День села у Ковтунах

Традиційно останньої суботи червня кожного року у Ковтунах проводиться День села. Це літо не стало винятком.

У будинку культуриУ будинку культури – був аншлаг: жителі Ковтунів та Мицалівки дружно зійшлися на свято рідного села. У фойє та залі погляди глядачів привертали увагу фотовиставки: «Культурне та спортивне життя села», «Наша школа», а також виставки до 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

Урочисту частину відкрив сільський голова Святослав Строкань. Дуже насиченою та об’ємною була концертна програма. Всіх, кого глядачі нагородили оплесками за талант і вміння його продемонструвати, навіть перерахувати важко. Серед них – тріо бандуристок «Вербена» Черкаської обласної філармонії, яке завітало на запрошення інвестора Сергія Барвета. Народні артистки подарували глядачам неповторну музику бандур та красу і милозвучність пісенного слова.

За рік, що минув, у родинах наших односельчан на світ з’явилося семеро немовлят – п’ятеро доівчаток: Лідія Козловська, Діана Бабчанік, Ілона Козинець, Раміра Єременко, Любов Шутір та два хлопчики: Євген Січкар та Павло Строкань. Зал аплодував батькам, які отримали від імені громади перші подарунки для своїх дітей.

З вітальним словом до односельчан звернулися настоятель місцевої Покровської церкви отець Любомир, голова ветеранської організації Іван Юхимович Мельник.

Почесним жителем с. Ковтуни названо мецената Олександра Андрієнка, за кошти якого збудована Покровська церква.

За сприяння в організації свят та активну участь в сільських масових заходах щирі і теплі слова подяки, а також грошові винагороди отримали найкращі учні нашої школи.

Із золотим весіллям привітали подружжя: Строканів Миколу Івановича та Ольгу Федорівну, Костогризів Григорія Івановича та Любов Петрівну. У цьому році відзначається подвійне свято у родинах Строканів Олексія Федотовича і Марії Василівни та Сергія Олексійовича і Алли Анатоліївни – золоте весілля у батьків та срібне у дітей. Двадцять п’ять років тому доля звела на весільному рушникові подружжя: Леоніда Степановича і Тамари Миколаївни Авраменків, Миколи Петровича та Наталії Іллівни Козинців, Петра Григоровича і Наталії Іванівни Харь, Федора Івановича й Людмили Володимирівни Яковенків. Усі ювіляри одержали від імені громади святкові подарунки. На їх честь прозвучали пісні у виконанні учасників художньої самодіяльності Святослава Строканя, Олександра Мініна та Любові Ямборської. Зачарувала глядачів своєю піснею наймолодша учасниця свята Аня Шерстюк.

Особливі слова подяки адресувалися спонсорам футбольної команди: Олегові Заболотньому, Сергієві Зубенку, Анатолієві Дзюблу та Сергієві Барвету за спонсорську допомогу у розмірі 6750 грн, а також ПП «Юляна» – за допомогу у придбанні подарунків та наданні продуктів для приготування святкової каші.

Завершили концерт наші дорогі сусіди з Антипівки. Вони своїми виступами продемонстрували високу виконавську майстерність, акторські вміння, щирість української пісні.

Після концерту і культурної програми кожен міг скуштувати смачну кашу, приготовлену Аллою Строкань та Валентиною Козловською за сільськими традиціями.

Організатори святкування висловлюють щиру подяку спонсорам, односельчанам та гостям за участь в урочистостях з нагоди Дня села.

Віталій Гринець,

завідуючий бібліотекою с. Ковтуни

«Вісник Золотоніщини», 12.07.2013 р.

Погода