Ми розучились святкувати, зате вміємо добре скаржитися на життя

Як уже повідомлялося у попередньому номері. 28 липня у Золотоніській районній раді відбулося засідання Консультативно-координаційної ради, яке відкрив і провів голова обласної ради Валерій Черняк. У засіданні, крім членів ради, взяли участь депутати обласної ради генеральний директор холдингу «АгроЗлатодар» Володимир Лук’янець, голова правління ВАТ «Золотоніський маслоробний комбінат» Владислав Кулініч, начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Римар, відповідальні працівники обласної ради і обласних структур, голова районної ради Микола Собченко, представники ЗМІ.

Відкриваючи цей захід, Валерій Черняк наголосив, що через брак часу не випадає можливості зустрічатися частіше, проте вже накопичилося ряд важливих питань, які необхідно розглянути та вирішити.

Одним із головних питань порядку денного, який затвердили члени ради, було питання про підготовку й відзначення 20-ої річниці незалежності України. З інформацією й детальним планом підготовки виступив начальник управління культури облдержадміністрації Василь Марштупа. Зокрема він зазначив, що за останні роки народ розучився святкувати, зате привчився постійно скаржитися на життя. Тому головне завдання влади, на яке націлює Президент України Віктор Янукович, – влаштувати гарне свято для людей.

– Заплановано здійснити цілий комплекс заходів як в обласному центрі, так і на місцях, – повідомив Василь Васильович. – Це не лише успішне завершення жнивної кампанії, ремонтів чи реконструкції, облаштування ряду спортивних об’єктів і споруд соціального призначення, але й інших організаційних заходів, щоб кожний житель області відчув справжнє свято. Для цього плануються і спортивні змагання, і виступи художньої самодіяльності, зірок естради, майстрів поетичного слова, виставки народних умільців, фестивалі хліба тощо.

У контексті цього питання Валерій Черняк акцентував увагу на святковому оформленні населених пунктів, оновленні атрибутів, наведення порядку біля пам’ятників і визначних місць.

«Не повинні залишитися без уваги влади ветерани, вдови, діти-сироти, інші малозахищені категорії громадян. Вашої опіки потребують і лікарні, і будинки престарілих, і школи-інтернати. Відзначення найважливішого державного свята має бути не лише високоорганізованим, але й змістовним», – наголосив голова обласної ради.

Потім учасники засідання заслухали і обговорили наступні питання порядку денного, а саме: «Про стан боротьби із злочинністю та додержання законності на території області у І-му півріччі 2011 року» та «Про основні положення Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», який вступив у дію з 1 липня 2011 року. Інформував присутніх начальник відділу нагляду за виконанням законодавства щодо запобігання і протидії корупції та досудовим слідством прокуратури Черкаської області Олександр Курбет.

У ході розгляду цього документу було проаналізовано й основні положення, і нововведення, які потребують роз’яснення фахівців.

– Таку роботу необхідно провести і на місцевому рівні, щоб люди були ознайомлені з цим документом і дотримувалися його вимог у  повсякденні, – зауважив Валерій Петрович. – Такої роботи від нас вимагає і Президент України. Питання боротьби із злочинністю, правопорушеннями, викоренення корупції були визначальними і на засіданні Ради регіонів. Ці питання були предметом обговорення на прес-конференції голови облдержадміністрації Сергія Тулуба. Та головне, ці негативні явища болюче хвилюють жителів області. Влада має реагувати на звернення громадян і викорінювати це зло.

Насиченим і змістовним було обговорення наступних питань щодо проведення обласної спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, присвяченої 20-річчю незалежності України та фінальних змагань «Найспортивніше село Черкащини».

Прийнято рішення підтримати ініціативу Верховної Ради, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, депутатського клубу «Парламент» та ФСТ «Спартак» щодо проведення вперше Всеукраїнської спартакіади серед депутатів, присвяченої ювілею – 20-річчю незалежності України. В області створено оргкомітет з підготовки і проведення змагань, фінал яких заплановано з 4 по 8 жовтня в м. Алушта, і треба щоб Черкащина гідно представила себе на цій спартакіаді.

А проведення іншого заходу «Найспортивніше село Черкащини» – стало в області вже доброю традицією. Як зазвичай, змагання відбудуться в два етапи, а фінал цьогоріч пройде 10 вересня в м. Кам’янка. Детально з приводу організації і проведення цих спортивних заходів членів Консультативно-координаційної ради проінформував заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Римар.

Підсумовуючи роботу засідання ради, Валерій Черняк наголосив на посиленні уваги до участі територіальних громад в Програмі розвитку ООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», зокрема, другої фази проекту, що стартувала 5 липня 2011 року, а також до реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації», що передбачає забезпечити відкритість і прозорість діяльності владних структур, а в кінцевому результаті – покращити діалог між владою і суспільством, підвищити довіру громадян до неї.

За результатами засідання Консультативно-координаційної ради було прийнято відповідні рішення.

На закінчення голова обласної ради також привітав усіх присутніх з роковинами визначного свята, що цього дня відзначалося в Києві, – Хрещення Русі, яке здійснив рівноапостольний князь Володимир 988 року. З тих часів цей день є символом єднання християн.

По завершенні засідання члени Консультативно-координаційної ради також мали можливість оглянути деякі підприємства м. Золотоноша, соціальні і культурні об’єкти, історичні пам’ятки, в тому числі й Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир, що належить до п’ятірки найстародавніших монастирів України.

«Вісник Золотоніщини»,5.08.2011 р.

Погода