Місія милосердя гуманізму

8 травня відзначається Всесвітній день Товариства Червоного Хреста.

В усі часи головною місією цієї громадської організації було творення добра. Нині нашим червонохрестівцям доводиться опікуватися безпритульними, надавати допомогу найвразливішим верствам населення, підтримувати тих, хто потрапив у скруту. У золотоніській патронажній службі Товариства Червоного Хреста працюють 16 медичних та молодших сестер, під опікою яких перебуває близько 600 одиноких людей похилого віку, ветеранів війни, праці та інвалідів. У 11 віддалених селах та хуторах району створено і забезпечено усім необхідним пункти першої медичної допомоги. Для трьох із них, які не мають стаціонарного телефонного зв’язку, ми надали мобільні телефони. Самовіддано працюють наші волонтери Наталія Павлюченко у Сенківцях, Лідія Гонза у Дібрівці, Лідія Коваль у Малинівщині та інші.

При Золотоніській центральній та Гельмязівській дільничній лікарнях під опікою Червоного Хреста функціонують палати для ветеранів. Там встановлено телевізори, постелено килими, створено запас постільної білизни, найнеобхідніших медикаментів, шприців, крапельниць, бинтів, вати тощо. Щорічно в таких палатах лікується 25 — 30 ветеранів війни та праці.

Робота у Товаристві — це щоденні, непомітні для загалу справи: терпляче вислухати, допомогти людині, яка стала безпорадною, заспокоїти її розбурхані думки, щиро пройнятися її турботами. Щороку матеріальну допомогу продуктами харчування, одягом, взуттям, ліками у нас одержують до 1 500 осіб.

Для всіх шкіл надаємо медичні аптечки. Дітям-сиротам, які йдуть до школи, допомагаємо придбати шкільну форму, взуття, куртки, ранці та шкільне приладдя — кошти на це виділяє обласна влада та організація ТЧХ. Для дітей, які перебувають на обліку в Золотоніському протитуберкульозному відділенні, щорічно закуповуємо ліки та вітаміни. Допомагають нам у цьому керівники аптек — центральної N930, «Даміан», «Фалбі», «Фарм», «Медіт-М», «Ваше здоров’я».

У наших акціях милосердя активну участь беруть волонтери — учні усіх шкіл району. Немало доброчинних справ на рахунку колективів ДП «Златодар», районного споживчого товариства, «Пальмірацукор», товариства «Еконія», підприємства агротрансу «Сігма і К», практично усіх сільгосппідприємств, особливо — товариств «Нива», «Перемога», «Русь», «Воля», «Прогрес», «Золотоніське», «Маяк», «Гранекс-Черкаси», фермерських господарств «Мрія», «Надія», а також приватних підприємців.

З нагоди Всесвітнього дня Товариства Червоного Хреста сердечно вітаю усіх гуманістів. Нехай усе добре, що ви робите, повернеться до вас сторицею.

Надія ГУР’ЄВА, голова Золотоніської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста

Вісник Золотоніщини», 4.05.2012

Погода