На «азовській хвилі» наш земляк тримався впевнено

Золотоніські любителі шахів добре знають свого колегу, затятого шахіста першорозрядника В`ячеслава Олексенка, з яким не раз зустрічалися у двобоях на шахових дошках. Він один з тих ентузіастів, які активно пропагують на Золотоніщини згаданий вид спорту, не дають йому канути в літу, організовуючи змагання і залучаючи у ряди шахістів юних гравців. Сам В`ячеслав – працівник ВАТ «Янтар», людина доволі скромна і байдужа до піару, про свої перші шахові університети і сьогоднішні досягнення  розповідає небагато, тож довелося здобувати інформацію у його друзів-спортсменів.

Опановувати складну шахову науку Славко почав ще у 10 років, відвідував шахматний клуб у районному будинку культури, яким керував тоді славний наш земляк, справжній фанат шахової і шашкової справи, ініціатор усіх тодішніх змагань з цього виду спорту Леонід Сергійович Легкий. Щоправда, спочатку хлопчина полюбляв шашкові бої, але дуже швидко захопився благородними шахами, бо дуже йому подобалося придумувати хитромудрі комбінації, метикувати: як би обіграти суперника, оголосивши шах чи мат. 25 років віддав В`ячеслав улюбленій грі, набувши за цей час звання першорозрядника і  чимало досвіду. У добірку В`ячеслава Олексенка чимало перемог у шахових перегонах різних рівнів: двічі, наприклад, він ставав кращим на міських чемпіонатах пам`яті свого вчителя Леоніда Легкого, а у цьому році – переміг у відкритій першості Драбівського району із швидких шахів.

Та найбільше порадувала нашого земляка участь у 23-му Міжнародному шаховому турнірі «Азовська хвиля-2011», який відбувся влітку у приморському місті Генічеськ. Участь у ньому, крім українських, взяли спортсмени-шахісти з Росії та Білорусі – усього 140 учасників (з них – 23 кандидатів у майстри спорту, 36 першорозрядників). Своє 26 місце у цьому турнірі В`ячеслав вважає пристойним результатом і радіє, що не підвів рідне місто, що спортсмени з братніх країн не тільки почули про Золотоношу, а й відчули рівень майстерності золотоніських шахістів, гідно оцінили нашу школу шахів.

Слід зазначити, що у Генічеськ В`ячеслав їздив з власної ініціативи і власним коштом, приєднавшись до друзів-спортсменів з Кам`янки. Ініціативність – одна з тих рис характеру, які найбільш притаманні йому. У цьому впевнений і найдосвідченіший та найтитулованіший шахіст нашого краю, кандидат у майстри спорту Іван Малий: «В`ячеслав Олексенко – фанат свого улюбленого виду спорту – шахів, у хорошому розумінні цього слова. Він – людина ініціативна, тому часто виступає з ідеями проведення шахових змагань або цікавих зустрічей. Поїхати на турнір в інше місто для нього не проблема, до того ж має хорошу рису – бере з кожного змагання  щось цікаве і корисне і старається впровадити його у наше шахове сьогодення. В`ячеслав  постійно підтримує зв`язки із спортсменами з інших регіонів, тому завжди у курсі останніх подій у світі шахів, знайомить з ними і нас».

Зрозуміло, що як і кожен шахіст В`ячеслав хотів би «зробити кар`єру» – стати тепер вже кандидатом у майстри спорту, але це для нього не головне. Була б можливість побільше грати в улюблену гру, брати участь у змаганнях, зустрічатися з новими друзями-шахістами, набиратися досвіду, одним словом –  жити повноцінним шаховим життям.

Марина БІЛЕЦЬКА

«Вісник Золотоніщини», 4.11.2011

Погода