Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1978-1979 навчальний рік)

Присутні на конференції схвальними оплесками зустріли повідомлення про присвоєння звання заслуженого вчителя Української РСР завідуючому районним відділом народної освіти В.Ф.Клименку.

Тепло вітали присутні учительку СШ №5 О.М.Рогозну, нагороджену нещодавно орденом Трудового Червоного Прапора, та директора Домантівської СШ М.П. Шеремета, чия праця відзначена орденом «Знак Пошани».

Звання відмінників народної освіти присвоєно:

– Жук К.М.              – учителю англійської мови СШ  №4;

– Порубайміху І.П.        –  учителю фізики Пішанської СШ;

– Каплі Г.Х.             – учителю фізичної культури СШ №6;

– Барановій А.М.     – учителю молодших класів СШ №1;

– Козачок Н.З.         – учителю російської мови і літ. Новодмитрівської 8-річної школи;

– Овчаренку І.О.   – керівнику виробничого навчання Вознесенської СШ;

– Денисенковій А.М.- інспектору – методисту райВНО.

Перед стартом нового навчального року // Прапор Леніна,- 1978.- 26 серпня.

 

У Золотоніській санаторній школі – інтернаті добре обладнані кабінети, 4 лабораторії, 6 залів, історико–краєзнавчий музей. У школі працює 5 студій, 3 клуби, 3 учнівські товариства, 12 гуртків. Парк з 25 тис. дерев і кущів більш як двохсот найменувань, квітники, що займають понад гектар площі, також є вихователями учнів.

Загребельний П. Долаючи байдужість // Прапор Леніна,- 1978.- 2 вересня.

 

Спортсмени СШ №1 перемогли в районному кросі на приз газети «Прапор Леніна» (вчителі Л.С. та О.Я. Соколи). Другим призером стала дружна команда СШ №5 (вчителі В.М.Савенков, М.С. Рудьницький), а третім призером – СШ №2 (вчитель В.Ф.Безпалов).

Серед колективів сільських середніх шкіл району першість завоювала Ковтунівська СШ. Друге місце посіла Чапаєвська, а третє – Піщанська СШ.

Серед 8-річок перше, друге і третє місця зайняли команди Антипівської, Деньгівської та Калениківської шкіл.

Поліщук В. Легкоатлетичний крос //Прапор Леніна, – 1978.-5 жовтня.

 

На районну Дошку пошани занесено педагогічний колектив Гельмязівської СШ (директор Ярош Д.А.).

Прапор Леніна,-1978.- 4 листопада.

 

Колгосп ім. Чапаєва допоміг придбати кабінету виробничого навчання діючі моделі сільськогосподарських машин (вартістю 900 крб.), а також передав школі зернозбиральний комбайн. З допомогою колгоспу обладнано в школі клас – кабінет монтажу і демонтажу вузлів сільськогосподарських машин. А колектив Черкаського управління меліоративних систем на початку навчального року передав школі новий трактор ДТ- 75 з бульдозерним обладнанням.

Голиш Г. Шефи – школі // Прапор Леніна,-1978.- 21 листопада.

 

У Золотоніському районі є 28 кімнат бойової  та трудової слави. Добре налагоджена робота кімнат у 2,4,6 міських школах, школі – інтернаті. У СШ №4 запроваджено високоефективну форму патріотичного виховання школярів – клуб «Подвиг».

Шкільна кімната слави // Прапор Леніна,- 1978.- 12 грудня.

 

Якщо дитина (майбутній першокласник) потребує допомоги, вона може одержати її на логопедичних пунктах, які працюють при Золотоніській СШ №2 та СШ №6. Адже на час вступу до школи всі діти повинні говорити правильною, чіткою, виразною мовою. У цьому одна з важливих запорук успішного навчання в школі.

Пишченко Н., Жежель К. Увага: говорять діти //Прапор Леніна,-1979.-11 січня.

 

У дитсадку «Гвоздичка» старанно готуються до дитячих свят і малюки, і вихователі. Цікаві і змістовні сценарії до них готує вихователь С.М. Рафальська, дбаючи про розвиток естетичних смаків дітей, а вихователі разом з батьками майстерно шиють костюми.

Фотозамітка. Із редакційної пошти // Прапор Леніна,- 1979.- 25 січня.

 

Часто малят дошкільних садків разом з вихователями можна бачити біля Дошки пошани , де дітям розповідають про передовиків праці.

Однією з популярних форм роботи з батьками є папка – пересувка «Трудове виховання». У куточках для батьків вихователі постійно вивішують методичні матеріали по трудовому вихованню дітей, організовують виставки дитячих робіт.

Центрами всієї методичної роботи по трудовому вихованню дошкільнят стали педкабінети дитячих установ «Гвоздичка», «Сонечко», «Ромашка», «Волошка» та дитсадків сіл Кропивни, Вознесенського, Чапаєвки, Піщани, Ковтунів і Дмитрівки.

Денисенкова А. Наше завдання // Прапор Леніна,-1979.-27 січня.

 

Григорій Михайлович Голиш – вчитель історії Чапаєвської СШ. Часто його вихованці – юні слідопити оглядають околиці села, проводять розкопки в ярах та урочищах і часто знаходять цікаві речі – пам’ятки сивої давнини. Про них учитель розповідає на сторінках районної газети.

Та не тільки давня історія цікавить учителя. Подвиги своїх односельчан під час Великої Вітчизняної війни, їх героїчна праця сьогодні – теж об’єкт пильної уваги сількора – краєзнавця. Дописи М.Г.Голиш вміщували і обласні та республіканські газети, але найтісніші зв’язки сількор підтримує з районною.

Сількорівське перо учителя історії // Прапор Леніна, – 1979.- 30 січня.

 

У фойє кінотеатру «Мир» гурток юних художників районного будинку піонерів влаштував виставку дитячих малюнків на воєнно-патріотичну тему.

Черненко С. Малюють юні художники // Прапор Леніна,- 1979.- 3 лютого.

 

Учні 2 класу СШ №5 побували в гостях у вихованців двох підготовчих груп дитсадка «Берізка», заздалегідь зробивши на уроці праці подарунки та підготувавши концерт.

Шульга Л. Шефство жовтенят // Прапор Леніна,- 1979.- 10 лютого.

 

Вчителька Н. З. Козачок із Новодмитрівської восьмирічної школи,

М.Г. Житник із Гельмязова, К.А. Вайсберг із міської школи №3, І.С. Дробний, Н.Г. Вовк, В.Г. Луценко із Золотоніської СШ №6 та багато інших викладачів російської мови наполегливо працюють над удосконаленням викладання .

Шихов Ю. Вивчаємо російську мову // Прапор Леніна,- 1979.- 22 лютого.

Вихованці Валентини Гаврилівни Луценко, вчительки СШ №6, мають глибокі і міцні знання з усіх розділів програми російської мови. Разом з учнями вона виготовляє роздатковий матеріал для розвитку мовлення, зокрема на тему «Слово о великом Законе».

Дробний І. Досвід В.Луценко // Прапор Леніна,- 1979.- 22 лютого.

 

33 роки працює вчителька молодших класів Настя Михайлівна Баронова. Найдорожча для неї нагорода – вдячні листи, які приносить пошта з усіх кінців Радянського Союзу, де живуть і працюють ті, кого вона вчила.

Литвиненко В. Найдорожче для вчительки //Прапор Леніна,- 1979.- 22 лютого.

 

Навчання – це творча праця для дітей, здебільшого нелегка. Допомагати вдома учням – значить учити їх переборювати труднощі, вчити мислити, привчати до самостійності.

Рудь А. Як допомогти дітям у навчанні //ПрапорЛеніна,-1979.- 22 лютого.

 

Колектив Вознесенської СШ з радістю може похвалитися, що йому повезло з шефами. Правління колгоспу «Червоний прапор» і дирекція Пальмирського відділення Сільгосптехніки надають школі відчутну допомогу.

Костогриз І. Головне-пошуки // Прапор Леніна,- 1979.- 22 лютого.

 

За 3 роки існування кімнати бойової слави у Золотоніській СШ №4 тут влаштовано майже триста екскурсій. З цією метою в школі підготовлено з числа учнів 17 екскурсоводів.

Фотозамітка // Прапор Леніна,-1979.-22лютого.

 

Великою популярністю серед любителів малювання користується гурток юних художників при Золотоніському будинку піонерів. Керує гуртком Г.В. Куделя. Заняття завжди проходять цікаво і змістовно.

Фото А. Молчанова // Прапор Леніна,- 1979.- 24 березня.

 

У Домантівській СШ давно створено загін «Голубий патруль». Його членами, починаючи з 1970 року, побували 135 учнів. Юні охоронці водоймищ щороку беруть участь в операції «Живе срібло», двомісячниках охорони та відтворення рибних запасів Дніпра та інших водоймищ, що належать риболовецькому колгоспові «Дніпровець». Вони прокосили 3 гектари грубої, м’якої та підводної рослинності, перенесли з відшнурованих водойм 4,5 млн мальків риби, виготовили і розмістили у прибережній смузі 50 штучних гнізд, посадили там 188 дерев і кущів.

Циганник М. Шкільний «Голубий патруль» //Прапор Леніна,-1979.- 29 березня.

 

Старанно готувалися до зустрічі птахів, які повертаються в рідні краї, школярі Дмитрівської СШ. На уроках праці вони виготовляють шпаківні, щоб розвішати їх в колгоспному саду.

Дігтяренко М. Зустрічі птахів приурочено //Прапор Леніна,-1979.- 29 березня.

 

В СШ №1 відкрито кімнату бойової слави. На відкриття було запрошено учасників Великої Вітчизняної війни В.К. Лузана та Г.К. Прищепного – колишнього вчителя школи. На урочистій лінійці ветерани поділилися спогадами про воєнні роки.

Фото В.Литвиненка // Прапор Леніна,-1979.- 29 березня.

 

Районний відділ народної освіти, працівники державтоінспекції та комітет Червоного Хреста і Півмісяця провели змагання юних інспекторів дорожнього руху. Глибокі знання правил дорожнього руху, вміння надати першу медичну допомогу показали учні Гельмязівської, Кропивнянської, Синьооківської та інших шкіл.

Фото В. Молчанова // Прапор Леніна,-1979.- 31 березня.

 

У Богуславецькій школі відбувся вогник на тему «Буде хліб – буде й пісня». Запрошені – односельчани-цілинники. Під кінець відбулися виступи учасників художньої самодіяльності, конкурси на краще знання сільськогосподарських машин та знарядь.

Гвоздь В. Вогник у школі // Прапор Леніна,-1979.- 3 квітня.

 

7 квітня відбувся заключний концерт районного огляду учнівської художньої самодіяльності. Переможцем серед хорових колективів визнано колектив Золотоніської СШ №4. Відзначено також хоровий колектив міської СШ №1 та Богуславецької 8-річної школи.

Серед вокальних ансамблів заслуговують уваги виступи учасників СШ №1,2,4. Серед танцювальних колективів відзначено: лауреата республіканського конкурсу дитячої художньої самодіяльності районного будинку піонерів «Іскринка» (керівник Т.І. Джемелинська), колективи Чапаєвської СШ та міської СШ №2.

Коломієць В. Таланти юних // Прапор Леніна,-1979.- 14 квітня.

 

Переможцями конкурсу «Чи знаєш ти рідну природу?», оголошеного районним товариством охорони природи, визнано:

– колектив учнів 7 класу Гельмязівської 8-річної школи;

– Т.Антоненко, ученицю 5 класу Бубнівсько-Слобідської СШ;

– Н.Сукач, ученицю Лукашівської СШ;

– Л.Палкіна, учениця Гельмязівської 8-річної школи.

Відповіді на вікторину // Прапор Леніна,-1979.- 28 квітня.

 

На районну Дошку пошани занесено:

– педагогічний колектив Піщанської СШ (директор Бардик М.С.);

– педагогічний колектив дитячого садка «Берізка» села Чапаєвка (завідуюча Чіпенко Т.С.);

-Лубківська Л.М., вчителька фізики Гельмязівської СШ.

Прапор Леніна,-1979.-1 травня.

 

Сторінка «Сім’я і школа»

– М.Милашенко, завідуючий методичним кабінетом райвно, про передекзаменаційну пору в школах. Особливо активно готуються до екзаменів у міських і Бубнівсько-Слобідській, Вознесенській, Домантівській, Пальмирській, Піщанській середніх, Гладківщинській, Драбівецькій та Синьооківській 8-річних школах.

– В.Харченко про уроки російської літератури в школі. «Хто вивчає математику – буде математиком, хто вивчає фізику – буде фізиком, а хто вивчає літературу – буде Людиною», – говорить народна мудрість.

– Колектив учителів і учнів Плешканівської 8-річної школи разом із батьками провели конференцію «Сила землі – богатирі космосу».

– Л.Дахнівська про радіогазету «Юність» Гельмязівської СШ.

Прапор Леніна,- 1979. – 19 травня.

 

Щороку в день юного героя-антифашиста в школах проводяться лінійки і мітинги. Під час районного зльоту юних інтернаціоналістів проведено районний конкурс політичного плаката. Переможцями стали школярі Домантівської, Кропивнянської та 6-ої Золотоніської СШ.

Районна піонерська організація провела конкурси малюнків на теми «Хай завжди буде сонце» та «Світ очима дітей». Частину картин було відправлено на міжнародний конкурс у польське місто Жешув. Школярки І.Свистунова з СШ №1 і Л.Кононенко із СШ №3 стали переможцями республіканської вікторини «Що ти знаєш про Кубу?» і були нагороджені путівками в республіканський піонерський табір «Молода гвардія».

Хохлінська Т. Маршрутами солідарності // Прапор Леніна,- 1979. – 19 травня.

 

Учні Піщанської СШ зібралися на лінійку з нагоди відзначення переможців республіканського конкурсу «Зелена аптека», тим більше, що вони не вперше одержують призи за збирання лікарських рослин. Микола Коцар четвертий рік підряд одержує цінні подарунки як переможець обласного змагання (радіоприймач, фотоапарат, путівка в табір «Молода гвардія», велосипед). Стали також переможцями конкурсу Сергій Черниш і Олександр Брус.

Фотозамітка Дмитренка А. // Прапор Леніна,-1979.- 26 травня.

 

1 червня у Гельмязеві відбулися сьомі районні змагання юних механізаторів шкіл Золотоніщини, в яких здійснюється професійна підготовка трактористів – машиністів третього класу. У командному заліку на перше місце вийшли представники Піщанської СШ. Друге і третє місця посіли відповідно юні механізатори Гельмязівської та Чапаєвської СШ. Честь району на обласних змаганнях захищатимуть Катерина Романенко та Валерій Безпека.

Нікогда М. Змагання юних орачів  // Прапор Леніна,- 1979. – 7 червня.

 

1 червня в Золотоноші відбулося свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Свято відкрив завідуючий равно В.Ф.Клименко. Потім прозвучали вірші і пісні про мир, інтернаціональну дружбу.У проведенні свята взяли участь вихованці дитсадків «Ялинка», «Ромашка», «Сонечко». Відбувся також і конкурс малюнків на асфальті «Щасливе дитинство».

Денисенкова А. Спасибі Вітчизні за щасливе дитинство //Прапор Леніна,-1979.-7 червня.

 

Л.Скиба, пенсіонерка, дякує учнім Калениківської 8-річної школи за тимурівську допомогу.

Прапор Леніна,- 1979.- 12 червня.

 

Команда Чапаєвської СШ захищала честь району на обласних змаганнях з початкової військової підготовки. У командному заліку школа посіла друге місце і нагороджена дипломом обласного відділу народної освіти.

Дніпровий Г. До захисту Вітчизни готові // Прапор Леніна,- 1979.- 12 червня.

 

Гарно малюкам у Драбівецькому дитсадку «Світанок». Всю душу вкладають у їхнє виховання завідуюча С.І.Нечуйвітер, виховательки Г.К.Андрєєва, С.В.Мархоцька. Діти люблять екскурсії, особливо на поле, на ферму та на табір тракторної бригади. А потім – обговорення побаченого і почутого, що першим кроком до профорієнтації.

Сердюк О. Матері спокійні за малюків // Прапор Леніна,- 1979.- 19 липня.

Григорій Голиш, учитель Чапаєвської СШ, про книгу «Нас на планеті двоє» Л.М.Шитової, відзначеної премією ім. Я. Галана в галузі журналістики і публіцистики. Книга є безцінним подарунком класному керівникові, вчителеві і вихователеві.

Прапор Леніна,- 1979. – 9 серпня.

 

У «Піонерській республіці» відбулося навчання піонерського й комсомольського активу 8-річних шкіл району. А це піонерські лінійки, читання віршів, конкурс на кращий малюнок на асфальті, ігри, пісні, танці. Навчалися секретарі шкільних комсомольських організацій, голови рад дружин і загонів, президенти клубів інтернаціональної дружби, головні тимури, редактори преси, горністи й барабанщики.

Осадча Н. «Піонерська республіка – 79»  // Прапор Леніна,- 1979.- 11 серпня.

 

В Гельмязівській СШ відбулася зустріч випускників 1939 року. Традиційна перекличка:

– із 59 випускників 1939 року в боях з фашистами загинули 9;

– прибуло на зустріч 39;

– 19 із прибулих брали участь у Великій Вітчизняній війні, серед них – 4 жінки;

– 13 стали педагогами, 10 – службовцями, 5 – інженерами, 4 – офіцерами, 3 – працівниками сільського господарства, 2 – лікарями, 2 – літераторами.

Серед випускників 1939 року Кравченко С.І. – доктор медичних наук, професор Ленінградської військово–медичної академії, автор 86 друкованих наукових праць.

Герман П. Зустріч через 40 років  // Прапор Леніна,-1979.- 16 серпня.

 

З 1 червня 1979 року почав працювати дитячий садок в новому двоповерховому будинку в селі Новоселиці.

Горовий Ю. Подарунок дітям  // Прапор Леніна,- 1979.- 16 серпня.

 

С.Гребенюк про дружнє життя малюків у Коробівському дитсадочку, виховательок Л.І. Жигалову, Г.С.Гвоздецьку. Скрізь – затишок, чистота, квіти.

Прапор Леніна,- 1979.- 23 серпня.

 

Нещодавно тимурівці Гладківщинської 8-річної школи вітали у себе дорогих гостей – делегатів ІІ Всесоюзного зльоту тимурівців, що проходив у Черкасах. Всі разом вони здійснили трудовий десант на прополювання молодого саду. А потім побували у гостях у місцевих ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Пампушко П. Зустріч з тимурівцями // Прапор Леніна,- 1979.- 25 серпня.

Погода