Громада – це велике діло, коли вона працює

Саме так наголошував своїм землякам сільський голова Ковтунів та Мицалівки Святослав Строкань, складаючи звіт про свою роботу впродовж минулого року.

Збори громадян за місцем проживання розпочалися із розмови власників земельних паїв із представниками органів та структурних підрозділів влади району – керуючою справами райдержадміністрації Світланою Лук’ященко, заввідділом апарату районної ради Ростиславом Калайдою, заступником начальника управління Держземагентства у Золотоніському районі Андрієм Кисілем, а також орендарями землі із СВК «Струмок», СТОВ «Силікат – 1» та ФГ «Веселка». Тиждень тому жителі Ковтунів уже обговорювали проблеми розрахунків за використання їхніх земельних часток та численні недоречності у оформленні договорів оренди із СТОВ «Силікат – 1». На зборах громади 15 лютого люди обурювались, що не мають на руках примірників документів, опротестовували підписи, яких вони не ставили власноруч, ті, хто прийшов з паперами, демонстрували підміну сторінок, один чоловік заявив про існування договору з його дружиною, яка вже покійна…

Селяни хотіли почути, який є конструктивний вихід з такої ситуації. Фахівці пояснювали, що договори про оренду землі можна розірвати або ж за взаємною згодою сторін, або ж у судовому порядку. Фальшивість документів треба доводити, звернувшись до правоохоронних органів. Представник СТОВ «Силікат – 1» Ігор Голік пообіцяв особисто зустрітися з кожним орендодавцем, обговорити проблеми, повернути гроші, неправомірно стягнуті на оформлення документів, розібратися з усіма конфліктними нюансами і обумовити подальші умови співпраці. Колегіально учасники зборів запропонували скоротити термін дії договорів до 5 років замість 12.

Про те, як розрахувалися з селянами орендарі із СВК «Струмок» (вони господарюють на 157 гектарах ковтунівських земель), проінформував Сергій Барвет. Цікаво, що бажаючі у рахунок паю можуть одержати яблука, апельсини, мандарини. Кооператив передбачив виплату допомоги пайовикам на випадок поховання у сумі 500 гривень. Орендодавці дякували цьому господареві за привітання з нагоди дня працівників сільського господарства. Людям, особливо старшого віку, часто бракує елементарної уваги.

– Це добре, що у нас біля сільської ради є стенд з інформацією про дні народження односельців, але не всі її бачать. Зателефонуйте іменинникам, надішліть листівку, нехай школярі виготовлять невеликі сувеніри, – пропонували односельці сільському голові, обговорюючи його звіт.

За спонсорську допомогу у проведенні тенісного турніру, присвяченого пам’яті кавалера трьох орденів Слави Андрія Дерев’янка, за придбання марок Товариства Червоного Хреста люди висловили вдячність засновникові товариства «Спільне» Валерію Івановичу Демиденкові. Щоправда він не дотримується умов соціальної угоди, розрахованої на підтримку села, оскільки не довіряє сільській раді і конфліктує з її головою.

Громада пом’янула 17 жителів Ковтунів і Мицалівки, які пішли у вічність. Привітали сімох новонароджених. Демографічна ситуація мало тішить селян.

Святослав Іванович Строкань детально проінформував про надходження та витрати місцевого бюджету. Субвенція, переказана до районного бюджету, повернулася в село: 316 тисяч гривень було спрямовано на утримання Ковтунівського НВК та 5 тисяч – Ковтунівського і Мицалівського ФАПів. Ще 21 тисячу гривень цільовим призначенням було виділено на заміну вікон і дверей у приміщенні школи.

Поступово виконуються ремонтні роботи у сільському будинку культури: проводиться заміна вікон і дверей та покрівлі, придбано музичну апаратуру, концертні костюми. Два тенісні столи, за якими має проводити дозвілля молодь, встановлено в школі. Куплено футбольну форму для місцевої команди.

У найближчих планах: продовження ремонтних робіт у будинку культури, придбання апаратури для вечорів відпочинку та тренажерів для спортивних занять. А також – перенесення футбольного поля в інше місце, яке не скидалося б на пасовище. Усі ці заходи розраховані на те, що сільська молодь заповнюватиме свій час благородними справами.

Обговорювали на зборах громади і одвічну тему поганих доріг. Торік на їх ремонт було виділено 13600 гривень, щоб не розпорошувати гроші – усю суму використали на відновлення твердого покриття на одній ділянці вулиці Колгоспної у Мицалівці. Вистачило менше як на десяток метрів шляху. На цей рік заплановано на ремонтні роботи 20 тисяч гривень, але якщо раніше роботи виконувалися без попереднього виготовлення проектної та технічної документації, то цього разу доведеться немалі кошти витратити ще й на це. Голова первинної ветеранської організації Іван Юхимович Мельник закликав господарників, які їздять у напрямку Ковтунів, засипати хоч ті ямки, через які вони самі щоденно спотикаються. У першу чергу він мав на увазі керівників товариства «Золотоніська птахофабрика», але їх на сільській сходці не було.

Сільський голова висловив подяку жителеві Мицалівки Івану Івановичу Приходьку, який організував односельців і разом з ними навів порядок біля ставка: наступне свято Івана Купала можемо там провести, щоб всі подивилися, як гарно стало.

На цій сходці постало питання про впорядкування старої частини сільського кладовища. Тут теж потрібен ініціативний організатор, який би зібрав гроші, щоб вирубати чагарники, викосити бур’ян навколо недоглянутих могил, вивезти сміття і оплатити ці роботи. Проголосували, що кожен зробить посильний внесок.

Усі одностайно підтримали пропозицію сільського голови визнати почесним жителем Ковтунів Олександра Степановича Андрієнка, батьки якого звідси родом, благодійника, який своїм коштом відбудував у селі храм Святої Покрови.

У рамках відзначення 90-річчя Золотоніського району 28 лютого у Ковтунах пройде фестиваль народної творчості за участю місцевих артистів та аматорів сцени з сусідніх сіл.

Прозвітував перед громадою про свою роботу дільничний міліціонер Сергій Вакула, разом із ним відповідав на запитання заступник начальника – начальник міліції громадської безпеки міськвідділу управління внутрішніх справ Ігор Верещака. Учасники сходки затвердили суму самооподаткування. Виступив перед односельцями депутат районної ради, директор Ковтунівського НВК Іван Малий.

Надія КОВАЛЕНКО

 

«Вісник Золотоніщини», 22 лютого 2013 року

Погода