Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1979-1980 навчальний рік)

Завідуючий обласним відділом народної освіти К.А.Заремба вручив Грамоти Міністерства освіти УРСР за успішну підготовку шкіл до 1978 –1979 навчального року завідуючому райвно В.Ф. Клименку, заступнику директора Пальмирської СШ  В.М. Борисенку, вчительці Гельмязівської СШ М.Т. Житник.

Грамоти райвно за багаторічну працю на ниві народної освіти вручено:

– колишньому директору Піщанської СШ Бардику М.С.;

– заступнику директора Кропивнянської СШ Шаповал В.Г.;

– директору Калениківської 8-річної школи Даниловій Г.П.;

– директору Золотоніської СШ №3 Батиру І.В;

– директору Скориківської 8-річної школи Вакулі М.М.;

– заступнику директора Золотоніської СШ №2 Нечаєнку О.Д.

Пройшло урочисте прийняття до складу районної педагогічної сім’ї 43 прибулих випускників вищих навчальних закладів і училищ.

Районна конференція вчителів // Прапор Леніна,- 1979.- 25 серпня.

 

В урочистій обстановці відбулося відкриття нового дитячого садка «Нивонька» для дітей працівників райсільгосптехніки.

Параничева А. Новосілля в «Нивоньці» //Прапор Леніна,- 1979.- 13 вересня.

 

Завтра – день учителя.

– Микола Володимирович Боровик, учитель Гельмязівської СШ, 25 років працює на ниві народної освіти: спочатку вчителем і завідуючим початковою школою, а потім учителем фізвиховання і керівником початкової військової підготовки.

Ярош Н. Партійний секретар і вчитель // Прапор Леніна,- 1979.- 6 жовтня.

 

– Ольга Іванівна Харина – учителька української мови й літератури Домантівської СШ. Творчим неспокоєм відзначений її 20-річний трудовий шлях. Вона завжди у пошуках найефективніших методів навчання. Найвища нагорода для вчительки – добрі знання і вихованість учнів.

Харченко В. Людина неспокійного серця // Прапор Леніна,- 1979.- 6 жовтня.

– Серед найулюбленіших предметів учнів СШ №5 називають фізику, а серед найулюбленіших вчителів – Валерія Володимировича Клименка. Вдумливість, пошук, творчість – так можна охарактеризувати роботу цього педагога.

Лисенко М. І фізик, і лірик  // Прапор Леніна,- 1979.- 6 жовтня.

 

– Валентина Юхимівна Хакало понад 10 років працює вихователькою дошкільної групи в садку «Сонечко». З усією відповідальністю, ретельно,  творчо готує й проводить заняття, режимні процеси, багато працює над підвищенням свого фахового рівня.

Круванд О. Праця славить людину // Прапор Леніна,- 1979.- 6 жовтня.

 

– 38 років навчає учителька молодших класів Золотоніської СШ №2 Г.П.Скляр. Ветеран педагогічної праці, учасниця Великої Вітчизняної війни, відмінник народної освіти, Галина Петрівна – незаперечний авторитет для своїх колег. Ім’я її занесено в обласну Книгу пошани.

Прапор Леніна,- 1979.- 6 жовтня.

 

Змістовна розповідь В.Ф.Почепцова про книжку директора Інституту археології АН УРСР Д.Я. Телегіна під назвою «Речі говорять».

Прапор Леніна,- 1979.- 9 жовтня.

 

Доктор медичних наук Л. Михайлова радить, як терпляче учити дітей правильно сидіти, допомагати їм виробляти відповідну навичку і попереджувати, таким чином, закріплення шкідливої звички сутулитися, сидіти згорбившись, схиляти набік голову.

Робоча поза школяра  // Прапор Леніна.-1979.-16 жовтня.

 

Піонервожата Крупської 8-річної школи Н.Лощук бере активну участь у роботі гуртків художньої самодіяльності сільського будинку культури. Українські народні пісні та пісні радянських композиторів у її виконанні доставляють колгоспникам велике задоволення.

Фотозамітка // Прапор Леніна,- 1979.- 1 листопада.

 

Ніна Миколаївна Кравченко – делегат Першого Всесоюзного зльоту піонервожатих у Москві, вчитель російської мови й літератури Гладківщинської 8-річної школи. Вона має звання «Відмінник народної освіти», нагороджена Грамотами ЦК ЛКСМУ і Міністерства освіти УРСР.

Тертишна О. Моя наставниця // Прапор Леніна,-1979.- 1 листопада.

 

Райком добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту провів стрілецькі змагання серед учнів середніх шкіл району. Найкращих показників у стрільбі з малокаліберної гвинтівки добилась команда Золотоніської середньої школи №4.

Прапор Леніна, – 1979.- 3 листопада.

 

В Умані відбулися змагання з класичної боротьби серед юнаків на особисту й командну першість обласної ради спортивного товариства «Колос». Чемпіонами області в різних вагових категоріях стали учні Золотоніської СШ №2 Артур Кисанов, Олександр Черников; СШ №4 – Сергій Зарецький; СШ №6 – Федір Фурс.

Пєтухов Г. Нащадки Піддубного // Прапор Леніна,- 1980. – 14 лютого.

 

Уроки фізичної культури для учнів СШ №6 – найулюбленіші. Це заслуги вчителів Г.Х.Каплі та М.М. Параничева. Закохані в спорт, вони прищеплюють цю любов і своїм вихованцям.

Олексієнко В. Сходинками спортивних досягнень //Прапор Леніна,- 1980.- 1 березня.

 

На урок мужності до учнів Кропивнянської школи завітали ветерани. Андрій Мусійович Гвоздь сказав: «Іди до школи, поспішай, чекають на тебе діти. Саме для них ми живемо, аби вони були щасливими і не знали війни». Уроки мужності відбулися у кожному класі.

Клок Г. Мужніти вам, Вітчизну берегти // Прапор Леніна,- 1980.- 6 березня.

 

Світлана Панасівна Гулич вже 18 років працює вихователькою в дитсадку «Волошка». Вона зібрала багатий наочний матеріал і розповіла про його використання на заняттях з дітьми на семінарі педагогів підшефних дитячих садків із сіл Домантова, Коробівки, Мелесівки, Драбівець.

Осадча Н. Талант педагога // Прапор Леніна,-1980.- 8 березня.

 

У Домантівській СШ вирішено створити залу бойової і трудової слави. Між класами розподілено теми, по яких збираються матеріали.

У школі є кіноплівка про колгосп, яка відзнята кіностудією Українського телебачення.

Федорчук В. Нащадкам – на вічну пам’ять // Прапор Леніна,-1980.-8 березня.

 

Учні Драбівецької 8-річної школи добре знають про подвиги своїх односельчан у Великій Вітчизняній війні.

Імена 17 визволителів, яким поставлено пам’ятник, були невідомими. Зараз п’ятьох розшукано. У планах слідопитів – розшукати і викарбувати на граніті всі 17 імен.

Зоря В. Заради життя на землі // Прапор Леніна,- 1980.-8 березня.

 

На районну Дошку пошани внесено педколектив СШ №3 м. Золотоноші (директор – О.О.Коломієць, голова профспілки – В.М.Фоміна).

У с. Гельмязів відкрито новозбудований дитячий дошкільний заклад «Барвінок».

10 березня відбувся заключний етап районного фестивалю шкільних талантів. Із хорових колективів журі одноголосно віддало перевагу хору СШ №4 під керівництвом О.І.Вакули. Серед вокальних ансамблів – СШ №1,2,4. Окремо слід сказати про танцювальний колектив Чапаєвської СШ під керівництвом Н. Чатанджієвої.

Власенко Н. Найкращі з кращих // Прапор Леніна,- 1980.- 15 березня.

 

Місячник оборонно–масової роботи та змагання старшокласників з малокаліберної гвинтівки пройшов у Кропивнянській СШ.

Гвоздь В. Виростемо патріотами // Прапор Леніна,-1980.- 1 квітня.

 

30 років працює вчителькою молодших класів Золотоніської СШ №3 Віра Павлівна Мнека. ЇЇ уроки відзначаються глибокою продуманістю і високим професійним рівнем.

Міняйло Г. Вчителько моя! // Прапор Леніна,- 1980.-  3 квітня.

 

Змістовне життя у молодших школярів Кропивнянської СШ. Цікаві справи у них кожного дня. На рахунку хлопчиків і дівчаток сотні кілограмів макулатури, трудові десанти на колгоспне виробництво, зустрічі з цікавими людьми, агітаційно–культурні виступи у будинку культури та на фермах, шефство над дитсадком.

Клок Г. Спільні справи – міцна дружба // Прапор Леніна,- 1980 –15 квітня.

 

Учні Гельмязівської СШ урочисто відзначили традиційне свято      «День птахів». За кілька тихнів юннати виготовили 120 шпаківень і синичників, 525 годівниць. Оформлено виставку «Природа очима натураліста». З доповіддю «Птахи – наші друзі» виступила дев’ятикласниця Л.Плита. Потім учні декламували вірші про птахів, розгадували загадки й ребуси. Закінчилося свято піснями про птахів, про рідну природу.

Адаменко О. «День птахів» // Прапор Леніна,- 1980.- 24 квітня.

 

Понад 15 років очолює редколегію гельмязівської зональної радіогазети учитель української мови і літератури місцевої СШ Полікарп Панасович Дігтяренко. Великий ентузіаст своєї справи, він віддає ій більшу частину свого вільного часу.

Прапор Леніна,- 1980.- 4 травня.

 

Сторінка «Сім’я і школа».

– Н.Пряда, мати учня 1-Б класу міської СШ №4,  про свої враження від відкритого уроку «Слава рукам, що пахнуть хлібом», який провела вчителька Любов Герасимівна Чебанюкова.

– Завуч Калениківської 8-річної школи О.Василець, член районної комісії у справах неповнолітніх Н.Власенко про виховання «важких» дітей. Відсутність порушень не привід для самозаспокоєння.

– Пенсіонер П.Пруденко про тимурівську підтримку учнів Золотоніської СШ №4.

Прапор Леніна,-1980.-6 травня.

 

Нещодавно Золотоніську середню школу – інтернат відвідали понад 20 гостей із різних місць країни, зокрема з Туркменії, Полтавщини, Уралу, Москви та ін. Це рідні і близькі тих, хто загинув восени 1943 року, визволяючи наше місто від німецько–фашистських загарбників, і похований у братській могилі на міському кладовищі. З цієї нагоди відбувся мітинг та засідання клубу «Сучасник».

Березка Л. Гості юних слідопитів // Прапор Леніна,- 1980.- 10 червня.

 

Велику роль у патріотичному вихованні учнів Золотоніської СШ №2 відіграє шкільна кімната комсомольської слави, роботою якої керує вчитель історії П.В.Митницький. За 16 років свого існування ця кімната стала центром виховної роботи в школі, невичерпною скарбницею знань з історії для учнів.

Логінов А. Центр виховної роботи у школі // Прапор Леніна,- 1980.- 10 червня.

 

Серед членів добровільних дитячо-юнацьких протипожежних дружин шкіл району проведено змагання з пожежно-прикладного спорту. Найкращих показників досягли юні пожежники міської СШ №2, а в агітаційно-масовій роботі – учні СШ №1.

Прапор Леніна,- 1980.- 21 червня.

 

Табори праці і відпочинку діють нині майже при всіх школах району. За літо в них відпочиватиме і працюватиме близько двох з половиною тисячі учнів. Змістовна робота налагоджена в таборах Піщанської, Дмитрівської, Зорівської, 2, 4 міських середніх, Гладківщинській і Каврайській 8-річних шкіл. Прикладом відмінної роботи шкільного табору є табір у Бубновій Слобідці.

Чотириразове гаряче харчування, підвезення на роботу і з роботи, добрі побутові умови, своєчасний облік виконаної роботи і застосування різних стимулів за сумлінну працю в названих таборах організовано з перших днів роботи і дає можливість зробити літні канікули учнів продуктивними й приємними.

Шкільний табір праці і відпочинку // Прапор Леніна,- 1980.- 12 липня.

 

220 дітей відпочивають у таборі «Чапаєвець» другої зміни, в тому числі і школярі з Москви.

Власенко Н. «Чапаєвець « стартує // Прапор Леніна, 1980.- 12 липня.

 

Уже третє літо приїжджають учні Московської СШ № 710 у табір праці і відпочинку піщанського колгоспу «Маяк». Вони вже побували у музеї Корсунь – Шевченківської битви, в Каневі на могилі Т. Шевченка і в музеї А.Гайдара, у Переяславі – Хмельницькому. Міцно потоваришували гості з учнями місцевої школи.

Прокопенко І. Учні з Москви у Піщанському таборі праці і відпочинку // Прапор Леніна,-1980.-29липня.

Обком Компартії України прийняв постанову, якою схвалив досвід роботи Гельмязівської школи – комплексу Золотоніського району.

Організаційно Гельмязівська школа – комплекс об’єднує на правах навчально-виховних підрозділів загальноосвітню школу, дитячий дошкільний заклад, будинки піонерів і культури, музичну школу, філіал спортивної школи, бібліотеку. Їхня робота будується за єдиним планом.

Для керівництва школою-комплексом створено координаційну раду, до складу якої увійшли представники сільської Ради, господарські керівники й секретарі партійних і комсомольських організацій радгоспу, школи, дитячого дошкільного закладу, музичної школи, будинку піонерів і культури, педагоги, батьки. Головою координаційної ради обраний Д.А. Ярош.

Гельмязівська школа-комплект – це школа подовженого дня, яка має 47 гуртків і спортивних секцій. Багато школярів вчаться музики у класах фортепіано, баяна, бандури, скрипки, відвідують гуртки духових і народних інструментів. У старших класах здійснюється підготовка трактористів – машиністів, створені трудові об’єднання: учнівська виробнича бригада, табір праці і відпочинку, загони по заготівлі кормів для громадського тваринництва, ремонту та благоустрою школи. За бригадою радгосп закріпив 65 га землі, в її розпорядженні 10 тракторів, комбайн, 2 вантажних автомобілі.

Про досвід роботи Гельмязівської школи-комплексу Золотоніського району //Прапор Леніна,-1980.- 12 серпня.

 

Сторінка «На теми дня»

– О.Лопата, завідуючий Бубнівсько-Слобідським консультпунктом заочної середньої школи, розповідає про свою роботу, яка проходить під девізом «Кожному трудівникові – середню освіту!» Цього навчального року за парти сядуть 27 сільських трудівників.

– М.Аза, завідуючий Гельмязівським консультпунктом заочної середньої школи, розповідає про нову форму навчання, її переваги та ефективність.

Прапор Леніна, – 1980.- 14 серпня.

Погода