Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1974-1975 навчальний рік)

У Золотоніській СШ №3 відбулася зустріч з учасником Великої Вітчизняної війни – С.О. Кривицьким (військовим льотчиком, бійцем партизанського загону).

Смирнов Є. Цікава зустріч // Прапор Леніна,-1974.- 12 жовтня.

Учні Каврайської школи ведуть переписку з колишнім льотчиком Б.П. Зайдуліним, який визволяв село і Золотоніський район, а зараз проживає у Ворошиловграді.

Учні 6-Б класу. Мужність батьків-приклад для нас // Прапор Леніна,-1974.- 26 жовтня.

 

Марія Логвинівна Сокіл, вчителька СШ №3, веде заняття клубу інтернаціонального клубу. Її портрет прикрашає районну Дошку пошани.

Коломієць О. Покликання // Прапор Леніна,-1974.- 3 грудня.

 

У Золотоніській дитячій бібліотеці пройшов літературний ранок під девізом: “Година пам’яті героїв”. Юні шанувальники літератури із  СШ №5 і №6 читали вірші, уривки з художніх творів, співали пісні.

Лукомська М. Година пам’яті героїв // Прапор Леніна,- 1974.- 3 грудня.

 

При 8-річних і середніх школах району працюють 117 факультативних груп, що охоплюють 2204 учні, 669 гуртків, які відвідують 19 тис. учнів.

У Золотоніській СШ №1 у математичних гуртках працює 200 учнів. Із 22 учнів – випускники 1974 року, що вступили у ВНЗ, 15 осіб обрали технічні ВНЗ, де профілюючими є математика і фізика.

У Гельмязівській СШ працює гурток по вивченню трактора (керівник А.М. Савченко). Тільки у 1974 році близько 40 випускників пішли працювати трактористами у колгоспи і радгоспи.

Шкільний гурток-шлях до майбутньої професії // Прапор Леніна,- 1974.- 7 грудня.

 

У Подільській початковій школі відбувся цікавий для школярів вечір – свято букваря.

Войцешко М. Свято букваря // Прапор Леніна,- 1974.- 17 грудня.

 

“Хвилина годину береже” – на таку тему відбувся цікавий загоновий збір у 6-Б класі Каврайської 8-річної школи. На нього було запрошено батьків та Героя Соціалістичної Праці Г.С. Неруху.

Учні 6-Б класу. Хвилина годину береже // Прапор Леніна,- 1974.- 17 грудня.

 

У Золотоніській СШ №6 відбувся вечір повноліття. 86 випускників одержали паспорти.

Вечір повноліття //Прапор Леніна,-1974.-17 грудня.

 

У Золотоніській СШ №1 відбулася читацька конференція по книзі В.О. Сухомлинського “Серце віддаю дітям”.

Бельтюкова Т. Вчимо і вчимося // Прапор Леніна,- 1974.- 24 грудня.

 

З 1955 і по 1974 рік Тимофій Григорович Капля працював директором Антипівської школи і вчителем географії. Добрим словом згадують свого колишнього директора вчителі і учні школи, випускники. У день 60-річчя Тимофія Григоровича нагороджено грамотами райвиконкому, районного комітету народного контролю і райкому профспілки працівників освіти.

Гай Ф. 40 років віддано школі // Прапор Леніна,- 1975.- 1 січня.

 

Діна Миколаївна Фартушна – одна з кращих виховательок дитсадка “Ялинка”. За сумлінну працю нагороджена значком “Переможець соціалістичного змагання 1973 року”.

Вільніна М. З любов’ю до дітей // Прапор Леніна,-1975.- 1 січня.

 

Веселу програму канікул підготував для дітей Золотоніський будинок піонера: новорічний бал-маскарад для старшокласників, свято дружби школярів усього району, ранок “Подорож по морю “Дозвілля”, “День казок”, спортивні змагання, екскурсії на виробництво, до лісу.

Хохлінська Т. Чим зайнятись під час канікул // Прапор Леніна,- 1975.- 4 січня.

 

Парасковія Федотівна Пилипенко, рік у рік прищеплюючи дітям любов до фізкультури, дала путівку у спортивне життя тільки з Чапаєвської школи понад 50 вчителів фізичного виховання.

Коломієць В. Вічно юна // Прапор Леніна,-1975.- 16 січня.

 

Учні 8 класу Кропивнянської середньої школи висловлюють вдячність вчителю біології Миколі Петровичу Ткаченку.

Наш улюблений учитель // Прапор Леніна,-1975.- 16 січня.

 

Моральні принципи, якими керуються батьки, їхні взаємини, чесність, правдивість чи, навпаки, користолюбство, лицемірство у ставленні до товаришів по роботі і сусідів мають великий вплив на формування особистості. Власний приклад батьків – найдієвіший засіб виховання дітей. Педагоги Домантівської 8-річної школи завжди нагадують про це і на батьківських зборах, і в індивідуальних бесідах з батьками.

Харламова Г. Роль батьків у вихованні підлітків //

Прапор Леніна,- 1975.- 16 січня.

 

Відкрито дитячий садок-ясла Золотоніської швейної фабрики на 140 місць, які тепер відвідують практично всі дошкільнята робітниць.

Шалімова Г. План соціального розвитку фабрики в дії // Прапор Леніна,-1975.- 21 січня.

 

1 лютого у Золотоніській СШ №2 відбувся традиційний вечір зустрічі випускників. З вітаннями до випускників звернулися директор школи В.В. Личман, завуч О.Д. Нечаєнко та учень 10 класу Олександр Пузєєв.

Митницький П. Зустріч у рідній школі // Прапор Леніна,-1975.- 8 лютого.

 

За активну діяльність у галузі культури і науки та в зв’язку із завершенням видання “Історії міст і сіл Української РСР” Президія Верховної Ради  УРСР присвоїла учителеві Золотоніської СШ № 4 Михайлу Федоровичу Пономаренку почесне звання Заслуженого вчителя Української РСР.

Заслужений учитель УРСР // Прапор Леніна,-1975.- 1 березня.

 

У Гельмязівському тирі було проведено змагання з кульової стрільби серед команд середніх шкіл району, присвячені 30-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні. Перемогла команда Золотоніської СШ №5.

Видриган В. Стрілецькі змагання // Прапор Леніна,- 1975.- 4 березня.

 

“Ти не мріяла про п’єдестали, а тебе в дев’ятнадцять не стало – ти легендою стала в народі”, – так писав Михайло Пономаренко в “Баладі про сонячну дівчину”, присвячену світлій пам’яті піонервожатої Марії із Золотоніщини, що загинула в 1973 році на Дніпрі, врятувавши життя піонеру.

Прапор Леніна,-1975.- 8 березня.

 

Золотоніська СШ №1 є опорною школою обласного та районного відділів освіти. Поряд з багатьма важливими проблемами вона успішно розв’язує завдання і об’єднує зусилля педагогів, батьків та громадських організацій у справі виховання учнівської молоді. Нинішнього року школа була представлена на обласній педагогічній конференції, що проходила під девізом: “Співдружність школи, сім’ї і громадськості”, і ділилась там досвідом своєї роботи. Робота з батьками і громадськістю ведеться за чіткою системою:

– анкетування дітей і батьків;

– шкільний батьківський університет, який працює вже 20 років;

– класні і загальношкільні батьківські збори;

– консультація для батьків (субота);

– педагогічні конференції в школах та на підприємствах, де працюють батьки;

– шкільні і класні батьківські комітети;

– звіти учнів перед робітничими колективами;

– ради сприяння школі, які створені на підприємствах та установах міста.

Гусак Н. Спільними зусиллями // Прапор Леніна,-1975.- 20 березня.

 

Більше 20 років працює в Золотоніській середній  школі №1 університет педагогічного всеобучу для батьків. Ним охоплюється щороку понад 100 громадян, діти яких навчаються у 1-3 класах школи. За час існування університету відбулося 7 випусків, понад 700 його слухачів одержали основи педагогічних занять. Заняття проводяться один раз на місяць за спеціальною програмою. Слухачами університету є робітники, пенсіонери, а лекторами – кваліфіковані педагоги, вихователі ГПД, лікарі, працівники суду, прокуратури та міліції, члени ТОВ “Знання”.

Бельтюкова Т. Університет для батьків // Прапор Леніна,- 1975.- 20 березня.

 

23 березня юні книголюби заповнили районний будинок піонерів, щоб відзначити тиждень дитячої книги. І. Дробний із захопленням розповів про героїню своєї поеми “Сирітська мати”, яка в роки Великої Вітчизняної війни виховала 16 дітей-сиріт. Порадували присутніх своїми першими письменницькими спробами учні 2, 4 і 6 середніх шкіл.

Плесяк С. Тиждень дитячої книги //Прапор Леніна,- 1975.- 27 березня.

 

Колектив Домантівської СШ одержує 1350 примірників газет і журналів.

Лузан В. Зростає кількість передплатників газет і журналів // Прапор Леніна,-1975.-1 квітня.

 

З нетерпінням чекають учні уроків географії, які цікаво проводить молода вчителька Золотоніської СШ №1 Любов Андріївна Сало.

Фото // Прапор Леніна,-1975.- 12 квітня.

 

У Гельмязівському будинку піонерів відбувся зліт юних інтернаціоналістів. Підставські школярі привезли портрет Сафріддіна Айні, виготовленого з різнокольорового дерева рідними воїна-узбека, що загинув у 1943, визволяючи Підставки, і похований у центрі цього села.

Герман П. Зліт юних інтернаціоналістів // Прапор Леніна,-1975.- 22 квітня.

 

Доброю славою користуються вокальні ансамблі дівчат і хлопців Золотоніської СШ №2. Вони неодноразово брали участь у заключних обласних та республіканських оглядах художньої самодіяльності. Вокальний ансамбль дівчат є лауреатом і дипломатом республіканського огляду художньої самодіяльності, не раз нагороджувалися Грамотами міністерства освіти УРСР.

Прапор Леніна,-1975.- 26 квітня.

 

На районну Дошку пошани занесена Пальмирська середня школа (директор – Іскра Олексій Андрійович, голова  місцевого комітету профорганізації – Сень Михайло Олексійович ).

Прапор Леніна,- 1975.-  5 травня.

 

На честь 30-річчя Перемоги газета “Зірка” і Центральна дитяча екскурсійно-туристична станція Міністерства освіти УРСР проводили  операцію “Пароль: бойова слава”. Юні розвідники Гладківщинської 8-річної школи також включилися у цей ювілейний огляд і вже немало зробили.

Як святиню, вони зберігають матеріали, що розповідають про воїнів , які визволяли їхнє село. Школярі – юні розвідники бойових подвигів радянських воїнів довго й терпеливо шукали родичів і близьких товаришів тих воїнів, які загинули у роки війні, визволяючи Гладківщину: С.Ф.Бистригін (Горьковська обл.), В.Філінський (Мурманська обл.), М.О.Лисенко, Герой Радянського Союзу, уродженець Софіївки Золотоніського району.

З республіканського штабу по проведенню операції “Пароль: бойова слава” надійшов лист, у якому сказано , що слідопити Гладківщини завдання виконали добре, бо вони, крім пошукової роботи, вивчають також і історію бойових орденів і медалей, провели зустрічі із односельчанами – ветеранами.

Кравченко Н. Знахідки слідопитів // Прапор Леніна,- 1975.-13 травня.

 

У Синьооківській 8-річній школі відкрито стіну бойової слави. 109 імен односельців, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, будуть постійно нагадувати школярам, якою дорогою ціною завойовано їхнє щастя, право жити й навчатись під мирним небом.

Наказний В. Стіна бойової слави // Прапор Леніна,- 1975.-22 травня.

 

 

У Золотоніській СШ №2 стало традицією проводити уроки мужності. Частими гостями бувають Герой Радянського Союзу Л.О.Меншиков, полковник у відставці О.Л.Згура, підполковник запасу М.П.Пшиченко та ін.

Вся робота по військово – патріотичному вихованню проводиться під девізом: “Ніхто не забутий, ніщо не забуто”. В класах організовано пошук невідомих загиблих героїв. Велику емоційну силу впливу на душі і свідомість молоді мають добре продумані шкільні фестивалі на теми: “Дзвеніть, пісні вогненних літ” та “Розповіді про міста – герої”. Відбуваються походи по місцях бойової слави, екскурсії до міст – героїв.

Некрасова Т. Ростуть юні патріоти //Прапор Леніна,- 1975.-5 червня.

 

З метою поліпшення виховання дітей у колгоспних і радгоспних дошкільних закладах, надання допомоги в організації їх роботи з 15 травня почався громадський огляд дошкільних закладів Золотоніського району. Створено 7 комісій, до яких входять медичні працівники, працівники райвно, управління сільського господарства, торгівлі.

Перевірка показала, що у роботі дошкільних закладів сталися значні зміни. У 21 дитсадку обладнано фізкультурні майданчики. У більшості дошкільних закладів є необхідні умови для правильного фізичного розвитку дітей, дотримуються встановленого режиму дня, раціонально організовано відпочинок та заняття вихованців.

Кращих насладків роботи добиваються педагогічні колективи дошкільних установ колгоспів “Маяк”, ім. Чапаєва, ім. Суворова, ім. Калініна, “Прогрес”, ім. Жданова, “Україна”, Коробівського радгоспу.

Дошкільним закладам – більше уваги  // Прапор Леніна,- 1975.- 7 червня.

 

Юні слідопити Богуславецької 8-річної школи на основі зібраних матеріалів створили куточок бойової слави. Експонати збирали більше двох років. Першими відвідувачами музею були ветерани Великої Вітчизняної війни та знатні люди колгоспу.

Гай Ф. У сільському музеї // Прапор Леніна,-1975.- 15 липня.

 

Учні Бубнівсько- Слобідської школи під керівництвом учителя історії Н.К.Булах працюють над створенням сільського музею бойової і трудової слави.

Комишний Г. Виховуємо молодь на героїчних прикладах // Прапор Леніна,-1975.-19 серпня.

Погода