Маленька розповідь про велику людину

15 жовтня в Україні відзначається Міжнародний день сільських жінок. З цієї нагоди хочеться розповісти про жінку, яка за покликом серця своє життя присвятила служінню людям. Вона – сільський медик, і, як солдат, завжди на посту. Вдень і вночі, у будні й вихідні поспішає на допомогу хворому.

simejne-foto-budyukivЗ розповіді односельців я дізналася, що Ольга Будюк врятувала не одне людське життя, лікувала і провідувала хворих вдень і вночі, приймала пологи. Двері її будинку відчиняються в будь-який час, коли б до неї не постукали. Навіть якщо допомоги просять серед ночі. Попри турботи про свою сім’ю, хатні справи та господарство, вона ніколи не відмовляла односельцям у допомозі, забезпечувала необхідними медикаментами, давала кваліфіковані поради. Для неї не були перешкодами ні бездоріжжя, ні люті морози чи злива, відсутність транспорту. За будь-яких умов несла свою нелегку службу

Ольга народилася 9 вересня 1946 року в Чернігівській області. З дитинства мріяла бути медиком, і мрія ця здійснилася. Одержавши атестат, вступила до медучилища в Черкасах, після закінчення якого поїхала за направленням в село Ковтуни працювати фельдшером-акушеркою. Зараз вона перебуває на заслуженому відпочинку. За майже 50 років село стало рідним. Тут колись зустріла своє перше і єдине кохання – Івана. В 1967 році вийшла заміж, і у подружжя народилися донечки Люда і Леся. їх Ольга Олексіївна любить понад усе. Всіх сил докладала, щоб зростали в достатку. І дівчата не розчаровували свою маму. Добре навчались, допомагали в господарстві. Людмила здобула професію бухгалтера, а Леся – педагога. Обидві працюють за фахом, мають власні сім’ї. Колишня фельдшерка дуже тішиться своїми онуками. їх у неї двоє – Саша і Женя, які часто навідують Ольгу Олексіївну та Івана Миколайовича.

Завжди інтелігентна, привітна, ввічлива Ольга Олексіївна, і перебуваючи на заслуженому відпочинку, не відмовляє в допомозі хворим, які до неї звертаються й тепер.

З нагоди свята сільських жінок, що наближається, до заслуженого працівника медицини (саме такою вважають свою фельдшерку вдячні односельчани) завітали голова районної ради ветеранів війни і праці Тетяна Любаненко і сільський голова Олена Мірошніченко. Вони привітали жінку, подякували їй за працю і вручили квіти. Бо добрих вчинків Ольги Будюк не перелічити, і немає в Ковтунах такої людини, якій би вона не допомогла. Тож повагу заслужила своєю працею, любов’ю та відданістю людям.

Погода