А ви починаєте день із зарядки?

Цим цікавились один у одного учасники засідання президії районної ради, що проходило 26 січня. Обговорення трьох основних питань порядку денного:

  1. Про стан та заходи подальшого забезпечення розвитку фізичної культури і спорту на території району,
  2. Про проведення у 2012 році змагань «Найспортивніше село»,
  3. Про організацію медичного обслуговування та харчування в загальноосвітніх навчальних закладах та дошкільних установах району,

вилилось у широку дискусію про здоров’я. Участь у ній брали голова районної ради Микола Собченко та голова райдержадміністрації Оксана Криницька.

Відчиніть усі спортзали для фізкультурників

На Золотоніщині забезпечено збереження та утримання ланок системи підготовки спортсменів вищої кваліфікації та спортивно-масової роботи з сільською молодцю, — інформував головний спеціаліст відділу з питань молоді та спорту РДА Василь Поліщук. За минулий рік підготовлено трьох кандидатів у майстри спорту України (2 з греко-римської боротьби та 1 — із стрільби з лука та 24 спортсменів розряду). Діють 34 сільські колективи фізкультури, працюють 11 інструкторів зі спорту. До послуг фізкультурників — районний стадіон «Колос» та сільський стадіон у Чапаєвці, 33 спортмайданчики і 26 футбольних полів, 33 спортзали та багатофункціональний майданчик. У 35-ти навчальних закладах мають відповідну освіту й кваліфікацію і практикують 40 учителів фізичної культури. Навчально-матеріальна база установ освіти — це 30 спортивних залів, 33 майданчики і 3 гімнастичні містечка. — У дев’яти школах спортзалів немає, там уроки фізкультури проводяться у пристосованих приміщеннях. Спортінвентарем та обладнанням наші заклади забезпечені тільки на 60 відсотків, — констатувала начальник відділу освіти Лариса Глоба.
Позашкільне фізично-спортивне виховання організовано у 59 гуртках та секціях, які охоплюють 1100 учнів. Працює дитячо-юнацька спортшкола, де передбачено шість тренерських ставок. Планується, що незабаром Піщанська та Чапаєвська ЗОШ працюватимуть за програмою шкіл олімпійського резерву, повідомила Лариса Іванівна.
— Раніше навчальний процес у школах починався з ранкової зарядки. Пам’ятаєте? — перепитав у колег депутат районної ради Юрій Пономаренко. — А тепер? У дітей порушений руховий режим. Вони все більше сидять перед комп’ютерами і менше бувають на свіжому повітрі. Від цього здоров’я тільки погіршується.
Аудиторія погоджувалася: цю тенденцію треба однозначно міняти.
Незадоволений станом спортивних справ у Бубнівській Слобідці директор СТОВ «Воля», депутат райради Петро Косюк. А тому підтримує роботи з реконструкції приміщення колишньої бані, аби там могли тренуватися молоді фізкультурники, та готовий частково фінансувати утримання фахівця з питань спорту. Принагідно Петро Олександрович проанонсував проведення весняного турніру з тенісу серед юнаків та дівчат прибережних сіл Золотоніщини з призовим фондом 2000 грн.
Члени президії та керівники сільських громад вважають, що потребам місцевих фізкультурників мають служити всі шкільні спортзали. Вони хотіли б бачити і більшу зацікавленість учителів фізкультури у формуванні традицій здорового способу життя та престижу здоров’я не тільки серед школярів, а й серед випускників, і загалом —- сільських жителів.

Тринадцятий старт

Президія районної ради ухвалила рішення про проведення у 2012 році змагань «Найспортивніше село» — заходу, спрямованого на популяризацію фізичної культури та спорту, пропаганду і стимулювання здорового способу життя, масового олімпійського руху, залучення широких верств населення до постійних занять фізичним вихованням. Це будуть уже тринадцяті сільські спортивні ігри. До програми внесено незначні зміни, зокрема з переліку видів спорту виключено дартс. Зональні поєдинки команд пройдуть у Вознесенському — 17 березня, у Кропивні — 24 березня, у Гельмязові — 31 березня та в Шабельниках — 1 квітня.
Оргкомітет змагань, який очолює заступник голови районної ради Валентина Ярош, вислухав пропозиції членів президії і надалі ще зваженіше обиратиме місця для проведення зустрічей у зонах, враховуючи матеріальну спортивну базу і зацікавленість керівників та фізкультурного активу сіл в тому, де найдоцільніше боротися за титул найспортивнішої громади Золотоніщини.

Дві медсестри на всі школи і два патологічні стани на кожну дитину

Така прикра статистика прозвучала в інформаціях начальника відділу освіти Лариси Глоби, заступника головного лікаря з питань дитинства Сергія Козака та головного державного санітарного лікаря Володимира Карпенка. У лікарських амбулаторіях, дільничних лікарнях та дитячому відділенні ЦРЛ систематично проводяться медичні огляди дітей шкільного віку. За їх результатами 26 відсотків дітей віднесено до основної групи здоров’я, 60 — до підготовчої та 14 — до спеціальної. Комплексний огляд дітей за участю лікарів відповідного фаху проводиться у 1-их, 9-11- их класах, а учні інших перебувають під наглядом дільничних педіатрів та сімейних лікарів.
Але у районі незадовільно розв’язується проблема медичного забезпечення школярів під час навчального процесу: медичні кабінети функціонують тільки у Гельмязівській ЗОШ, Драбівцькому та Дмитрівському НВК, у решті шкіл питання диспансеризації, оздоровлення дітей, контролю за профілактичними щепленнями та якістю харчування не мають належного медичного супроводу.
Значний вплив на стан здоров’я дітей має якість харчування. Гарячі обіди організовано в усіх дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району. Але вихованці дошкільних установ у своїх раціонах недоотримують молоко, кисломолочні продукти, сир, сметану, фрукти, а учні загальноосвітніх шкіл взагалі не мають цих продуктів у меню.
— Раціональне і збалансоване харчування може змінити прикру статистику, адже кожна шоста дитина має проблеми органів травлення, — переконаний Сергій Козак. Як і в тому, що фізична культура — це частина загальної культури. Щоб дитина не хворіла, вона повинна рухатись.
У своєму рішенні президія районної ради навела два позитивні приклади стосовно того, як можна урізноманітнити раціон та здешевити учнівські обіди і забезпечити шкільні їдальні якісними продуктами, об’єднавши для цього бюджетні, спонсорські і батьківські кошти: саме за такими правилами організоване дитяче харчування у Зорівській ЗОШ та Дмитрівському НВК.

Надія КОВАЛЕНКО
«Вісник Золотоніщини», 3.02.2012 р.

Погода