Бубнівськослобідські розваги для тих, кому за 60…

Щовівторка, у будь-яку погоду, не залежно від того, далеко чи близько йти, чи болить щось, чи ні, чи сердиться чоловік чи у настрої – бойові, чарівні і талановиті жіночки із Бубнівської Слобідки збираються разом у місцевому музеї. Не тільки, щоб розважитись і культурно провести час. Головна мета – співати і відроджувати українську пісню. П’ять років

тому затіяла це діло моторна Катерина Яківна Гладка, любителька народного фольклору й старовини. Під її керівництвом зібралося 15 жінок-однодумців із щирою душею. До фольклорного колективу «Спадщина» входять ветерани сільськогосподарського виробництва: Ганна Петрівна Руденко, Ніна Ананіївна Павелко, Ганна Сергіївна Кузебна, Ніна Миколаївна Коваленко, Катерина Яківна Гладка, Ганна Іванівна Осередько, торгівлі: Марія Павлівна Черкащина, Марія Петрівна Коваленко, кавалер ордена Трудового Прапора Катерина Михайлівна Лисенко, педагогічної праці: Софія Ігорівна Карпенко, заготівельної справи Ніна Володимирівна Лисенко, військової промисловості Анна Яківна Ткаченко, бухгалтери Ольга Олексіївна Ключко, зв’язку – Марія Стефанівна Вакуленко та водій Валентина Маркіянівна Чичеріна. Люди різних професій, різного віку – від 59 до 79 років, різних характерів.
Вони справжні народні артистки – бо самі виходять з народу і стараються для нього ж. «Нас зігріває відчуття, що ми потрібні не лише на городі і біля свиней, а й людям», – напівжартома, напівсерйозно говорить Катерина Яківна. Уже понад 260 пісень – сумних і веселих, обрядових і побутових, колядок і щедрівок зібрали жіночки. І якщо слова записати ще можна, то неповторні мелодії дуже швидко забуваються і втрачаються. Щоб запобіг ти цьому, бубнівськослобідські артистки шукають та залучають спонсорів для того, аби видати збірку українських народних пісень. Поки що їм дуже допомагають сільський голова Любов Олійник, голова міськрайонної громадської організації «Комітет інвалідів» Ніна Давидюк та очільник осередку громадського руху «З вірою у майбутнє» Валерій Головко.
Півсотні пісень зберегла у пам’яті і допомогла записати Надія Андріївна Лопата. Велике спасибі за це говорять співачки з ансамблю й Ользі Іванівні Мисюрі, Ганні Стефанівні Решітько, Ганні Зосимівні Осередько та нині покійній Тетяні Петрівні Мозговій.
Прекрасні костюми співачок куплені за спонсорські кошти. А от фартухи з назвою «Спадщина» таємно від інших учасниць колективу пошила Марія Вакуленко. Це стало для них сюрпризом.
На ювілейному святі «Спадщини» зібралося майже все село. Іменинниці співали, пригощали слухачів добрениками, а зал плакав або підспівував та підтанцьовував у такт пісням. На завершення глядачі ще довго не відпускали артисток, вимагаючи повторного виконання улюблених пісень. Було помітно, що такі розваги до вподоби усім бубслобідцям. Тож нехай прекрасний досвід «Спадщини» стане гідним прикладом для молоді сіл, якій здебільшого немає чим займатись.
Ольга ЧУКМАРОВА.

Погода