На Андрія йому – 60!

Поєднання природнього розуму і золотих рук, творчого завзяття й всебічних здібностей, чуйності й любові до дітей – таким є Адрій Васильович Павлюченко, вчитель фізичної культури Ковтунівського навчально-виховного комплексу. А ще – виняткова скромність …

Павлюченко А.В.Коли зустрічаєшся з такою людиною, завжди хочеться довідатися: що допомогло йому стати таким? Які чинники мали вирішальний вплив на нього, виховали в нього ті риси, що заслужили визнання оточуючих?

У багатодітній сім’ї Павлюченків, яка жила на околиці Сеньківець, завжди добре знали ціну праці. Андрій був самим меншим за віком серед п’ятьох дітей. Тож батьки впершу чергу допомагали стати на ноги старшим. У нього все було попереду.

Після закінчення Драбівецької восьмирічки навчався в Ковтунах, де й здобув у 1972 році атестат зрілості. Через скруту довелось відмовитись стати фінансистом, хоча при вступі до Київського інституту народного господарства були заманливі пропозиції. Відразу погодився працювати лаборантом в рідній школі, де помітили роботящі руки та природні здібності для роботи з дітьми. Хто б міг гадати тоді, що свій 60-річний ювілей він зустріне із 42-річним трудовим стажем у школі, яка дала путівку в життя.

Життя готувало йому чимало випробовувань. Гіркою стала втрата батька в 1973 році. Можливо саме це й стало причиною того, що навіки довелось пов’язати свою долю із селом. Після одруження при допомозі рідних вже в 1979 році поряд з батьківським дворищем появилась власна хата, яка з того часу гостинно приймає велику родину Павлюченків.

Разом з дружиною заочно закінчили Черкаський педагогічний інститут, разом «намотали» чимало кілометрів, долаючи щоденно шлях до школи. Виростили двох дочок, зараз опікуються онуками. І кожного дня поспішають на роботу.

Безумовно Ковтунівській школі пощастило мати такого вчителя як Андрій Васильович. Він сумлінний у роботі, добивається високої результативності. Його учні щорічно успішно виступають на районних змаганнях. За підсумками останнього навчального року спортивна команда закладу зайняла друге місце в районній спартакіаді школярів.

Вчитель має хороші організаторські здібності. Є ініціатором багатьох шкільних та позашкільних заходів. Велику увагу приділяє зміцненню матеріальної бази закладу. Його золоті руки та хист художника-майстра сприяють   вирішенню складних завдань, шо стоять перед школою.

А ще Андрій Васильович виділяється спокійним, врівноваженим характером. Тож недаремно в складних ситуаціях односельці йдуть до нього за порадою.

 

Іван Малий,

директор Ковтунівського НВК

«Вісник Золотоніщини», 11.12.2014

Погода