«Найспортивніше село» стартувало у Вознесенському

Кажуть, спорт занепадає. Але, на нашу думку, не у Золотоніському районі! Яскравий приклад — улюблені і престижні районні змагання “Найспортивніше село”, які проводяться вже 13-ий рік поспіль.

17 березня офіційно відкрито ХІІІ районні змагання «Найспортивніше село». Першою зоною старту стало Вознесенське. До центру змагань прибули команди сіл учасниць: Кривоносівки, Зорівки, Лукашівки, Синьооківки, Привітного, Богуславця. Вітальне слово перед стартом спортсменам сказав голова районної ради Микола Собченко.

У змаганнях з гирьового спорту фаворитами були фізкультурники з Кривоносівки. Міцної статури з широкими плечима хлопці показали справжній клас. Рівних їм не було. Майже в усіх вагових категоріях вони зайняли перші місця. Серед учасників до 65 кг перше місце посів Володимир Дудченко з Кривоносівки (20 разів), друге – В’ячеслав Денисенко з Вознесенського (13), третє – Сергій Богомол з Лукашівки (12). У категорії до 75 кг гілку першості, абсолютну прихильність всіх присутніх і бурхливі овації заслужено отримав Василь Щербина з Кривоносівки. Він підняв гирі 42 рази! Другу сходинку посів лукашівський спортсмен В’ячеслав Сокирка (30) та третє місце – Василь Грекало із Синьооківки (25). У категорії до 90 кг найвищу сходинку зайняв богатир із Кривоносівки Олексій Битко (40), нижче розташувався зорівчанин Тарас Лисенко, а за ним з результатом 13 разів – Микола Ворощенко із Лукашівки. У категорії понад 90 кг першим місцем чемпіони поступилися гирьовику із Зорівки. Валерій Гунько підняв гирі 21 раз, завдяки чому і здобув призове місце. На поверх нижче опустився Василь Регурецький із Синьооківки (20) і ще нижче – на третю сходинку – Віталій Моторний – представник спортивної Кривоносівки (17).

Захоплюючими були змагання з армрестлінгу. Спортсменів-суперників не один раз розводили в сторони на «заспокійливі» 5 секунд. Дух боротьби інколи брав верх і учасники не завжди могли зосередитися та правильно виконати завдання. У цьому виді спорту незмінними володарями перших місць в категоріях до 70, до 90 та понад 90 кг є спортсмени із Кривоносівки – В’ячеслав Демчинський, Володимир Демчинський та Руслан Кучеренко відповідно. У першій категорії друге місце посів Євген Кузнєцов з Вознесенського, третє – Сергій Музика із Зорівки. У категорії до 90 кг друга сходинка дісталась Олександру Зубаньову з Синьооківки, йому на п’яти наступає Руслан Коваленко із Вознесенського. У третій категорії срібне місце посів Ігор Тетьора із Зорівки, а бронзове – Сергій Кузнець із Лукашівки.

У змаганнях з настільного тенісу серед жінок призери розташувались таким чином: перше місце – Ірина Зінченко (Вознесенське), друге – Наталія Пальха (Кривоносівка), третє – Інеса Гришко із Синьооківки. Серед чоловіків верхівку п’єдестала зайняв Микола Мехеда (Вознесенське), другу сходинку посів В’ячеслав Жербецький (Зорівка), третє місце відвоював Євген Забайрачний (Кривоносівка).

Шахові майстри розіграли свої партії. Перемогу і почесне звання найрозумнішого маестро отримав Олексій Шевчук із Вознесенського, достойну конкуренцію йому склав Віктор Курятник із Кривоносівки, який зайняв друге місце. Бронзову сходинку п’єдесталу посів Роман Журба із Зорівки.

На перетягування каната всі сільські громади виставили справжніх богатирів. Цього року навіть Привітне боролося у цьому виді спорту і виставило своїх шістьох учасників. Під гучні вигуки-поради, оплески і бойові заклики перше місце виборола команда з Кривоносівки. Сільський голова Зорівки Юрій Гунько так оплесками, настановами підтримував своїх хлопців, так щиро вболівав за команду, що вона просто не мала шансів не виграти. Зорівчани посіли почесне друге місце. Господарі свята, команда з Вознесенського, опинилися на третій сходинці. Перші зональні змагання найспортивніших сільських спортсменів у Вознесенському закінчилися з такими результатами: Кривоносівська команда набрала 314 очок, Вознесенська – 291, Зорівська – 275.

У цьому турі головних сільських спортивних ігор взяв участь 101 фізкультурник із заявлених 112. Організатори висловлюють подяку директору Вознесенської ЗОШ Аллі Рідько за гостинність, надане приміщення і комфортні умови для проведення змагань та секретарю сільської ради Галині Макаренко за допомогу в організації заходу.

* * *

Наступна зональна зустріч відбудеться 24 березня у Кропивні. Участь у ній візьмуть команди з Крупського, Вільхів, Коробівки, Деньгів, Чапаєвки та Новодмитрівки. 25 березня проводитимуться змагання у гельмязівській зоні. На захід завітають спортсмени з сіл учасників – Богданів, Броварок, Підставок, Плешканів, Кавраю, Кавраю Другого, Калеників, Гладківщини, Софіївки та Бубнівської Слобідки.