Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1976-1977 навчальний рік)

 

Добре налагоджено військово–патріотичне виховання учнів у міській СШ №2. Нещодавно школу відвідав завідуючий обласного штабу піонерської гри «Зірниця» генерал – майор у відставці Володимир Олексійович Шатилов.

У зв’язку з переходом до загальної середньої освіти вдосконалюється шкільна мережа, зменшується мережа малокомплектних шкіл. У нашому районі 4 початкові школи, а у 1974 році було 8.

Щоденно підвозяться до шкіл 1 226 учнів.

Значну роль відіграють групи і школи продовженого дня, кількість яких щороку збільшується. Уже в цьому році у 130-ти таких групах будуть перебувати понад 4 550 дітей 1-8 класів.

У 1976-77 навчальному році в середніх і восьмирічних школах району діятимуть 352 кабінети.

Шефи виділили 22 тисячі карбованців для обладнання кабінетів:

2 000 крб. Вознесенській СШ – колгосп «Червоний прапор»;

3 000 крб. Антипівській 8-річці – радгосп «Золотоніський»;

4 000 крб. Кропивнянській СШ – колгосп імені Жданова.

1 вересня було здано в експлуатацію нове приміщення Дмитрівської середньої школи.

Школа на новому етапі // Прапор Леніна,- 1976.- 31 серпня.

Завуч Гельмязівської 8-річної школи Клавдія Павлівна Сидорець зібрала велику бібліотеку педагогічної літератури, сформувала папки для кожного фаху вчителів, для занять гуртків. Вивчає досконало методику вчителя. Уроки відвідує протягом всього опрацювання теми.

Герман П. Наш завуч // Прапор Леніна,- 1976.-9 вересня.

Вчитель Володимир Петрович Пархоменко, випускник Воронізького художнього училища, в село Вознесенське приїхав, коли відкрилося нове приміщення місцевої школи. Серце не могло миритися з однотонністю коридорів, голими стінами класів. Йому хотілося, щоб усе тут грало веселкою, милувало, виховувало.

В.П.Пархоменко створив у школі гурток юних художників і оформив фойє, актовий зал, їдальню. Багато робіт учнів виставлено в методичному кабінеті.

Черненко С. Естетичне виховання в школі // Прапор Леніна, – 1976.- 18 вересня.

У школі №5 працює клуб слідопитів «Орлятко», який розшукує ветеранів 3-го гвардійського Сталінградського механізованого корпусу, що визволяв Золотоніщину.

Нещодавно проведено зустріч з жінкою – танкістом Мар’яною Михайлівною Маркарян.

Фоміна В. Цікава зустріч // Прапор Леніна,- 1976.- 23 вересня.

Обличчям Золотоніської санаторної школи – інтернату є директор Петро Юхимович Загребельний. Педколективом разом з учнями створено дендропарк.

Черненко С. Через призму серця // Прапор Леніна,- 1976. – 2 жовтня.

У Вознесенській СШ обладнано кабінет образотворчого мистецтва В.П.Пархоменком разом з гуртківцями.

Мольберти виготовляли на уроках ручної праці, розмалювали стіни і монтували стенди на заняттях.

Гурток ділився на бригади: всю роботу – і чорну, і чисту – умів робити кожен. Діти працювали за різноманітною технікою: гіпс, мозаїка, розпис, ліплення.

Пархоменко В. Як знайти нових Рєпіних? // Прапор Леніна,- 1976.- 2 жовтня.

Влітку учні Зорівської СШ активно допомагали місцевому колгоспу. На тік перевезли 5 000 т зерна, настригли 1 744 кг вовни, зробили видову прополку трав і ярих зернових культур, зібрали урожай фруктів.

Стрижак Г. П’ята трудова чверть // Прапор Леніна,- 5 жовтня.

На районну Дошки пошани занесено:

– педагогічний колектив Вознесенської СШ (директор А.Й.Борщенко) .

– вчительку Домантівської СШ Ольгу Іванівну Харину.

Учителі початкових класів Чапаєвської СШ наполегливо шукають ефективних шляхів наступності у вихованні дітей в дитсадку і школі. Важливою формою наступності у роботі дитсадка і школи є спільні педради, наради вчителів 1 – 3 класів та вихователів підготовчих груп. Школа разом із дитсадком організувала лекторій для батьків майбутніх першокласників.

Фесенко Г. Зв’язок школи із дошкільним закладом //Прапор Леніна,-1976.-2 грудня.

У с. Кропивна відкрито ясла – садок на 90 дітей.

У грудні 1976 року відбувся зліт торішніх випускників середніх шкіл району. Понад 200 випускників середніх шкіл Золотоніщини влилися в славну армію хліборобів.

У районі діяло 16 учнівських виробничих бригад і двоє шкільних лісництв, які об’єднали 2 570 дітей. За підсумками змагання учнівських виробничих бригад, які проходили під гаслом «Юні господарі землі», 1 місце посіли гельмязівці, друге – вознесенці, а третє – бригади з Піщанської та Бубнівсько-Слобідської середніх шкіл.

Юнь рівняється на батьків // Прапор Леніна,-1976.- 28 грудня.

Прийнято закон про державний п’ятирічний план на 1976 – 1980 роки, висунуто відповідальні завдання перед системою народної освіти.

У районі вжито заходів для зміцнення навчально-матеріальної бази шкіл:

– 80 % початкових восьмирічних і середніх шкіл працюють у типових приміщеннях;

– створено необхідні умови для роботи за кабінетною системою навчання (22 діють у Золотоніській школі-інтернаті, по 11-18 – у Вознесенській, Домантівській та Пальмірській СШ);

– всі діти одержують восьмирічну освіту;

– майже половина учнів 1-8 класів охоплена групами продовженого дня, а понад 270 живуть у шкільних гуртожитках;

– із 1495 торішніх випускників восьмих класів 1493 навчаються в середніх навчальних закладах;

– у практику роботи шкіл міцно входять активні методи навчання;

– чималий досвід у військово-патріотичному вихованні нагромадили колективи 3, 5, 6 шкіл м. Золотоноші, Вознесенська, Гельмязівська, Піщанська, Пальмірська СШ;

–  спортивну честь району захищають учні Золотоніської СШ №1,2,5,6, Вознесенської та Ковтунівської шкіл;

– інтернаціональне виховання добре поставлено у СШ №1 та №2, Гельмязівській, Вознесенській, Піщанській та Домантівській середніх школах;

– систематично дуже добре виступають на предметних олімпіадах учні СШ №1,3,4,5,6 м. Золотоноші, Пальмірської, Гельмязівської, Домантівської, Бубнівсько-Слобідської середніх та Підставської 8-річної шкіл;

– ефективно працюють осередки учнівської художньої самодіяльності: хор і ансамбль СШ №2, драмгурток СШ №1, ляльковий театр СШ №3, інструментальний ансамбль СШ №6.

Золотоніський район посів третє місце в обласному змаганні за найкращу підготовку до 1976-1977 навчального року.

Підвищувати ефективність педагогічної праці // Прапор Леніна,- 1977.- 8 січня.

На Золотоніському ремонтно-механічному заводі створена комісія сприяння сім’ї і школі із п’яти осіб.

У 1976 році 14 осіб прийшло із підшефної СШ №2 до цехів заводу, щоб стати до лав робітників.

Луценко М. Школа і виробництво // Прапор Леніна,- 1977.- 20 січня.

До СШ №4 завітав випускник, а нині майстер спорту СРСР, гравець збірної країни з регбі Андрій Павлович Гордієнков, який розповів учням про гру та участь у матчах чемпіонату Європи.

Носенко В. Зустріч юних спортсменів // Прапор Леніна,-1977.- 20 січня.

У СШ №2 юні слідопити провели операцію під назвою «Шукаємо героїв». Вони відвідали кожну квартиру в житловому мікрорайоні школи та біля ремонтно-механічного району, провели уроки мужності, конкурс пісні та строю.

Лісун Н. Армії слава! // Прапор Леніна,-1977.- 24 лютого.

У СШ №3 добре працює фотогурток під керівництвом вчителя О.С. Хондошка. Юні фотоаматори зняли кінофільм про шкільний табір праці та відпочинку.

Хмара І. Гурток юних фотоаматорів // Прапор Леніна,- 1977.- 15 березня.

Учні СШ №2 підготували цікавий тематичний вечір «Робочий клас – провідна сила суспільства» у районному будинку культури. Школярі з особливим теплом розповіли про ударника праці Івана Степановича Лату.

Полякова Н. Робочий клас – провідна сила //Прапор Леніна,-1977.- 22 березня.

Учні СШ №6 у районному будинку культури влаштували вечір на тему: «Розвиток сільського господарства – загальнонародна справа». Засобами декламації, живими картинами, танцями, співом, кінострічками розповідали про сільське господарство. У фінальній частині на сцену були запрошені гості: Герой Соціалістичної Праці Валентина Миколаївна Левчик та ін.

Діброва І. Учні славлять хліборобів // Прапор Леніна,- 1977.- 24 березня.

Заняття гуртків юних ботаніків і юних зоологів у Пальмірській СШ добре проводить Раїса Мартинівна Восниківська.

Прапор Леніна,-1977.- 26 березня.

Про вокальний ансамбль учнів молодших класів СШ №2 під керівництвом Г.В. Євченка не один рік іде добра слава серед шанувальників пісні.

Прапор Леніна,- 1977.- 29 березня.

У дитсадку «Калинка» м. Золотоноші відбулося чергове заняття школи передового педагогічного досвіду з ігрової діяльності дітей. Присутні на заняттях познайомилися з виставками атрибутів до сюжетно-рольових та рухливих ігор, куточками для самостійної художньої праці.

Хмара І. У чудесному світі гри // Прапор Леніна,- 1977.- 2 квітня.

Тематичний вечір «Слава будівельникам» провели учні СШ №3. На свято були запрошені відомі будівельники: Р.Т. Кайгородова, О.О. Педько, О.М. Сьомак.

Хмара І. Людину звеличує праця // Прапор Леніна,-1977.- 9 квітня.

В.Ф.Клименко – актор самодіяльного театру районного будинку культури

1944 рік. Драматичним гуртком, створеним при Золотоніському педагогічному училищі, керує викладач української мови та літератури Карпо Андрійович Марченко. Серед молодих драмгуртківців – студент Володимир Клименко.

Вміння перевтілюватися, вживатися в образ, яке так цінять тепер у грі В.Клименка глядачі, прийшло не відразу. За цей час самодіяльний актор, нині завідуючий районним відділом народної освіти Володимир Федорович, зіграв 35 ролей. Праця над кожною шліфувала нову грань його таланту. І в розвитку його, як актора, велику роль відіграв умілий керівник драматичного колективу Григорій Миколайович Любарський.

Особливу пам’ять залишила по собі вистава «Назар Стодоля» зо п’єсою Т.Г.Шевченка. Назара грав Володимир Клименко. В інших ролях були зайняті актори Олена Іщенко, Михайло Голубович, Майя Коваль.

У 1962 році драматичному колективу за творчі успіхи та активну роботу по культурному обслуговуванню населення було присвоєно почесне звання народного театру.

Бараниченко М. Самодіяльний театр на Золотоніщині.// Прапор Леніна,- 1977.- 9 квітня.

У Домантівській СШ створено опорний пункт міліції. При школі з старшокласників утворено команду, яка чергує на вечорах у школі, дитячих кіносеансах, на вулицях. Всі ці заходи сприяють зниженню кількості правопорушень серед неповнолітніх.

Баранник Г. Громадські вихователі // Прапор Леніна,- 1977.- 16 квітня.

У районному будинку культури проведено тематичний вечір «Країна освіти», який підготував колектив Золотоніської школи-інтернату. Гостями на святі були Заслужена вчителька Української РСР із Домантівської школи В.Ф. Харченко, ветерани педагогічної праці С.М. Лаврусь, А.С. Петриченко, К.А. Марченко, вчитель Вознесенської СШ І.І. Костогриз. Присутні переглянули картину «Вшанування першої вчительки», кінофільм про кабінетну систему.

Строкань О.Вчителю наш уклін // Прапор Леніна,- 1977.- 16 квітня.

Учні дев’ятого класу Хрущівської СШ провели в сільському будинку культури тематичний вечір «Працею звеличені, славою увінчані». Учні вітали героїв праці: кавалерів ордена Трудового Червоного Прапора комбайнера П.Ф. Бабінця, тваринника В.Г. Моторного, доярок М.І. Ковбу і Р.В. Андрейко та ін. На закінчення драмгуртківці поставили п’єсу А. Кравченка «Коли сходило сонце».

Прищ А. Цікавий вечір // Прапор Леніна,-1977.-23 квітня.

На районну Дошку пошани занесено педагогічний колектив Золотоніської середньої школи-інтернату (директор П.Ю. Загребельний) на честь Першого травня.

Прапор Леніна,-1977.- 1 травня.

Ніні Захарівна Козачок – вчителька російської мови Новодмитрівської 8-річної школи привчає дітей самостійно працювати на уроці, цікаво проводить уроки. Її портрет занесено на районну Дошку пошани вперше.

Власенко Н. Учительчина весна // Прапор Леніна,-1977.- 1 травня.

9 піонерських дружин і 40 піонерських загонів мають звання «Правофлангових». 90 найсумлінніших піонерів одержали значки «За активну роботу».

Піонерські дружини СШ №1 і №2, школи-інтернату, Вознесенської СШ, Гельмязівської, Калениківської, Скориківської, Драбівецької 8-річних шкіл нагороджено Почесними стрічками ЦК ВЛКСМ і Грамотами райкому комсомолу.

Хохлінська Т. Піонери на марші // Прапор Леніна,- 1977.- 19 травня.

Піонерський загін імені Героя Радянського Союзу Миколи Архиповича Сукача Пальмірської СШ зав’язав листування з сином і дружиною героя, зібрав 3 тонни металолому і 300 кг макулатури, створив ляльковий театр.

Потапенко І. Наш піонерський загін // Прапор Леніна,- 1977.- 19 травня.

1055 випускників середніх шкіл району на все життя запам’ятали урочистий прощальний вечір.

Прапор Леніна,-1977.- 30 червня.

Юні археологи Чапаєвської СШ на околиці села виявили стародавнє поховання людини. Знайдено людський кістяк, кам’яне намисто з оригінальним крапковим орнаментом. Це поховання відноситься до кінця першого тисячоліття до нашої ери.

Голиш Г. Древнє поховання // Прапор Леніна,- 1977.- 30 червня.

Під час літніх канікул учні Дмитрівської СШ активно працювали на овочевих плантаціях рідного колгоспу. Школярі зібрали 5 т помідорів.

Прапор Леніна,-1977.- 25 серпня.

Найбільше зроблено в обладнанні кабінетів у СШ №1,2,6, в школі-інтернаті, в Домантівській, Пальмірській, Піщанській середніх школах.

Найкращий кабінет для 1-3 класів у вчительки СШ №3 Л.Г. Борисової.

З великою повагою говорять учні про вчителя-методиста З.М. Перепелицю, кавалера двох орденів Трудового Червоного Прапора Д.А. Яроша, вчителів В.П. Маланіну, А.Г. Сегеду, О.М. Рогозну.

Нарада вчителів // Прапор Леніна,-1977.-30 серпня.

 

Погода