Династія майстрів із Хвилівки

23-25 вересня у столичній школі №175 відбувся відкритий кубок м. Києва зі стрільби з лука, у якому брали участь Христина і Максим Хвилі, Ярослав Ткаченко та Христина Мадиняк із Хвилівки. Змагання такого рівня – перші у їхньому житті, адже й гурток районної спортивної школи у селі почав працювати лише з вересня. Тренує дітей майстер з спорту Радянського Союзу Роман Хвиль. Досить рідкісний, як для села, вид спорту, з’явився тут не просто так. Започаткував його батько тренера – Василь Павлович, який почав свою спортивну кар’єру вже у зрілому віці, самотужки вчився стріляти з саморобного лука. Згодом прийшли майстерність і визнання, участь у різноманітних змаганнях від обласного спортивного товариства «Колос» та звання майстра спорту. Своє захоплення передав синам – Роману та Геннадію. Тренував їх удома, зробивши для цього усе необхідне.

Сьогодні дідусеве та батькове захоплення спортом продовжують діти Романа Васильовича – Максим і Христина. Доньку почав тренувати дещо раніше, тому нині 15-річна випускниця не лише активно працює над оцінками для шкільного атестата, а й виконала необхідні нормативи кандидата у майстри спорту.

Свої бійцівські якості юні спортсмени продемонстрували й на змаганнях у Києві. Їхні результати були кращими ніж у дома, а Христина Хвиль здобула перемогу та отримала диплом у особистій першості серед кадеток (віком до 16 років) та грамоту за перше місце у кваліфікаційному раунді серед кадеток з результатом 882 очки. Ці перемоги – результат копіткої наполегливої праці спортсменки та її тренера. Йшли до неї поступово. Цього року на чемпіонаті України серед дорослих Христина виборола 17 місце, а вже на початку вересня, у Міжнародних змаганнях «Золота осінь», у своїй віковій категорії була 7-ою та 3-ою – на дистанції 60 метрів.

Попереду зима. Тренуватися надворі вже не надто зручно тому спортсмени і їхній наставник щиро вдячні дирекції Деньгівського НВК, де їхній секції пообіцяли надійний «дах». Разом з тим у складі команди тепер зявляться і жителі цього села. Хорошу справу підтримали також у відділі освіти, зокрема матеріально, адже нікому не секрет, що «командировочні» для дітей, які їдуть на змагання до іншого міста, у більшості випадків раніше платили батьки. Підтримка районного керівництва стала доречною.

У розмові з директором районної спортивної школи Миколою Кривоносом зясували, що перспективи розвитку даного виду спорту є. Діти із задоволенням відвідували б секцію і не лише для того, щоб просто побавитися луком та стрілами, а показували б добрі результати. Причиною того, що їх нині лише дві групи (17 осіб) є недостатня кількість спортивного обладнання. Дещо у Романа Васильовича залишилося від батька, донці для участі у змаганнях він придбав «солідного» лука за власні гроші, але ж щоб вивести учнів на обласний чи Всеукраїнський рівень, потрібний не один професійний лук, а хоч би 2-3, або ж і більше. Зростання фінансування дало б можливість тренувати кілька команд, забезпечити дітям цікаве дозвілля і здоровий спосіб життя. До того ж ще одного тренера шукати не потрібно. Ним, на думку Миколи Олексійовича, цілком міг би бути майстер спорту Геннадій Хвиль.

Любов МІНІНА.

7.10.2011 р.

 

Погода