Із Днем народження, моя державо!

Що не кажіть, а святкування з нагоди Дня проголошення Незалежності України та Дня Прапора з кожним роком стають все урочистішими і яскравішими, що поступово переводить їх у когорту найулюбленіших у народі. На Золотоніщині цьому сприяє ще й те, що Дні народження держави та її символа ми поєднуємо з іншим радісним святом – Днем урожаю, завершуючи ними трудовий хліборобський рік. Цього літа  у святкову програму організатори внесли безліч змін, які, безумовно, сприяли кращому проведенню заходу, у якому вперше взяли активну участь жителі не лише району, а й міста.

Розпочалися урочистості біля пам’ятника Тарасу Шевченку, підніжжя якого прикрасили корзини осінніх квітів. Учасників святкового мітингу привітали керівники району і міста, спільними грамотами райдержадміністрації і районної та міської рад нагородили ряд кращих представників Златокраю. Уквітчані гірлянди лягли того дня і до пам’ятника загиблим у роки війни, що у Меморіальному парку.

Святкова колона урочистою ходою попрямувала на стадіон «Колос», де з самого ранку вже почали роботу виставки досягнень народного господарства, самодіяльних майстрів, освітніх закладів району, дитячих робіт. Колоритними, яскравими, шумними рядами простягнулися вони на лівому боці стадіону. Цей своєрідний парад творчості, що удосконалюється з кожним роком, як завжди вражав вигадкою, пісенним супроводом і хорошим настроєм своїх натхненників і творців. Біля кожної експозиції можна було побачити керівників господарств і сіл, які з гордістю оглядали свої святкові вотчини і охоче представляли їх гостям. Працювали майстер-класи майстрів декоративно-прикладного мистецтва. А на протилежному боці стадіону – розгорнуло свої намети містечко морозива від компанії «Рудь», з батутом і дитячими атракціонами. Одним словом – усе говорило про підготовку до грандіозного святкування, якого Златокрай ще не бачив.

Основне дійство розгорнулося біля центральної трибуни, обабіч якої розмістилися делегації сіл району. Місце у почесній президії на полі стадіону зайняли керівники району і міста, гості свята. Неабияк вразив глядачів його початок – урочистий виїзд на арену дійства довгої колони мотоциклістів. Передні «байки» везли хлопців в українських костюмах з прапорами держави, району і міста у руках. Цей сюрпризний момент викликав аплодисменти у рядах навіть малоемоційної золотоніської публіки і був, безумовно, вдалою знахідкою організаторів. Як і театралізований вихід женців-молотильників з народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина» Гельмязівського СБК, який переніс нас у минуле і викликав теплі почуття в душах глядачів. Горщик з намолоченим зерном віддали голові райдержадміністрації Оксані Криницькій, а начальник управління АПР Петро Бобков – передав їй звіт про підсумки жнив-2011. Оксані Юріївні, голові районної ради Миколі Собченку і міському голові Віталію Войцехівському дівчата-україночки вручили пишні короваї нового урожаю. Керівники району і міста привітали золотонісців з державними і районним святами. Почуття гордості і великої шани охопило глядачів у ті хвилини, коли названі були переможці жнив: господарства – СТОВ «АФ «Маяк» (керівник – Герой України Микола Васильченко), ТОВ «Домантівське» (Володимир Дриженко) і ТДВ «Русь» (Сергій Кир`яченко) та велика когорта хліборобів, які були нагороджені цінними подарунками. З вітальними словами звернувся до жителів Златокраю перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Рябцев, який передав їм вітання від голови ОДА Сергія Тулуба і вручив високу нагороду від Президента нашому земляку, гордості районної медицини, лікарю-травматологу Володимиру Сержуку. Вітав золотонісців і заступник голови адміністрації Вурнарського району Чувашської республіки Микола Петров. Красуні-паляниці освятив словом Божим і свяченою водою настоятель Свято-Успенського собору отець Ярослав, а дівчатка в українських костюмах пригостили солодкими скибками чи не кожного з глядачів.

Закінчилося свято виходом на імпровізовану сцену бравих козаків з ансамблю «Чумацький шлях» із списами у руках і малих козачат, що гордо крокували з ними поряд. Мабуть, саме так іде по українській землі сьогодення і майбуття нашої держави. Бравою піснею «Україна – рідна матір!» розчулили учасників свята хлопці-чумаки, бо не могла вона не торкнутись серця жодного патріота нашої рідної землі. Дітлахи з різнокольоровими кульками розбіглися по полю стадіона і от вже піднялася у небо яскрава, святкова хмаринка – шануймо і плекаймо Україну!!!

*** *** *** *** *** ***

Урочистості продовжилися святковим концертом за участю художніх колективів району і міста, майстерність яких публіка гідно оцінила одностайним висновком: «Які тільки молодці наші артисти, куди до них отим заїжджим із званнями-перезваннями! Добре, що цього разу нікого не запрошували, хоч своїх побачили і почули!»

Вразило усіх довгоочікуване кінне шоу, від якого йшли «мурашки по тілу» і над стадіоном пролітало захоплене «ох!», сподобався виступ юних борців Золотоніщини, а взагалі народні гуляння закінчилися пізно увечері, бо зі стадіону вони плавно перейшли у парк відпочинку.

Ювілейний День Незалежності однозначно залишиться у пам’яті жителів Златокраю, як один з найяскравіших патріотичних заходів за останні роки!

Марина БІЛЕЦЬКА

«Вісник Золотоніщини», 26.08.2011 р.

Погода