До нас прийшла Масляна!

25 лютого на районному центральному стадіоні «Колос» відбулося обласне свято проводів зими. Незважаючи на несприятливу погоду, воно вдалося на славу! Золотонісці вкотре довели: ми вміємо культурно святкувати, бути гостинними і щедрими. Гостей Золотоніщини, які поприїжджали із різних, куточків Черкащини, зокрема, творчі колективи Чорнобаївського, Черкаського, Смілянського, Городищенського районів, здивувала масовість заходу та його продумана організація.

На святі були присутні почесні гості — заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олексій Головко, начальник управління культури ОДА Василь Марштупа, начальник управління внутрішньої політики та зв’язків зі ЗМІ Тетяна Очеретяна, голови Золотоніської РДА Оксана Криницька та райради Микола Собченко, їхні заступники, а також керівники установ, підприємств і організацій району та міста, делегації сіл та представники громадськості Золотоніщини.

До слова запросили Олексія Головка. Він привітав усіх золотонісців та гостей свята із завершенням холодів та запросив приєднатися до перегляду святкової програми.

Чого тільки не було на цьому святі! Стадіон був святково прикрашений. Центральні ворота оздоблено рушниками та кольоровими кульками. Справа від входу — сценічне підвищення, оформлене під українську садибу, зліва — двома рядами розташовані столи достатку сільських громад та виставка-продаж сільськогосподарської продукції і товарів харчової промисловості. Біля експозиції кожної сільської громади працював аматорський самодіяльний колектив.

Йшла жвава торгівля… На сцені проходило театралізоване дійство проводів зими та зустрічі весни. На справжніх зимових санях, запряжених баскими домантівськими кіньми, безкоштовно каталися діти. Сміливці дерлися на стовп за бажаними черевичками. Дівчата пригощали смачними млинцями усіх присутніх. Сільські колективи змагалися між собою у співах та щедрості столів. Повсюди шум, гамір, сміх, пісні та жарти! Гості свята і творчі колективи водили танцювальні кола. На завершення дійства на жертовному вогні спалили символ зими — солом’яне опудало.

— Чи все задумане вдалося? – питаємо у голови РД А Оксани Криницької, яка завжди критично ставиться до своєї роботи.

— Так, золотонісці достойно провели цей захід. У нашому районі вже стало доброю традицією те, що голови сіл, творчі колективи та керівники сільгосппідприємств об’єднують зусилля, і в результаті ми маємо гарне, душевне, тепле свято, яке принесло задоволення учасникам та гостям, незважаючи на погану погоду і вихідний день, — відповіла Оксана Юріївна. — Після такого гучного віншування весна повинна прийти вчасно, урожай має бути багатим, столи щедрими, бо наші золоті люди того варті! Ще раз особисто дякую усім, хто брав участь у організації і проведенні свята.

А які ж щедрі та хазяйновиті наші сільські куховарочки та господарочки. Понаварювали та понапікали добренних страв і пригощали ними одна поперед іншої. Всього й за тиждень не перекуштуєш! Столи достатку кожної із сільських рад були оригінальними, багатими і неймовірно апетитними. Увесь рік пам’ятатиметься неповторний смак вареників з маком, якими пригощав жартівливий Василь Шевчук з Гельмязова, каврайських млинців з начинкою із буряка, крабових паличок, часничку, плавленого сиру і майонезу, яку вигадала Ольга Шадловська, випічки Галини Ломатихіної з Домантового, новодмитрівської каші, софіївських яблук від Катерини Гриб, хрущівських вареників від Андрія Кестелі, перцівки, якою частував Іван Соколенко з Крупського, та інших наїдків…

Встигали відпочивати і торгувати енергійні та вигадливі Ольга Стороженко і Тетяна Решетняк із ТДВ «Русь», працівники ФГ «Мрія» та ТОВ “Красногірське”. Під час свята проводився конкурс серед сільських громад. Найсмачнішою виявилася коробівська каша, за що її кухарі отримали приз, на другому місці – кулінари і артисти з Гельмязова, вони нагороджені грамотою. За найкращі млинці приз додому повезли селяни з Чапаєвки, а грамоту – учасники з Крупського. Презент за найоригінальніший стіл отримало село Домантове.

Тим часом гостей свята розважали колективи Городищенського, Черкаського, Чорнобаївського і Смілянського районів та наші артисти з районного та міського будинків культури. Усі творчі колективи району нагороджені почесними грамотами управління культури облдержадміністрації та подарунковими пакетами від керівників району та міста.

Ольга ЧУКМАРОВА,

“Вісник Золотоніщини”, 2.03.2012

Погода