гідно представили свій район, школу, роботу свого тренера, викладача фізкультури Гельмязівської ЗОШ Олександра Голуба. Усього на одне очко відстали вони у підсумку від команди міста Черкаси, на третьому місці – сміляни, на четвертому – допризовники із Золотоноші.

На думку декого із спостерігачів, суддівська бригада у складі виключно черкащан, відкрито «тягла» команду свого міста до перемоги. Особливо це було помітно на 100-метрівці, І не лише нашому тренерові. Мабуть, такому суддівству сприяв і той факт, що серед арбітрів був колишній випускник черкаської школи, учні якої якраз і брали участь у змаганнях. 20-річному юнакові дуже хотілося подарувати своїй альма-матер перше місце. Цікаво, що представником черкаської команди виявився уродженець Гельмязова, полковник у відставці, пенсіонер Тур, який, підійшовши до Олександра Голуба, від душі потис йому руку. Хто, як не колеги, найкраще зрозуміють одне одного?

– Що таке одне очко? Це – просто мить…- розмірковує Олександр Анатолійович. – Ми раді другому місцю, воно, та ще й при такій мізерній різниці , майже як перше. Для нашої команди – це великий

Марина БІЛЕЦЬКА.

«Вісник Золотоніщини», 23.04.2010 р.

 

Погода