Невідома війна

Фактом залишається таке: 85% людських ресурсів та три чверті німецьких танків, літаків і артилерії було розбито саме на Східному фронті. Але втрати переможців при цьому у кілька разів перевищили втрати переможених. Точних підрахунків досі немає, проте йдеться про цифру між 27-ма та 37-ма мільйонами людей, у тому числі загинуло близько 20 мільйонів цивільних громадян Радянського Союзу. Із чоловіків, народжених в Радянському Союзі між 1921 та 1923 роками, вижили лише 3 %. Країна переживала демографічні наслідки таких втрат ще 50 років.

 Чоловіки, які залишилися жити, уже не мали потреби доводити свою мужність — стать надавала їм переваги. Тоді як головно жінкам довелось піднімати країну з руїн та утримувати родини – і вони добре навчилися обходитися самотужки. Крім того, 500 тисяч жінок брали участь у військових діях.

 У Радянському Союзі не залишилося сім’ї, яка б не втратила когось у Другій світовій війні, тому у масовій свідомості залишилося уявлення про війну як катастрофу великого масштабу. Ще кілька поколінь по тому виголошували тост на сімейних застіллях: «Щоб не було війни»,

■ Радянський Союз виробляв найкращий у світі танк Т-34, а також першу у світі реактивну артилерійську систему «Катюша», Проте більшість росіян вірить, що головним фактором перемоги була не військова техніка, а готовність солдат загинути за батьківщину

Досі залишається багато невідомих і фактів про Вітчизняну війну, хоча Радянському Союзу не було потреби приховувати інформацію про неї — на відміну від «несправедливих» Фінської та Афганської воєн.

600 тисяч солдатів так і лишилися непохованимй після Сталінградської битви,

Легкими дерев’яними бомбардувальниками РО-2 керували жінки, оскільки пілотів більшої маси літаки просто не могли підняти. їм доводилося робити по вісім польотів за ніч, при цьому пілотам не видавали парашутів, оскільки командування остерігалося, аби ті не потрапили до рук ворога.

За матеріалами ЗМІ

Вісник Золотоніщини», 4.05.2012

 

Погода