На «полі бою» і на «вогняному рубежі» демонстрували свій вишкіл каврайські школярі

 

До 65-річниці Перемоги у с. Каврай-2 за ініціативи Володимира Дмитровича Дьомкіна та за підтримки сільського голови Валентини Василівни Костенко були проведені спортивні змагання з елементами воєнно-прикладної підготовки між учнівською молоддю.


Діти були рішуче налаштовані на перемогу. З великим задоволенням змагалися у «рукопашному бої» (бились подушками, стоячи на колодах). Ця вправа видалася не з легких, тому що одночасно втримати рівновагу і побороти суперника – це вимагало від учасників пильної уваги і фізичних сил. Та все ж таки переможець – учень 10 класу Олександр Артеменко зміг поєднати ці два вміння. Серед дівчат на цьому етапі боротьба велася цікавіше, але була миттєвою. Дівчатка дуже швидко з колод опинялися на землі. Переможцем виявилася тендітна, але бойова Тетяна Василенко, учениця 8 класу.

Не менш цікавим було завдання подолати вогняний рубіж, надати допомогу потерпілому і винести його з поля бою. Тут свою майстерність показували «медсестри», які при пораненні стегнової кістки накладали кровоспинний джгут за всіма вимогами та найкраще з цим завданням справилась учениця 11 класу Альона Тарасенко.

Найжаданіший момент змагань – стрільба. Тут і хлопці, і дівчата кожним пострілом намагалися принести своїй команді якомога більше балів. Уважно вислухавши рекомендації, почали стріляти по мішенях на відстані 10 метрів. Усі старалися бути уважними та пильними. Фортуна посміхнулася учню 10 класу Олександру Борщенку, який заробив для своєї команди 37 очок, на другому місці з результатом 35 балів був Руслан Бузун – учень 11 класу, на третьому випускник школи – Олександр Чмих. За загальною кількістю балів дві команди вибороли перші місця. Це: Олександр Борщенко, Сергій Василенко та Людмила Дьомкіна і Руслан Бузун, Альона Тарасенко та Віктор Лісовий. На другу сходинку піднялися Вадим Шадловський, Олександр Чмих і Тетяна Василенко. На третьому місці команда Олександра Артеменка, Миколи Василенка та Івана Нечитайла. До речі, Іван вправно виконав обов’язки медсестри на полі бою.

Усі команди нагороджені грошовими преміями та грамотами. Але, крім цього, вони ще отримали гарний настрій, чудовий відпочинок, заряд бадьорості та енергії і приємні спогади, які розказували-переказували всім своїм друзям.

Ці змагання довели, що молодь можна зацікавити, головне, щоб були спонсори, наставники і ентузіасти.

Наталія ЧИЖОВА,

педагог-організатор школи, учком та вболівальники.

«Вісник Золотоніщини», 28 травня 2010 р

 

Погода