Депутати об’єдналися задля розвитку Золотоніщини


9 липня відбулося пленарне засідання позачергової 31 сесії районної ради V скликання. Голова ради Іван Соколан розпочав його із повідомлення,

що 45 депутатів поставили свої підписи під рішенням про об’єднання в коаліцію «За розвиток Золотоніщини». До цієї групи більшості у районній раді увійшли 5 депутатів від партії регіонів, 4 – від народного блоку Литвина, 4 – від комуністичної і 7 – від соціалістичної партій, 15 – нашоукраїншв, 2 – від Української народної партії, 7 – від БЮТ і 1 – позафракційний.

У депутата, голови однієї з постійних комісій Павла Олійними виникло питання: – Чи не означає це те, що ті, хто не увійшов до об’єднання, будуть не за, а проти розвитку Золотоніщини? І який сенс створювати коаліцію напередодні виборів до місцевих рад?

Та, вочевидь, 45 підписантів вважають доцільним таке утворення у районній раді.

Першим на порядок денний пленарного засідання позачергової сесії було поставлено питання про районну програму з проведення Року ветерана Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років. На засіданнях постійних комісій, що пройшли 6-7 липня, начальник управління праці та соціального захисту населення Інна Лузан інформувала про заходи цієї програми і тому в сесійній залі без додаткових запитань депутати одностайно ухвалили цей актуальний документ.

Внесення змін до рішення районної ради від 13 травня ц.р. «Про районний бюджет на 2010 рік» коментувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Олена Носенко. Вона повідомила, що сесія обласної ради затвердила для Золотоніського району додаткову дотацію з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів. Передбачено низку цільових субвенцій: на поліпшення матеріально-технічної бази загальноосвітніх закладів (1 млн. грн.) і закладів охорони здоров’я (окрім іншого, за рахунок збору від природоохоронних заходів виділено 1 млн. 400 тис. грн. на реконструкцію каналізаційних систем та зведення очисних споруд ЦРЛ), Богуславецькій сільській раді на поліпшення матеріальної бази місцевого ФАПу виділено субвенцію з обласного бюджету у сумі 150 тис. грн. 60 тис. грн. – це субвенція Вознесенській сільраді на утримання будинку престарілих, 40 тис. грн. – Чапаєвській – на придбання котлів для дитячої установи і 100 тис. на ремонт даху цього закладу, 20 тис. грн. – Софіївській сільраді на облаштування торгового майданчику, 52600 грн. – Бубнівсько-Слобідській – на проведення опалення будинку культури, 20 тис. грн. – Піщанській – на ремонт каналізаційної системи.

На пленарному засіданні було внесено корективи щодо субвенції Гельмязівській сільраді (100 тис. грн. на придбання дезкамери для дільничної лікарні і 20 тис. – на поточний ремонт будинку культури) у частині, що стосується лікарні. Депутат Олександр Насальський переконливо пояснив, що дезкамеру можна придбати з певною економією коштів, а якщо до заощадженого додати 50 тис. грн., то реально буде придбати автомобіль, який життєво необхідний для медичного обслуговування жителів Гельмязова та прилеглих до нього населених пунктів. Колеги прислухались до цих аргументів і проголосували за субвенцію у сумі 150 тис. грн. – на обидва придбання.

Рішення доповнено й таким пунктом: у процесі виконання районного бюджету за обгрунтованим поданням фінансового управління дозволити постійній комісії з питань бюджету, фінансів, цін та комунальної власності проводити перерозподіл додаткової дотації місцевим бюджетам на вирівнювання їхньої фінансової забезпеченості, у тому числі зарезервованої у резервному фонді, у залежності від виконання доходної частини.

Блок майнових та земельних питань було розглянуто без обговорення, оскільки депутати вивчили їх під час роботи у комісіях і погодили всі деталі відповідних рішень.

Наприкінці сесії виступили депутати обласної ради Юрій Пономаренко та Віталій Полях. Юрій Васильович, який на попередньому депутатському зібранні виголосив два усні запити – щодо використання земель побережжя Золотоніщини та видобутку піску – тепер повторив їх письмово. Він сподівається на конструктивну відповідь від нового керівництва РДА, оскільки попереднє не надало жодних пояснень. А Віталій Іванович ще два роки тому порушив питання про, як він каже, чехарду із роздачею землі і зловживання попереднього керівництва РДА. Тепер він знову наполягає на глибокому аналізі земельної проблеми.

Наприкінці роботи сесії голова районної ради вручив почесну грамоту за друге місце в щорічному обласному конкурсі на кращу сільську раду голові Домантівської сільради Віктору Білялову.

Надія КОВАЛЕНКО.

«Вісник Золотоніщини», 16 липня 2010 р

 

Погода