Каврай-ІІ: маленька, але згуртована родина

Довідка

На території Каврайської-ІІ сільської ради проживає 428 осіб. З них 47 – шкільного віку, 56 – віком до 30 років, працюючого населення – 252 особи. У минулому році померло 9 осіб, народилося троє дітей.

На території населеного пункту працюють: сільська рада, клуб, ФАП, бібліотека, два магазини (РайСТ і ПП Тесленко), два фермерські господарства (ФГ «Відродження» і ФГ Різник) та відділок «Каврай» СТОВ «Пальміра».

Весна недаремно починається із жіночого свята, адже саме жінка здатна пробудити, виростити, виплекати і зберегти, ніби ця благодатна пора, дати початок усьому живому. Прекрасні берегині, мудрі красуні і вправні господині живуть у селі Каврай-ІІ. У сільській раді, серед депутатів, у культурі і медицині працюють переважно представниці слабкої статі. Щодня вони сумлінно виконують свою роботу, поєднують ролі професіоналів, дружин, матерів і коханок… Прості сільські мадонни достойні возвеличення, заслуговують на щирі слова подяки у переддень жіночого свята.

Очолює дружну каврайську-ІІ громаду Валентина Василівна Костенко — досвідчена і розумна жінка, яка підтримує порядок на селі і дбає про його розвиток.

— Проблеми села можна успішно розв’язати лише за умови, коли ми всі будемо любити і дбати про малу батьківщину, коли кожен вкладе часточку своєї праці і душі задля розквіту і покращення життя у нашому Кавраї-ІІ, — переконана сільський голова цього населеного пункту Валентина Костенко, яка головує 20-ий рік поспіль. Найважче для неї у роботі — щоденне спілкування з людьми, адже для кожного треба знайти тепле слово, допомогти розв’язати проблеми. — Основна моя мета — згуртувати людей.

У цьому їй допомагає дієва команда працівників сільської ради — головний бухгалтер Валентина Василенко, землевпорядник Наталія Чижик, завжди відповідальна і ефектна жінка — секретар Таїсія Василенко та члени виконкому. Активну громадську позицію займають Катерина Різник, Любов Різник, Світлана Ціпенко, Неля Різник та Ганна Василенко.

Місцеве самоврядування — той рівень влади, що найближче до людей. Його основним фундаментом є згуртована команда депутатів. 12 народних обранців до сільської ради — активний колектив. Виважені рішення ухвалюють представниці прекрасної половини — Лілія Скоряк, Юлія Тесля, Таїсія Василенко, Ірина Томащук, Надія Горьова, Віра Шадловська, Любов Василенко, Віра Марченко та Наталія Чижик.

Але влада жінок не буде дієвою, якщо вони не матимуть опори на сильне чоловіче плече. Сільський голова вдячна директору відділку «Каврай» СТОВ «Пальміра» Івану Дзюбану та керівнику сільгосптовариства Олександру Журбі, які частенько фінансово допомагають у вирішенні різноманітних господарських питань.

Нещодавно тут стало на одну проблему менше — тричі на тиждень у село приїжджає автобус і жителі мають змогу частіше відвідувати райцентр і Черкаси. За це каврайчани вдячні голові райдержадміністрації Оксані Криницькій і її заступнику Оксані Головатій.

У найближчих планах Валентини Костенко — створення спортивного майданчика та волейбольного поля. Для цього спершу треба владнати проблему — загорнути яму і благоустроїти території, де раніше було приміщення недобудованого сільського клубу.

У бібліотеці

Бібліотекар Олена Іванівна Дьомкіна зайняла колишній кабінет сільського голови. Тепер вони спільно із Валентиною Василівною поповнюють створений альбом історії рідного села. Сільська рада щорічно виділяє кошти на нову літературу та періодичні видання. У бібліотеці зроблено поточний ремонт, тут тепло, чисто, затишно. Регулярно оновлюються книжкові виставки.

 

У клубі

Клуб Каврайської-ІІ сільської ради облаштовано у приміщені колишнього магазину. Його завідуюча — Віра Михайлівна Шадловська (вона 24 роки поспіль працює на творчо-співочій ниві культурного життя Кавраю-ІІ) — не обділена увагою. У клубі світло, затишно, нещодавно придбано два тенісні столи, три обігрівачі «Уфо», тюль, нову тканину для куліс і т.ін., а незабаром планують купити музичну апаратуру. Тут працює жіночий вокальний ансамбль із семи голосистих солісток. Тож Вірі Михайлівні треба вирішити одну велику проблему — знайти вправного баяніста. Адже співати є кому, а ось музикантів — дефіцит.

 

У ФАПі

По здоров’я мешканці Кавраю-ІІ ідуть у теплий і охайний фельдшерсько-акушерський пункт, яким завідує Світлана Миколаївна Лісова (на фото вона міряє тиск бригадиру рільничників Миколі Лісовому), допомагає їй молодша медсестра Вікторія Миколаївна Василенко. Тут теж зроблено поточний ремонт, реставровано фундамент, ганок, підведено газ, воду. У цьому році придбано новий апарат «Рефтон», кушетку, лампу для кварцювання, діє аптечний пункт.

Про широкий асортимент і свіжість продуктів у крамницях турбуються продавчині Вікторія Лісова та Лілія Скоряк.

Погода