На старт обласних змагань вийшли народні обранці

Ювілейну річницю Незалежності України депутати обласної, районних, міських, сільських та селищних рад Черкаського краю вирішили відзначити своєрідно: провести спартакіаду за власною участю. Мабуть, спостерігаючи за тим, як завзято (вже не перший рік) змагаються держслужбовці, обранці народу не раз обурювалися: «А чому це немає змагань для нас? Ми теж вміємо «і сильніше, і швидше, і вище»? І от нарешті дочекалися: обласна «депутатська» спартакіада стартувала! Участь у ній оргкомітет дозволив узяти і сільським головам, адже і їм народ виявив свою довіру. Для початку спортсмени з депутатськими значками  вирішили позмагатися з чотирьох видів спорту: шашок, тенісу, волейболу і міні-футболу.

Минулої суботи у нашому місті проходив другий, зональний етап спартакіади. У третій міській школі зібралися делегації спортсменів-депутатів з Черкас і Черкаського району, Золотоноші і району, Драбівського, Кам`янського, Чигиринського і Чорнобаївського районів.

Честь нашого, Золотоніського, захищали невгамовні, вічно молоді і завзяті ентузіасти спорту, які завжди готові постояти за рідний Златокрай. Хто б сумнівався, що цей захід не обійдеться без участі голови села Шабельники – Ігоря Гвоздя, який не тільки сам грав у теніс, а й привіз на змагання  дружину, бібліотекаря і шашистку Тетяну. Перекваліфікувався у шашкового знавця і директор Ковтунівського НВК, кандидат у майстри спорту з шахів Іван Малий. Відважно захищала свою територію на тенісному столі смілива землевпорядниця Шабельниківської сільради Наталія Барботько, яка неабияк виручила рідну команду і принесла їй немало очок у залікову скарбницю. Бравий вигляд у своїй червоній формі мала наша волейбольна команда, до складу якої не побоялися увійти депутати-спортсмени: голова села Коробівка Сергій Сало (ех, не дали чоловікові гирі потягати!), вчителі з Чапаєвки Анатолій Власенко і Павло Вовчановський, приватний підприємець із Синьооківки Іван Кириченко, начальник зміни і електрозварювальник Пальмірського цукрозаводу – Ніна Кравченко і Олександр Голіченков, приватний підприємець з Богданів (у недавньому минулому директор СТОВ «Богданівське») Володимир Марчук. А як не перерахувати міні-футболістів, на долю яких (разом з волейболістами) випали чи не найтяжчі спортивні випробування ? Нехай вибачають шашисти, але навіть якби вони грали «у Чапаєва», їхні зусилля важко було б порівняти з тими, що приклали, борячись за перемогу, любителі ігор з м`ячем. На штучне футбольне поле (а цей вид змагань проходив на міському стадіоні) відважно вийшли представники району: вчителі Зорівської ЗОШ Віктор Діхтяренко і Скориківського НВК – Олександр Пустовгар,  інструктор зі спорту с. Антипівка Анатолій Сень, заступник директора СТОВ «АФ «Маяк» Олексій Васильченко, головний спеціаліст управління економіки і помічник державного реєстратора міськвиконкому (вони теж депутати сільської і районної рад) Олександр Шамчук і Юрій Петренко. Захищав ворота нашої команди голова села Кропивна Олександр Пузєєв (враховуючи його темперамент як гравця так і вболівальника, які він поєднав того дня воєдино, не доводиться дивуватися тому, що Олександр Іванович ще й сьогодні підшкандибує на ліву ногу). Між іншим, декілька років тому його було визнано кращим воротарем серед ветеранів області. Вболівальників було небагато, але спортсменам Златокраю надавав наснаги і волі до перемоги той факт, що побажати їм успіхів знайшли час голова райдержадміністрації Оксана Криницька та її перший заступник Микола Іщенко. Протягом усіх змагань вони відчували підтримку заступника голови районної ради Валентини Ярош, а от що відчували її долоні завзятої вболівальниці футбольних перегонів, і уявити важко. Безпосередню участь у змаганнях узяв, як завжди, міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

На шкільних «спортивних майданчиках» (у залі, фойє та у класах) були також помічені відомі особистості – депутат обласної ради Віталій Полях, міської – Віктор Іванько (до недавнього часу начальник Золотоніського міськвідділу міліції), завідуюча дитсадком «Веселка» Олена Лугіна та ін. Одним словом, змагання, про які йдеться, не залишилися у Златокраї поза увагою.

Терпіти більше несила, тому спішу повідомити читачам, що команда депутатів району посіла у цьому етапі спартакіади друге місце і тим самим виборола собі право вийти у фінал змагань (туди, згідно з положенням, потрапляють дві команди-переможниці). А тепер про героїв. Перші місця у своїх видах вибороли Ігор Гвоздь та Іван Малий, третє – Тетяна Гвоздь. Другими серед 8 команд учасниць стали наші волейболісти! І дещо про футболістів, які опинилися на 5-му місці. Під час жеребкування їм не поталанило: потрапили у групу найсильніших команд, своїх одвічних суперників по найспортивнішим перегонам, футболістів Чорнобаївського і Черкаського районів та м. Черкаси. Проте золотонісці примудрилися обіграти представників Чорнобаївщини, чим добряче їх ошелешили. А що вже Олександр Пузєєв, то кращого воротаря на цьому етапі змагань точно не було, як і таких «польотів» за м`ячем, які він демонстрував того дня!

Усього три очка не вистачило нашій збірній, щоб вийти на перше місце (368 проти 371 у переможця – збірної Драбівського району). На третьому місці – команда з Чорнобаївщини. Збірна Золотоноші посіла 7 місце.

Перемоги і поразки заїдали смачнючою кашею, якою, по закінченні змагань, пригощали спортсменів і вболівальників вправні кухарі польової солдатської кухні.

Тож тепер будемо чекати третьої, фінальної частини обласної спартакіади депутатів, в якій візьмуть участь не тільки по дві команди-переможниці з кожної зони (їх буде 6), а й команда депутатів обласної ради. Змагання планується провести 24 вересня.

P.S. Цікавий факт: незадовго до початку змагань голова ФОК «Колос» Олександр Бут, який у такі хвилини здається нічого не чує і нікого не бачить, раптом зупинився і задумливо промовив ні до кого: «А все таки, я надіюсь на перемогу…» І справді напророчив. Бувалого вовка – не проведеш.

Марина БІЛЕЦЬКА

«Вісник Золотоніщини», 2.09.2011 р.

Погода