Драбівецька громада виграла Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку

Де взяти додаткові кошти на розвиток школи? – питання, яке турбує кожного свідомого директора навчального закладу.

У Драбівецькому НВК є 114 вікон, які потребують заміни. Де ж знайти кругленьку суму, щоб виконати необхідні роботи? Найперший, до кого звернулася директор школи, депутат районної ради Тетяна Єрємєєва  сільський голова Олександр Герасименко. Він відразу зметикував написати і розробити проект «Школа сприяння здоров’ю – сільським дітям» і подати його на конкурс у Державний фонд сприяння місцевому самоврядуванню в Україні. Через певний час у Драбівцях дізналися, що їхній проект став одним із найкращих в Україні.

Олександр Валентинович – наш добрий друг і порадник. Це тільки завдяки його розуму, старанню і наполегливості нам вдалося виграти цей грант,  розповідає Тетяна Євгенівна.

У результаті спільної праці та у рамках цього конкурсу Драбівецький НВК отримає 385 тис.грн, а саме: 100 тис. перераховує Кабінет Міністрів України, ще 100 тис. – Черкаська обласна рада, 100 тис. – Золотоніська районна рада, 40 тис. – Драбівецька сільська рада, ще 40 тис. – спонсор  ТОВ «Баришевська зернова компанія» (відділок Драбівці) і 5 тис. грн зібрала місцева громадська організація «Криниця» (названа на честь цілющої криниці Божої Матері, яка є у селі). Всі ці кошти підуть на заміну вікон у школі, спортзалі та на нові двері. Щоб ззовні пофарбувати навчальний заклад (адже нові вікна на старих стінах матимуть вигляд не дуже хазяйський), учителі, батьки, односельчани та громадська організація «Криниця» зібрали ще 1600 грн.

– Нам гріх скаржитися на нашого Олександра Валентиновича, він розуміє всі проблеми освітян, завжди підтримує школу, можливо, ще й тому, що у минулому сам вчителював,  не нахвалиться сільським головою Тетяна Єрємєєва. – Зранку він починає свою роботу зі школи, а ввечері тут її закінчує. Наш сільський голова добре розуміє важливість освіти і виховання дітей. У минулому році він також дуже багато допоміг нашому НВК – придбав спортивну форму для учнівської команди, новий тенісний стіл, музичний центр, виділяв кошти на купівлю твердого палива. За це ми щиро йому вдячні. Також велике спасибі нашому безвідмовному спонсору  директору Драбівецького відділку ТОВ «Баришевська зернова компанія» Миколі Михайловичу Гріньку. За рахунок компанії діти щодня безкоштовно їздять до школи, нещодавно він виділив кошти на придання 70ти стільців для їдальні.

– Я бажаю усім директорам шкіл мати таких чудових сільських голів як Олександр Герасименко, і таких щедрих меценатів як Микола Грінько,  говорить Тетяна Євгенівна.

 Вони добре розуміють, що школа – опора села, а діти – його майбутнє.

Ольга ЧУКМАРОВА

«Вісник Золотоніщини», 13.04.2012 р.

Погода