Ми завжди буваєм раді зірочкам на “Зорепаді”

Минулої п’ятниці у районному будинку дитячої та юнацької творчості відбувся традиційний конкурс юних вокалістів «Зорепад», участь в якому взяли представники 28 шкіл Златокраю. 55 номерів прослухало того дня журі у складі директора будинку творчості Лариси Редьки, методиста райметодкабінету Валентини Щепак, провідного методиста з хору і вокалу районного будинку культури Алли Чеши та завідуючого дитячим сектором цього закладу Івана Гудименка. Творчі змагання, як завжди, проходили за трьома віковими категоріями і у номінації дуети й вокали. Більшість учасників, незважаючи на юний вік, можна назвати досвідченими співаками, адже їхні імена часто звучать як на сценах різних закладів культури, так і на сторінках районної газети.

Так, перше місце серед наймолодших вокалістів вирішили присудити вихованці РБДЮТ Маринці Петренко, друге – Насті Харченко з Гладківщинського НВК, третє поділили – Даринка Моторна з Хрущівки і Маринка Романенко з Піщаного. У середній групі співаків переможців було хоч відбавляй. Це і Катя Сало з Коробівки, яка виборола першість, і володарі трьох других місць – Настя Шеремет з Шабельників, Станіслав Кобзаренко з Софіївки і Вікторія Костюк з Бубнівської Слобідки. І, знову ж таки, троє вокалістів, що посіли третє місце: Настя Черниш з Плешканів, Альбіна Поступака з Піщаного та Ірина Пуха, вихованка будинку творчості. У старшій групі лідирували: Євгеній Ануфрієв із Софіївського НВК (І місце), Юлія Куделя з Новодмитрівки та Інна Бочко з Деньгів (ІІ), Лілія Федина з Подільського і Людмила Ткаченко з Хрущівки (ІІІ). Євгенія Ануфрієва члени журі у захваті назвали «справжнім відкриттям» конкурсу, а його виступ – приємним сюрпризом для всіх. 14-річний хлопчина так душевно і професійно виконав пісню «Мамо моя», що неабияк вразив і журі, і глядачів. «Який природний талант і вокал, який голосовий діапазон, дикція!» – дивувалася досвідчений педагог з вокалу, методист РБДЮТ Надія Камша. І вона, й інші знавці вокальної справи пов`язують успіх Євгенія ще й з тим, що у Софіївському НВК у цьому році з`явився новий вчитель музики і співів з Піщаного Тамара Іванівна Опанасенко. До того ж юний соліст доволі артистичний і це, безумовно, діє на його користь.

Щодо дуетів і ансамблів, то ці жанри не особливо популярні у шкільних колективах, тому на цьогорічному «Зорепаді» їх було по двоє і усі – дівочі. Місця у цих номінаціях розподілилися таким чином: кращим ансамблем став чапаєвський, на другому місці – піщанський. Серед дуетів «пальму першості» отримав домантівський у складі сестер Сюзанни й Насті Саградян, а Катя Линник і Юля Мірошникова із Кропивнянської спеціалізованої ЗОШ опинилися на другому. Слід відмітити, що вони стали першими представницями  цього навчального закладу на «Зорепаді» за всю історію його проведення.

Переможці були нагороджені грамотами районних відділу освіти і будинку творчості.

Як зазначила на зустрічі із вчителями – наставниками юних співаків методист райметодкабінету Валентина Щепак, рівень майстерності майбутніх послідовників Володимира Гришка чи Ніни Матвієнко з кожним роком невпинно зростає. Збільшується і їхня кількість. Проте було вказано й на недоліки. Вони ті, що й завжди: невдалий підбір дитячого репертуару і робота над сценічною майстерністю.

Юних вокалістів звозили у Гельмязів шкільним автобусом Крупського НВК  за що організатори заходу щиро  вдячні керівництву районного відділу освіти.

Марина БІЛЕЦЬКА, (за інформацією РБДЮТ).

«Вісник Золотоніщини», 11 листопада 2011 року

Погода