Любов і “Любава” – краса Піщаного і слава

Однією з представниць жіночої еліти Золотоніщини, про яку йшлося у презентаційному ролику, що демонструвався на районних урочистостях з нагоди свята 8 Березня, стала директор Піщанського будинку культури, керівник народного танцювального ансамблю «Любава» Любов Петрівна Шеремет.

Її колеги склали наставниці поетичну оду, вона звучала за кадром, у якому «Любава» танцювала свій улюблений «Козацький перепляс». А сама героїня з осяйним обличчям, якого ніби торкнувся сонячний зайчик, з’явилася тільки в епізоді, де весь колектив позує перед камерою. Так склалося, що майже три десятиліття вона працює у сфері культури, виводить на сцену творчі колективи, її ім’я відоме в районі і за його межами, а сама Любов найчастіше залишається за лаштунками, в тіні куліс, поза вогнями рампи.

Проте таланти цієї непересічної постановниці танців, хореографині, промоутера аматорських колективів, топ-менеджера своєї справи засвідчують що найменше три сотні людей, які працюють у гуртках художньої самодіяльності та демонструють свою творчість на сільській і районній сценах, у гастрольних і конкурсних виступах на Черкащині і навіть у столиці.

Піщанський сільський будинок культури особливий уже тим, що тут працює чотири колективи, яким присвоєно почесне звання народних: хор під керівництвом Олександра Запори, духовий оркестр під управлінням Сергія Нестеренка, агітаційна художня бригада під орудою Ольги Запори і танцювальний ансамбль «Любава» — дітище Любові Шеремет. Таким сузір’ям народних гуртів не похвалиться більше жоден сільський заклад культури в районі. Окрім того, у Піщаному діє 24 гуртки та аматорські об’єднання як для дорослих, так і для дітей, різних жанрових напрямків і стилів — вокальні, драматичні, інструментальні, фольклорні, хореографічні…

Сценарії сільських свят ніколи не повторюються, репертуар колективів завжди оновлюється, а якщо піщанці готуються презентувати свою творчість на районному рівні, то завжди знаходять родзинку— перлинку, якою неодмінно здивують і потішать публіку. Нинішній рік для сільських митців розпочався успішним виступом фольклорно-етнографічного гурту на районному фестивалі величальних вистав та народних обрядів з нагоди Різдва.

На щорічному огляді-конкурсі хореографічних колективів району на тему «Новорічні зустрічі» піщанський дитячий танцювальний ансамбль «Усмішка» посів перше місце. На велелюдне обласне свято Масляної піщанці приготували сім видів млинців та наварили чотиривідерний казан каші, запах домашніх ковбас із екологічно чистих м’ясних продуктів розносився по всьому святково- ярмарковому полю. Марина Мохонько і Настя Мичка — дві піщанські красуні— маслянички, як дві весняні квітки, були особливою прикметою барвистого і голосистого гурту вокалісток-фольклористок.

А на честь жіночого свята та 89-ої річниці створення Золотоніського району на сцені районного будинку культури танцювала «Любава». Уже п’ятнадцять років цей колектив носить звання народного. З часом оновлюється його творчий склад, але незмінно танцюють «На гулянні», «Коробейники», «Чардаш», «Гопак», «Козацький перепляс», «Піщанську польку» Тетяна Окіпняк, Віктор Скрипка, Таїсія Шкарупа, Роман Черненко, Людмила Підлеснюк, Володимир Брус. Три роки тому вони перемогли на обласному конкурсі хореографічного мистецтва імені Павла Вірського і здобули право виступити на столичній сцені. Їх бачила вся Україна. Але слава не псує «Любаву». Вони стали тільки вимогливішими до себе і до свого хореографа, готові більше працювати, щоб їхнє сонячне мистецтво квітчало неспокійний вік, — принаймні, так сказано у поетичній посвяті директору будинку культури. А Любов Шеремет переконана, що всі її вихованці і всі піщанські учасники художньої самодіяльності — найталановитіші у світі.

 

Надія КОВАЛЕНКО

«Вісник Золотоніщини», 23.03.2012 р.

Погода