Народні гуляння на Чигиринській землі

На святкування Дня українського козацтва 14 жовтня до Чигирина прибула чимала когорта патріотів рідного краю. Урочистості з цієї нагоди відбулися за участю голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба.

Чигиринська земля – колиска визвольного руху українського народу під приводом гетьмана Богдана Хмельницького, тому святкування розпочали з урочистої ходи та покладання квітів до Монумента основоположнику української державності. Після вшанування пам’яті героїв національно-визвольної війни у Свято-Казанській церкві відбувся молебень за Україну та український народ.

За доброю козацькою традицією на Покрову завжди влаштовувалися масові гуляння. Не було винятком і цьогорічне свято – неподалік від резиденції Богдана Хмельницького делегації усіх районів області під час фестивалю козацького кулішу частували учасників дійства смачними стравами, по колу йшла козацька кварта з міцним напоєм, а на закуску, як же без нього, був національний стратегічний продукт – сало.

Чи були найсмачнішими гостинці із Золотоніщини? Та мабуть що так, бо їх із задоволенням куштували усі – і гості, і господарі, зокрема, голови райдержадміністрації Оксана Криницька та облдержадміністрації – Сергій Тулуб (на фото).

А тим часом на площі можна було переглянути театралізоване козацьке дійство і виставки майстрів народних ремесел, виступи Черкаського народного хору, обласних та районних творчих колективів. Особливим подарунком для гостей свята став спів метра української естради Михайла Поплавського.

Вітаючи Чигиринців та гостей козацької землі Очільник області Сергій Тулуб згадав славетну козацьку історію та побажав усім: «Козацької наснаги, миру і добра. Нехай Присвята Богородиця наділить усіх нас міцним козацьким здоров’ям і незламною волею до перемоги, яка допоможе долати будь-які перешкоди! Нехай Господь оберігає усіх нас, наш Черкаський край та нашу державу!»

Любов МІНІНА.

21.10.2011 р.

Погода