Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1977-1978 навчальний рік)

1 вересня понад 1200 педагогів району прийшли у класи, щоб провести дорогою пізнання 13 355 своїх вихованців.

Місцеві факти на уроках історії дуже добре використовують вчителі Гельмязівської СШ П.П. Солтик і М.Г. Житник.

Відповідальність учителя // Прапор Леніна,-1977.- 1 вересня.

 

Реконструйовано Піщанську СШ. Тепер там діють 3 математичні, 2 лінгафонні кабінети та 4 кабінети мови і літератури.

Верменич Н. Друге новосілля // Прапор Леніна,-1977.- 1 вересня.

 

На районну Дошку пошани занесено педагогічний колектив СШ №1 (директор Н.П. Гусак) та Савісько Ніну Павлівну – вчительку Пальмірської СШ.

Прапор Леніна,-1977.- 5 листопада.

 

У Вознесенському здано в експлуатацію дитячий садок на 140 місць.

Прапор Леніна,-1977.- 5 листопада.

 

Гуртківці СШ №3 виступають перед населенням Згарів, Гришківки, мікрорайону школи.

Корнієнко М. І рости, і діяти нам треба // Прапор Леніна,- 1977.- 5 листопада.

 

Колектив СШ №1 занесено на обласну Дошку пошани.

Прапор Леніна,-1977.- 19 листопада.

 

На обласному зльоті самодіяльних композиторів хор СШ №1 виконав пісню «Берізка» завуча Золотоніської музичної школи Василя Івановича Іванилюка.

Садляр Б. Пісні самодіяльного композитора // Прапор Леніна,-1977.- 19 листопада.

 

Москва гостинно приймає своїх відвідувачів. Серед них був загін гайдарівців у складі учнів шостого класу Гельмязівської 8-річної школи, які приїхали на Всесоюзний зліт гайдарівців. Такі зустрічі відбуваються щороку. Гельмязівці втретє взяли в них участь. Діти відвідали виставу «Російська зима» у Палаці спорту в Лужниках, музей-панораму Бородинської битви, зустрілися з письменником Б. Комовим, поетом В. Крючковим, композитором М. Пєсковим.

Супрун В. На зльоті гайдарівців у Москві // Прапор Леніна,-1978.- 24 січня.

 

Комсомольські організації СШ №4 та Гельмязівської школи включились у змагання за глибокі і міцні знання під девізом «Вчитися на совість!». Оголошено ударний двомісячник збирання металевого брухту і макулатури. Йдеться про те, щоб кожний учень здав не менше 5 кг макулатури і 25 кг металолому.

Про ініціативу // Прапор Леніна,-1978.-26 січня.

 

Майстер спорту Д. Волощук покладає надії на свого вихованця, учня дев’ятого класу СШ №6, кандидата в майстри спорту Юрія Мієровича, який готується до відповідальних змагань на сільських іграх СРСР (у лютому став бронзовим призером).

Молчанов А. Призи і надії // Прапор Леніна,-1978.-28 січня.

 

14 років у СШ №2 працює кімната комсомольської слави. Першими експонатами були речі, зібрані під час походу учнів по місцях бойової слави. Ідея створення такої кімнати в школі належить десятикласницям Ельвірі Меншиковій та Тетяні Гавриш, які під час літніх канікул їздили в Москву до генерала П.Ф. Батицького, який брав участь у визволенні Золотоноші.

Митницький П. 14 років невтомних пошуків //Прапор Леніна,- 1978.- 2 лютого.

 

У лютому стартувала районна піонерська естафета «Зірка Тимура». Загони тимурівців шефствують над учасниками Великої Вітчизняної війни і престарілими, створюють розвідувальні групи, які продовжують пошук людей, яким потрібна допомога.

Молодик В. Стартувала естафета «Зірка Тимура» //Прапор Леніна,- 1978.- 16 лютого.

 

У Вознесенській СШ юнаки 9-10 класів зустрілися з працівником райвійськомату Ф.Ф. Лапенюком, який розповів про особливості професії офіцера, нашого земляка Василя Заболотного, що відмінно служить у лавах армії.

Прапор Леніна,- 1978.- 23 лютого.

 

У СШ №1 пройшов парад жовтенятських військ. Учасників параду привітали ветеран Великої Вітчизняної війни К.К. Антропов, військовий керівник С.В. Собко.

Скала Л. Парад жовтенят // Прапор Леніна,-1978.- 25 лютого.

 

Учні СШ №6 зустрілися з учасником Великої Вітчизняної війни, Героєм Радянського Союзу М.Ф. Зінченком – першим радянським комендантом рейхстагу. Він розповів про бойові дії його полку, який першим увірвався в рейхстаг, про те, як росіянин М.Єгоров та грузин М. Кантарія встановили прапор Перемоги над гітлерівським лігвом.

Пономаренко М. Уроки мужності //Прапор Леніна,- 1978.- 25 лютого.

 

У Кропивнянській СШ відбулась урочиста лінійка на тему «Орлята вилітали в грозу». Готуючись до неї, учні ознайомилися з подвигами юних патріотів нашої Батьківщини та їхніх ровесників-борців за свободу і незалежність в інших країнах.

Пряхіна Н. Святкова лінійка // Прапор Леніна,- 1978.- 25 лютого.

 

Розповідь про викладача фізики Золотоніської СШ №1 Ольгу Іванівну Анасову. Сучасне обладнання фізичного кабінету – результат сумлінної праці вчительки й учнів. Фільмоскопи, епідіаскопи, ілюстрації, макети, маса додаткової літератури, які стали постійними супутниками її занять – все це важливо для наукового ведення сучасного уроку.

Власенко Н. Урок фізики // Прапор Леніна,-1978.- 8 березня.

 

Протягом цілого тижня у районному будинку культури демонстрували свої досягнення учасники шкільної художньої самодіяльності. Учні школи №3 полонили журі і глядачів своїм ляльковим театром, який поставив оперу М. Лисенка «Коза-дереза». У програмі школи заслуговують похвали окремі номери, зокрема читання уривку з оповідання О. Довженка «Мати» та виконання пісні А. Пашкевича «Виростеш ти, сину…» ученицею 10 класу Світланою Вітковською.

Програма СШ №1 (виконання веселої пісеньки «Неваляшки» Бєлової, ансамбль юних ложкарів із хлопчиків другого класу) зібрали урожай оплесків.

У програмі четвертої школи найбільший успіх випав на долю маленьких танцюристів із перших класів.

Захоплено вітали глядачі хореографічні картинки «Молдовський виноград», танок «Гуцулики», хор, драматичний колектив у програмі СШ №5.

І глядачі в залі, і члени журі були задоволені добре підготовленою програмою СШ №2. На високому рівні виступали вокальні  4-5 і 7-10 класів та інструментальний ансамблі. Хор виконав акапельно «Неополітанську пісеньку» П. Чайковського та словацьку народну пісню «Колискова».

Могила І., Хохлінська Т., Коломієць В. Шкільні таланти // Прапор Леніна,-1978.-23 березня.

 

Із 39 загальноосвітніх масових шкіл району 29 уже працюють у типових приміщеннях. У Гельмязівській, Піщанській та СШ №6 створено належні умови для здійснення професійної підготовки учнів.

Педколективи Вознесенської, Гельмязівської, Піщанської та Бубнівсько-Слобідської шкіл у тісній співдружності з місцевими колгоспами і радгоспами щоліта організовують роботу учнівських виробничих бригад і таборів праці  та відпочинку.

Буде створено міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання для учнів Золотоніських шкіл на базі СШ №3.

Краще готувати учнів до праці // Прапор Леніна,- 1978.- 30 березня.

 

Учні Золотоніської школи-інтернату висадили на своїй ділянці 350 фруктових і декоративних дерев, а 300 берізок передали колгоспові «Прогрес», який обсадив ними територію ферми.

Місячник саду і лісу // Прапор Леніна,-1978.- 27 квітня.

 

На районну Дошку пошани занесено педагогічний колектив Піщанської СШ (директор Бардик М.С.).

Прапор Леніна,-1978.- 4 травня.

 

У Гельмязівській СШ було проведено анкетування, головною метою якого було дізнатися, які професії хочуть обрати собі школярі у майбутньому. Участь в цьому взяли 811 учнів, і майже половина з них виявила бажання після закінчення школи працювати механізаторами.

Щороку у школі працює табір праці і відпочинку.

Ваченко Г. Шлях у життя – через хлібне поле //Прапор Леніна,- 1978.- 6 травня.

 

Силами Золотоніської СШ №1 з безпосередньою участю вчителя В.Г. Мельник створено кабінет обслуговуючої праці. Цікаво оформлені розділи «Кулінарія», «Робота з тканиною», «Конструювання і моделювання одягу», «Технологія виготовлення виробів». Кабінет обладнаний технічними засобами і проекційною апаратурою. Все це допомагає учням добре оволодіти навичками, необхідними професіям швачки-машиністки, модельєра, закрійника, кулінара.

Строкань В. Робітничу професію – в шкільній майстерні // Прапор Леніна,- 1978.- 6 травня.

 

Дослідне поле учнівської виробничої бригади займає 40 гектарів. Влітку старшокласники перебувають в таборі праці і відпочинку «Золотий колос», що функціонує цілодобово протягом літа. Табір став центром навчально-виховної і культурно-масової роботи серед учнів.

Овчаренко І. Вознесенська виробнича бригада //Прапор Леніна,- 1978.- 6 травня.

 

У місцевому дитячому садку «Гвоздичка» відбулося заняття школи передового досвіду з самостійної художньої діяльності дітей. Усім сподобалось, як уміло вихователі під керівництвом завідуючої Т.Г. Сачко виробляють у своїх вихованців розуміння прекрасного. Мета цього садка -ліпити з глини різні вироби і красиво їх розфарбовувати, виготовляти іграшки та композиції з природного матеріалу, вишивати і ткати з ниток прості килимки, готувати макети до різних інсценівок і творчих ігор.

Бондаренко Г. Ростимо умільців // Прапор Леніна,- 1978.- 6 травня.

 

Доброта, турбота про людину, потреба приносити радість іншим – ось що повинно бути мотивами, які спонукають дітей до праці. Саме ці риси виховуються у юних трудівників Драбівецької школи, які допомагають інвалідам Великої Вітчизняної війни, ветеранам праці.

Зоря В. Праця дитини // Прапор Леніна,-1978.- 6 травня.

 

Відбулось чергове засідання клубу «Вчитель». Воно пройшло у формі цікавої зустрічі педагогів-ветеранів зі своїми колишніми учнями. Голова обласного комітету профспілки працівників освіти Т.Н. Ленська вітає директора (випускник Золотоніського педагогічного училища) Гельмязівської СШ Д.А. Яроша з ще однією нагородою – присвоєнням звання відмінника народної освіти СРСР, а до цього він мав два ордени Трудового Червоного Прапора за педагогічну працю. На засідання клубу були запрошені представники педагогічних династій, і серед них – колишній директор Богуславецької 8-річної школи Н.П. Гай з дочкою-учителькою англійської мови Золотоніської СШ № 4 Л.С. Азаровою.

На адресу клубу надійшло багато вітальних листів і телеграм від тих, хто не зміг приїхати у Золотоношу. Найзворушливішу телеграму надіслала колишня учениця Золотоніської СШ №2, заслужена артистка УРСР Мирослава Різниченко своїй вчительці В.П. Маланіній.

Учасники гуртка художньої самодіяльності присвятили найкращі свої номери В.Ф. Клименку, М.І. Кишкіній, Д.А. Ярошу та ін.

Власенко Н. На засіданні клубу «Вчитель» //Прапор  Леніна,-1978.- 11 травня.

 

У 43 дитячих садках і садках-яслах виховується 4 924 дітей дошкільного віку, або 59 % усіх дошкільнят району;

– за останні два роки збудовано і введено в дію 6 нових дошкільних закладів на 790 дітей;

– педагоги Піщанської, Чапаєвської, Ковтунівської, Бубново-Слобідської шкіл спільно з вихователями проводять профілактичні роботи серед батьків з метою підготовки дітей до школи, часто організовують батьківські конференції, шефство піонерів над дошкільнятами, виготовлення у шкільних майстернях саморобних іграшок для дитячих садків.

Поліпшити дошкільне виховання дітей (із 7 сесії районної Ради народних депутатів 16 скликання) // Прапор Леніна,-1978.- 16 травня.

 

Перше місце у кущових змаганнях юнацьких добровільних протипожежних дружин середніх шкіл району з пожежно – прикладного спорту присуджено колективу Золотоніської СШ №2. Друге і третє завоювали команди міських СШ № 3 і 6. Окремо було визначено переможців серед команд сільських шкіл. Призові місця завоювали Домантівська, Дмитрівська і Чапаєвська СШ.

Бондаренко І. Переможці – юні пожежники  // Прапор  Леніна,- 1978.- 25 травня.

 

Подвір’я Золотоніської третьої школи  наповнилося радісним гомоном, обіймами й квітами. Звідусіль – із Краматорська й Ташкента, з Гомеля й Києва, з Черкас і Ужгорода, з Чернівців і Донеччини, з Волині й Дніпропетровщини з’їхалися на ювілейну зустріч 30 із 46 випускників 1953 року.

Весняний М. Зустріч через 25 років  // Прапор Леніна, – 1978. – 29 червня.

 

Старшокласниці міської СШ №6  на уроках виробничого навчання опановували машинне вишивання, а тепер проходять виробничу практику у Золотоніській філії Черкаської фабрики художніх виробів ім. Лесі Українки. Передові робітниці передають дівчатам свої прийоми праці.

Фотозамітка // Прапор Леніна,-1978.-6 липня.

 

У Золотоніській школі – інтернат, де  нині розташований обласний піонерський табір санаторного типу «Здоров’я», почав діяти перший на Золотоніщині і Черкащині плавальний басейн розміром 10 х 25 м з 4 плавальними доріжками. Будівництво басейну обійшлося 40 чис. крб., із яких 32 тис. виділив обком профспілки працівників освіти, а решту вартості склала праця персоналу та учнів школи – інтернату, які самі виконували роботу. Обладнано також майданчик для приймання повітряних і сонячних ванн.

Фотозамітка // Прапор Леніна,-1978.-13 липня.

 

26 липня у Піщані побувала група туристів із Франції. В її складі були учителі, економісти , медики, які перед цим уже побували в Москві, Ленінграді, Києві. Гості відвідали Піщанську школу і дитсадок, де їх зворушливо зустріли малюки.

Прапор Леніна,-1978.- 29 липня.

Погода