Дорослі шукатимуть фінансові джерела, а дітям час збирати валізки у літні табори

16 березня відбулося засідання координаційної ради з питань організації оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей влітку 2012 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Іщенка.

Про підсумки попереднього сезону оздоровлення та прогнозні показники на нинішній рік проінформувала начальник від ділу у справах молоді та спорту Людмила Бершадська. Торішній показник доволі втішний: оздоровлено 78% дитячого населення району (при тому, що в області ця цифра склала 65, а на рівні держави — 63 відсотки). І майбутній результат може бути не гірший, якщо вже сьогодні мобілізувати зусилля всіх, хто зацікавлений у тому, щоб діти за літо добре відпочили, насолодились свіжим повітрям і чистим довкіллям, зміцнили організм вітамінами.

У наступних питаннях порядку денного домінуючим було слово оздоровлення: у пришкільних таборах, у заміських рекреаційних закладах, дітей соціально незахищених категорій, через профспілкові організації. Колегіально учасники координаційної ради визначили завдання номер один: скласти списки дітей, які хочуть провести оздоровчий сезон у таборах. А потім, визначивши контингент потенційних відпочивальників,

потрібно буде шукати шляхи, як оплатити путівки. Частково гроші на оздоровлення виділить Фонд соціального страхування, свій внесок зроблять профспілки.

— Коли ми матимемо конкретні списки дітей, тоді предметну розмову вестимемо з керівниками господарств, виробничих підрозділів та органів місцевого самоврядування, — підкреслив Микола Іщенко. — У багатьох товаровиробників у соціальних угодах передбачено фінансування оздоровчих заходів для дітей своїх працівників чи орендодавців.

Учасники обговорення цієї теми погодилися з тим, що треба прорахувати всі можливі варіанти здешевлення путівки у літній табір та звернутися до різних джерел, а не обрізати дитині крила заявою, що у батьків немає грошей на розваги. Діти не хочуть відпочивати — це теж непереконливий аргумент. Як поінформував керівник Золотоніської дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Анатолій Потеряйко, торік доволі успішне сільгосптовариство «Маяк» не виділяло коштів на оздоровлення дітей. Там пояснюють, що ніхто у табір їхати не хотів. А от неподалік у гельмязівській «Русі» охочі відпочивати завжди є. Це свідчить про те, що у господарстві зацікавлено ставляться не тільки до членів колективу, а й до дітей працівників, за великим рахунком — до свого майбутнього.

Заплановано, що влітку 2012 року працюватимуть 35 пришкільних таборів для учнів молодшої ланки, 17 таборів праці і відпочинку для старших учнів, 4 табори відкриють зміни для дітей з девіантною поведінкою. Стовідсотково будуть охоплені відпочинком діти-сироти та позбавлені батьківського піклування. Готові зустріти дітей заміські табори «Придніпровський», «Чапаєвець», «Гайдарівець», умови відпочинку в яких, як показують численні перевірки, відповідають кращим зразкам вітчизняного сервісу такого спрямування.

Надія КОВАЛЕНКО

«Вісник Золотоніщини», 23.03.2012 р.

Погода