На обласних змаганнях за титул найспортивнішого села команда Шабельників здобула СРІБНИЙ кубок

Прибуття на фінальні змагання «Найспортивніше село Черкащини – 2011», що цьогоріч проходили 10 вересня у м. Кам’янка, команди із Шабельників Золотоніського району викликало хвилю ажіотажу. Адже більшість сільських спортивних колективів – не новачки у цьому суперництві. Подіставали карти області і кинулись шукати, де це село розташоване, перевірили паспорти членів команди, щоб пересвідчитись: прибули справді сільські жителі, спортсмени-аматори, а не легіонери-професіонали. Знаючи рівень фізичної і моральної підготовки учасників боротьби за титул найспортивнішого села області із Вознесенського, які кіль ка років поспіль презентували Золотоніський район на таких змаганнях, цього разу у Кам’янці перестрашено вражалися: яка ж сила у цієї команди, якщо вона поборола таку вже відому, знану, найкращу! А гурт канатників шокував – міцною чоловічою статурою і безапеляційною впевненістю: ми переможемо! Загалом настрій спортсменів був дуже рішучим: вийти в лідери. Велика заслуга у такій позитивній налаштованості шабельниківських фізкультурників тренера команди, спортсмена-гравця і водночас учителя-наставника, а за офіційним статусом – сільського голови Шабельників Ігоря Гвоздя.

Кожен із двадцяти шести членів колективу був важливою одиницею в команді, адже додавав такі потрібні для перемоги очки. Практично в усіх видах боротьби у нас були призери, – розповів Ігор Володимирович. – Ми завоювали шість бронзових медалей, здобули чотири четвертих та два п’ятих місця в особистому заліку. Міні-футбол, канат, гирі, крос, теніс, дартс – це ті види змагань, де ми лідирували.

Шабеляни відчували підтримку вболівальників, які власним транспортом дісталися у Кам’янку, щоб підставити дружнє плече, потрапити у вир емоцій і за будь-яких обставин бути на боці своєї команди. Цікаво, що і вболівальники з інших районів на весь стадіон скандували: «Шабельники! Шабельники!».

Красиво і впевнено вигравала партії у настільному тенісі Леся Наумейко, успішно провів більшість сетів і Сергій Стеблівець. Третім фінішував на кросовій дистанції 1000 метрів Ігор Козачук. Додала свою частину балів до командного заліку бігунка Ірина Барвінок. Точно і результативно піднімав гирі Олександр Діденко. Сильним і витривалим армрестлінгістом зарекомендував себе Анатолій Богуш, менш успішно, але з користю для команди продемонстрував міцність рук Роман Радченко. Фаворитами команди і загалом всієї аудиторії обласних змагань стали канатники – справжні атланти і геркулеси: Володимир Григоришин, Сергій Та- расюк, Віталій Дерепас, Роман Радченко, Сергій Стеблівець, Олександр Бойко та Сергій Головко – чоловіки-титани, спроможні втримати небо на своїх плечах, розсунути гори руками і встояти під натиском не менш могутніх суперників (середня вага – 135 кг!)

Шабеляни Ігор Гвоздь, Артем Богуш та Сергій Стеблівець разом з іншими футболістами, які підсилили міні-збірну, бездоганно провели всі матчі у своїй зоні, гарно грали і на фініші – жодної поразки! Але через різницю в кількості забитих і пропущених м’ячів чемпіонами не стали. – Нам випало грати першими і все склалося непогано, але не могли, як інші, ті, що змагалися пізніше, передбачити виграшного рахунку. От і не підфортунило, – журиться капітан Ігор Гвоздь. – Ми могли б бути на першій сходинці п’єдесталу, якихось півкроку відділило нас від звання найспортивніших в області.

Чемпіонами стали атлети і гравці з Руської Поляни Черкаського району. Наші – срібними призерами. Разом із названими уже спортсменами загальнокомандному успіхові сприяли Микола Пащенко, Андрій Іскра, Олександр Гетьман, Олександр Коваленко, Євгеній Киркун, Максим Ваченко, гирьовики Вадим Нестеренко, Володимир Дудченко та Валерій Гунько, шахіст Микола Гуков, рукоборець Володимир Тертиця, які додавали свої очки у спільний доробок.

За всі призові місця в особистому заліку спортсмени нагороджені медалями і грамотами. Команда Шабельників одержала почесний трофей – срібний кубок змагань «Найспортивніше село Черкащини – 2011» та комплект спортивної форми. Знаком визнання стала і почесна грамота управління у справах сімі та молоді облдержадміністрації, подякою за примноження спортивної слави Золотоніщини – почесна грамота Золотоніської районної ради.

Капітан команди - сільський голова Шабельників Ігор Гвоздь із гордістю українського спорту - срібним призером Олімпійських Ігор 1976 року у Мюнхені та бронзовим - 1980 року у Москві Василем Петровичем Юрченком та сином Тимуром - надією місцевих фізкультурників, футбольним лідером юнацької збірної Золотоніщини, перспективою нашого спорту.

– При тій довірі, яка була виявлена до нашої команди, ми, хоч і були новачками на змаганнях такого рівня, виступити погано просто не могли! – переконаний Ігор Гвоздь. – У організаційних питаннях нас дуже підтримували районна рада і районна державна адміністрація, із транспортним забезпеченням ми не мали клопоту. Активно вболівала за команду заступник голови районної ради Валентина Ярош. Опікали і консультували сільських спортсменів наші профі – головний спеціаліст відділу з питань молоді та спорту райдержадміністрації Василь Поліщук і директор ФОК «Колос» Олександр Бут, вони як фахівці передавали нам як початківцям на обласних перегонах свій неоціненний досвід. Матеріально підтримали команду керівники ТОВ СП «Золотоніський» Алі Ахмад Сулайман, «Укрпродсервіс» Олег Маринчук, СТОВ «Агро-колос -05» Сергій Журило, приватний підприємець Олександр Засенко. Великий спонсорський внесок зробив бізнесмен Сергій Гвоздь – мій молодший брат. Шабельниківська сільська рада, безумовно, переймалася нашою підготовкою та участю у змаганнях. Гостинно приймали нас у Кам’янці. Відро каші дали! – сміється Ігор Гвоздь і цілковито щиро дякує усім доброзичливцям.

Надія КОВАЛЕНКО.

«Вісник Золотоніщини», № 36 від 16 вересня 2011 року

Погода