Нова голова РДА закликає працювати по-новому

 

На виїзній нараді у Кропивні голова райдержадміністрації Оксана Криницька закликала до активної роботи за новою програмою і новими стандартами. Це важливе засідання відбулося

27 липня на базі Кропивнянської ЗОШ за участю сільських голів, керівників сільськогосподарських підприємств, структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів виконавчої влади в районі.

На порядку денному стояло питання про підсумки соціально-економічного розвитку району за І півріччя 2010 року та пріоритетні напрямки роботи РДА щодо економічного і соціального розвитку регіону у другому півріччі.

Оксана Криницька позитивно охарактеризувала цьогорічні здобутки району, відмітила ріст його економічних показників, похвалила роботу відділів РДА, які пов’язані із соціальним захистом населення. Вона зазначила: щоб думка влади була почутою, необхідно, щоб не люди йшли до чиновників, а представники влади йшли “у народ”. Проаналізувавши роботу РДА зі звернень громадян, варто зазначити, що 30% з них – це питання, які стосуються недостатньої поінформованості громадян у тлумаченні норм земельного законодавства. Голова РДА дала доручення в.о. начальника управління Держкомзему Миколі Бакуменку провести роз’яснювальну роботу із головами та землевпорядниками сільських рад щодо земельних питань.

Оксана Криницька зазначила, що на сьогоднішній день найбільш актуальним питанням в організації роботи району є співпраця органів виконавчої влади та місцевих рад, тому що вони працюють задля єдиної спільної мети: добробуту жителів району. Як позитивний приклад: у Кропивні очільник села і керівник сільгосппідприємства знайшли спільну мову і підтримують дружні стосунки.

– І одним з аспектів такої співпраці є контроль якості та забезпечення відповідності вимог законодавства до об’єктів торгівлі. Всім відома проблема із Софіївським ринком вже знаходить своє вирішення: виготовлено проектну документацію та розпочато роботи із встановлення малих архітектурних споруд, які забезпечать комфортні умови торгівлі та збереження якості продукції, – зазначила голова РДА. – Метою упорядкування стихійних ринків є приведення у відповідність до вимог санітарних норм місць торгівлі, що забезпечить покупцям якісну, здорову продукцію і задоволення від відвідування даного торгового майданчика.

Щоб покращити ефективність роботи апарату Оксана Криницька закликала держслужбовців проявляти ініціативу, активність, вносити свої пропозиції. Вона визначила чотири основні її напрямки:

1. Підняття соціальних стандартів – покращення рівня життя всіх верств населення нашого району.

2.Розвиток економічного рівня – створення нових робочих місць, залучення інвестицій.

3.Об’єднання та нормалізація атмосфери співпраці виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

4.Співпраця з жителями району.

У реалізації поставлених завдань Оксана Криницька вбачає велику роль ЗМІ. Вона збирається якнайактивніше залучати пресу і радіо для інформування жителів району про діяльність влади, адже люди зараз збентежені, налякані, перевантажені суперечливою інформацією.

До обговорення питання залучився в. о. начальника управління Держкомзему Микола Бакуменко. Він зазначив, що докладе зусиль, аби усі сільські ради заключили договори оренди землі. Тоді сільські бюджети наповнюватимуться такими необхідними для їх розвитку коштами. Начальник управління праці та соціального захисту населення Інна Лузан наголосила, що підвідомче їй управління буде якнайширше інформувати населення про субсидії, які незабаром введуть для пільгових категорій. Керівник відділу освіти Людмила Лосіцька рекомендувала залучати до співпраці батьків і вчителів для покращення умов виховання дітей і відмітила позитивний досвід у цьому плані Домантівської, Хрущівської та Новодмитрівської шкіл.

Оксана Криницька підвела підсумки наради. Для влади району одним з напрямків діяльності є розвиток аграрного сектору економіки. Щоб тваринницька галузь нарощувала свої потужності та з метою створення нових робочих місць, ефективного поєднання тваринницького та рослинницького напрямку в роботі сільськогосподарських підприємств, адже зерно, використане для годівлі тварин, має вишу економічну віддачу, ніж те, що просто реалізоване трейдерам. У соціальній сфері наразі актуально вжити усіх заходів з підготовки до опалювального сезону. Минула зима довела, що треба бути готовим до всього, щоб надзвичайні ситуації не застали район зненацька.

Хочеться зазначити, що на відміну від попередників, голова РДА виступала без підготовлених папірців, зверталась до слухачів простими словами. Під час наради вона намагалася достукатись до сердець держслужбовців, хотіла почути їхні коментарі і вислухати зауваження. «Наради треба проводити інтерактивно, – вважає Оксана Юріївна, – треба, щоб говорили і підлеглі. Я намагатимуся змінити ситуацію».

Але поки що зал мовчав. Чиновники не звикли до того, що керівництво цікавиться їхньою думкою, а не нав’язує свої переконання.

Ольга ЧУКМАРОВА,

«Вісник Золотоніщини»,30 липня 2010 року

 

Погода