Народні обранці Золотоніщини – найспортивніші в області

24 вересня вони виступили у фіналі першої спартакіади депутатського корпусу Черкащини і вибороли перше місце.

Суперниками золотоніських обранців були депутатські збірні Жашківського, Монастиршценського, Драбівського, Городищенського, Косунь-Шевченківського районів та команда депутатів обласної ради. Спортивні баталії розгорілися на стадіоні навчального центру Державної прикордонної служби України в Оршанці поблизу Черкас. Змагання відкрив голова обласної ради Валерій Черняк, який наголосив, що проведення спартакіади депутатів різних рівнів є свідченням того, що спорт на Черкащині відновлюється. Золотоніська команда була згодна з цим і водночас переконана, що перемога кується не за один день. Шлях до неї пролягає через системну роботу, яка включає розвиток дитячого спорту, популяризацію фізкультури та культивування здорового способу життя у колективах, підтримку ветеранського спортивного руху. Надихав на результативну фінальну гру народних обранців Золотоніщини голова районної ради Микола Собченко, вболівала за спортсменів – його заступник Валентина Ярош. У телефонному режимі цікавилась перебігом змагань і висловила впевненість у позитивному результаті голова РДД Оксана Криницька. Фахово супроводжував збірну головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту Василь Поліщук.

Перш ніж почати змагання, делегати-депутати Золотоніського району потрапили на своєрідний фейс-контроль: зокрема, від депутатів районної ради Олексія Васильченка та Юрія Петренка зажадали документів на підтвердження їхніх осіб – в організаторів з’явилися сумніви, що такі молоді чоловіки можуть бути обрані до органів влади. Не відразу розпізнали сільського голову у енергійному Ігорі Гвоздю, а потім ідентифікували: це ж той чоловік, що два тижні поспіль не сходив з екранів телебачення, бо команда його села стала однією з найспортиніших в області.

Павло Вовчанівський та Марина Коваленко відстоювали честь району в тенісі. Грали вправно, впевнено і завоювали значні суми балів для спільного командного заліку. За шахівницями вели боротьбу Тетяна Тарасюк та Іван Малий. Рівних Іванові Володимировичу не було, він став найкращим депутатом-шашкістом області. Після закінчення змагань з настільного тенісу й шашок шість команд мали ідентичні результати: 102 – 103 очок. Тому доля чемпіонства розігрувалась на волейбольному та міні-футбольному майданчиках.

Певною несподіванкою для наших волейболістів стало те, що зустрічі проводились не у звичних для них закритих залах, а просто неба. Та попри природні чинники (то вітер налетить, то сонце засліпить), Сергій Сало, Анатолій Власенко, Ніна Кравченко, Віктор Касіч, Олександр Голіченков, Іван Кириченко, Віктор Діхтяренко, Володимир Марчук, Олександр Пустовгар і Олександр Пузєєв з гідністю провели волейбольні партії.

Розв’язка спартакіади цілком залежала від футболістів. Команди були розділені на дві групи. Перший матч із командою Городищенського району завершився перемогою наших гравців з рахунком 4:1. Другим суперником виявилась сильна збірна Монастиршценського району: і нам, і їм для виходу у фінал потрібна тільки перемога. У безкомпромісній грі вирували пристрасті, демонструвалась майстерність, велику роль мав настрій і рішучість не здаватися до кінця… Підходив до закінчення другий тайм. Несподівана атака суперників, скупчення гравців біля наших воріт ледь не змінили рахунку 1:1- арбітр не помітив, що м’яч був забитий рукою, помилку виправив другий суддя матчу – гол не зарахували. Доки пристрасті розгортались довкола цього моменту, наш воротар Олександр Гриб із штрафного майданчика дав точний пас Ігорю Гвоздю, який миттєво зорієнтувався в ситуації, обіграв почергово чотирьох монастирищенців і голкіпера і влучним ударом забив м’яч у суперницькі ворота. До фінального свистка залишалась одна хвилина. Перемога у цьому поєдинку відкрила нашій вихід у фінал. У третій зустрічі золотонісці легко розгромили депутатів обласної ради.

На фінішній прямій їх тепер очікували давні суперники з Драбівського району. А водночас на перемогу претендували ще й футболісти Городищини. Від цієї залежало перше чи третє місце дістанеться команді. Це додавало азарту, адреналіну і сил. При підтримці численних вболівальників Ігор Гвоздь, Владислав Озіський, Олександр Шамчук, Юрій Петренко, Олексій Васильченко, Олександр Гриб вибороли чемпіонство. Золотоніська футбольна команда посіла перше таблиці спартакіади і впевнено вивела депутатів районної та сільських рад Золотоніщини на золоту сходинку обласного спортивного п’єдесталу.

Сільський голова Вознесенська Тетяна Кісіль допомогла у підвезенні трьох членів команди, що проживають на території цієї сільської ради. А водій автобуса, наданого відділом культури та туризму Віктор Гетьман доставив спортсменів до місця змагань і транспортний засіб перейшов у повне розпорядження фізкультурників, за яких він дуже вболівав.

На успіх наших народних обранців на спортарені вплинула і спонсорська підтримка депутатів районної ради Галини Дубовик, Віктора Слюсаря, Андрія Романенка та колективів Гельмязівського хлібокомбінату під керівництві Надії Січкар і СТОВ «Пальміра» (відділок Кропивна) в особі Олександра Журби та Анатолія Ярмоли. Спортсмени та організатори змагань щиро вдячні їм за це.

Олександр БУТ, голова ФОК «Колос»,  Надія КОВАЛЕНКО, кореспондент «ВЗ»

«Вісник Золотоніщини», 30.09.2011 р.

Погода