Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1971-1973 навчальні роки)

У школах району обладнано  131 навчальний кабінет, 60 виробничих майстерень, 20 спортивних залів.

Продовжується перехід на нові програми навчальні плани, підручники. При методичному кабінеті райвно курсову перепідготовку пройшли вчителі 1-3 класів, викладачі української і російської мови, математики.

До шкільного дзвінка – десять днів! // Прапор Леніна,- 1971.- 21 вересня.

 

147 вчителів району відзначені ленінськими ювілейними медалями;

112 – нагороджені значками „Відмінник народної освіти”;

Орденом Трудового Червоного Прапора нагороджені:

І.Р.Ручко – директор СШ № 5.

М.Ю.Циганник – вчитель біології Домантівської ЗОШ.

Т.Я.Богма- вчитель історії Зорівської СШ.

Орденом „Знак пошани” відзначено

Г.С.Трунову – вчителя російської мови і літератури  Золотоніської середньої школи – інтернат.

Медалями „За трудову доблесть” і „За трудову відзнаку”нагороджені:

Д.Ю.Матюша – вчитель української мови і літератури Піщанської ЗОШ

В.В.Солтик – вчитель фізики Гельмязівської ЗОШ.

Серпнева нарада вчителів // Прапор Леніна,-1971.- 2 вересня.

 

У районі працюють 5 методичних об¢єднань, 5 шкіл передового педагогічного  досвіду, 4 опорні дитсадки з передовим узагальненим досвідом роботи. Створені єдині вимоги з питань наступності в роботі садків і шкіл.

Денисенко А. Виховуємо змалку // Прапор Леніна,- 1971.- 21 вересня.

 

У районі працює 52 загальноосвітні школи, в яких навчається 15096 юнаків і дівчат. Їх навчає 1100 вчителів.

19 ветеранів праці відзначено урядовими нагородами за високі показники у навчанні та вихованні учнів.

Свято вчителів // Прапор Леніна,- 1971.- 02 жовтня.

 

Про учасників гуртків співів і музики СШ №2 (вчитель Г.В. Євченко) лине слава і за межами Золотоніщини. Вони нагороджені п¢ятьма Похвальними грамотами і дипломами, учасники обласного і республіканського оглядів – конкурсів.

На 10 обласному зльоті підбито підсумки змагання юних хліборобів Черкащини. Представникам нашого району вручено перехідний Червоний прапор за відмінну роботу виробничих бригад.

Прапор Леніна,-1971.- 27 листопада.

 

У Коробівській СШ проведено батьківські збори. На них учитель М.Я.Лущій розповіла про зв¢язки сім¢ї і школи, а також про участь учнів в громадсько – корисній роботі. Торік школярі зібрали 11тонн металолому, 615 кг макулатури і 2 000 кг соснових шишок.

Чоботар І. Збори батьків // Прапор Леніна,-1972.- 14 січня.

 

Наші знатні земляки. З 1955 року Михайло Павлович Гусак – викладач педагогіки та незмінний керівник педагогічної практики студентів Черкаської педінституту. На запрошення районного відділу народної освіти М.П.Гусак приїжджає і до Золотоноші, виступає перед учителями міста та району, розповідає про те нове, що є в педегогічній науці та практиці.

Гай Ф. Педагог-учений // Прапор Леніна,-1972.- 15 січня.

 

Райвно разом з організацією юстиції розробив тематику уроків з  основ права і законодавства для учнів 8-10 класів і бесіду на ці теми для учнів молодших класів. Райвно провів семінар для вчителів, на якому присутні одержали методичні поради та консультації і прослухали лекції на правові теми.

Тепер у школах проводяться заняття на юридичні теми. Добре вони організовані у Вознесенській та Золотоніських СШ.

Сегач С. Учням – правові знання // Прапор Леніна,- 1972.- 19 лютого.

 

У Золотоніській СШ №3 відбулася тематична конференція, в якій взяли участь 150 батьків. Директор школи І.В. Батир виступив з доповіддю про значення союзу сім’ї і школи в успішному навчанні школярів. Про організацію і контроль за дотриманням учнями режиму дня, про організацію в сім’ї допомоги старших школярів молодшим говорили Ю.П. Скорик, В.С. Калина та Г.П. Десятник. Батьки оглянули виставку кращих зошитів і наочних посібників виготовлених учнями.

Корнієнко М. Тематична конференція // Прапор Леніна,- 1972.- 15 лютого.

 

Соціологічне анкетування позаштатного відділу проблем сім’ї і школи при редакції газети “Прапор Леніна” .

Жежель К.Діти про батьків // Прапор Леніна,- 1972.- 15 лютого.

 

Директор школи і правління Дмитрівського ССТ повсякденно дбають про зразкове налагодження гарячого харчування всіх 351 учнів.

Контрасти шкільного харчоблоку // Прапор Леніна,- 1972.-10 лютого.

 

У Піщанському Будинку культури відбувся кущовий огляд художньої самодіяльності Дмитрівської, Бубнівсько-Слобідської, Піщанської середніх шкіл та Шабельниківської і Піщанської 8-річних шкіл.

Прокопенко І. Звіт юних митців // Прапор Леніна,- 1972.- 2 березня.

 

На районну дошку Пошани занесено Рогозу О.М. – вчительку хімії Золотоніської СШ №5. Останні чотири роки її учні завойовували перші місця на районних хімічних олімпіадах.

Прапор Леніна,- 1972.- 29 квітня.

 

На стінах коридору Гельмязівської СШ висять стіннівки, які випускаються учнями. Кожна з них – помічник педколективу і учням. Газети виховують, навчають, будять допитливість, прищеплюють інтерес до знань. У стіннівках можна знайти цікаві новинки з кожного предмета, з життя країни, свого села, радгоспу.

Герман П. Помічники педагогів // Прапор Леніна,- 1972.- 29 квітня.

 

Розповідь завуча Золотоніської СШ №6 І.Дробного про різні форми позакласної роботи: конкурс “Чи знаєш ти Черкащину?”, листування з Корсунь-Шевченківською школою №1, уроки в місцевому музеї для учнів 7-10 класів на теми “Наш край в давнину”, “Золотоніщина у Велику Вітчизняну війну”, екскурсії у різні куточки країни та ін.

На традиціях батьків // Прапор Леніна,- 1972.- 27 квітня.

 

Здано в експлуатацію нове приміщення дошкільного дитячого кабінету, споруджене за кошти Золотоніської пересувної механізованої колони № 231 для дітей будівельників.

Литвиненко М. Палац для своїх дітей // Прапор Леніна,- 1972.- 6 квітня.

 

15 найактивніших школярів Гельмязівської 8-річної школи брали участь у Всесоюзному зльоті гайдарівців, який проходив під девізом ”Друзі зустрічаються знову”.

Кучеренко Н. Друзі зустрічаються знову  // Прапор Леніна,- 1972.- 27 травня.

 

По-святковому одягнені, життєрадісні зібрались випускники СШ с. Коробівки на традиційну урочисту лінійку, щоб останній раз почути шкільний дзвінок. На лінійці був присутній представник райвно  М.М. Малашенко.

Чоботар І. На шкільній лінійці // Прапор Леніна,- 1972.- 27 травня.

 

24 червня в міських школах відбулися випускні вечори десятикласників. Увечері всі випускники міста зібралися в парку ім. Тараса  Шевченка.

Свято десятикласників // Прапор Леніна,- 1972.- 27 червня.

 

Учениця 10 класу Золотоніської СШ №6 Надія Ковейна не тільки добре вчиться, а й бере активну участь у шкільному вокально-інструментальному ансаблі, майстерно грає на сопілці.

Прапор Леніна,- 1972.- 6 червня.

 

Замітки В.Маланіної (СШ №2), Г.Прищепного (СШ №1) про екзамени в школах.

Перший екзамен – перші радощі  // Прапор Леніна,- 1972.- 6 червня.

 

Первинна організація товариства охорони пам’ятників історії та культури при Вознесенській СШ існує з 1967 року, об’єднуючи 373 учнів і 32 вчителів.

Слюсар О. Будні шкільного товариства //Прапор Леніна,- 1972.- 25 липня.

 

Особливо багато цікавого принесло літо тим, хто відпочивав у таборі “Чапаєвець”. У ньому вже склалися добрі традиції. Заслуга в цьому досвідчених працівників. З вогником узявся за роботу молодий педагог Григорій Михайлович Голиш.

Шпак В. У таборі “Чапаєвець”// Прапор Леніна,- 1972.- 1 липня.

Аж 52 випускники 1957 року прибули на зустріч у Піщанську СШ.

Прокопенко І. Зустріч через 15 років // Прапор Леніна, – 1972.- 24 серпня.

Життя освіти Золотоніщини в цифрах і фактах, особах і коментарях (1972-1973 навчальний рік)

 

1 вересня 215 ковтунівських школярів переступлять пороги відремонтованих, чистих і світлих класних кімнат. Школа забезпечена необхідними технічними засабами навчання: кінопроекторами, епідіаскопами, магнітофонами, прагравачем, діафільмами.

В Ковтунівській школі вводиться цього року новий предмет – військова підготовка.

Вільхіна М. Перед шкільним дзвінком // Прапор Леніна,- 1972.- 19 серпня.

 

35 шкіл району гостинно приймуть в свої теплі, просторі класи понад 14 тисяч учнів. У школах району працюють десятки досвідчених педагогів, які свою майстерність і любов до обраної професії ставлять на службу благородній меті – підготовці молоді до самостійного життя. Творчо трудяться педколективи другої Золотоніської і Гельмязівської СШ, Драбівецької 8-річної та інших шкіл.

Завтра до школи // Прапор Леніна,-1972.-  31 серпня.

 

За добру підготовку щкіл до нового навчального року та за успішну навчально – дослідницьку роботу шкіл Золотоніський район нагороджений перехідним Червоним прапором обласного відділу народної освіти та обкому профспілки працівників освіти.

В Золотоніський район прибуло 14 молодих вчителів.

Всім 8-річним і середнім школам необхідно в найближчий час перейти на кабінетну систему навчання, для чого дообладнати і створити в школах району ще понад 30 навчальних кабінетів.

260 випускників Гельмязівської СШ працюють механізаторами на ланах колгоспів і радгоспів Золотоніського району. Нинішнього року спеціальність тракториста – машиніста одержали ще 106 випускників.

Справжніми майстрами педагогічної праці стали вчителі Золотоніської СШ №2 Т.І.Мєшкова, В.В.Романенко, В.П.Маланіна, Г.В.Євченко. За 12 років існування школа випустила 378 учнів, з них – 84 закінчили ВНЗ і технікуми, 123- працюють у сфері матеріального виробництва та обслуговування.

Золотоніський район гордиться працею десятків і сотень учителів – майстрів педагогічної справи. Серед них О.О.Лопата – учитель фізики з Бубнової Слобідки, О.О.Овчаренко – учитель виробничого навчання Вознесенської СШ, М.Ю.Циганник з Домантова, В.В.Беркут із міської СШ №3. Добре зарекомендували себе молоді вчителі М. М. Калина (СШ №2), Р.К.Бутенко ( Вознесенська СШ ).

Ткачук Л.  Радяться педагоги Золотоніщини. Із серпневої районної наради вчителів // Прапор Леніна,- 1972.- 31 серпня.

 

Учні Кривоносівської, Новодмитрівської, Антипівської, Деньгівської 8-річних та Коробівської, Золотоніської СШ №3 старанно доглядають і вирощують колгоспні лісосмуги.

3 шкільні кролеферми працюють у Бубнівськослобідській школі.

Павленко М. .  Радяться педагоги Золотоніщини. Із серпневої районної наради вчителів // Прапор Леніна,- 1972.- 31 серпня.

 

За 11 років своєї діяльності Золотоніська  школа – інтернат вручила свідоцтва про середню освіту 233 учням, і з них 31- золоті і срібні медалі. У школі працюють 10 навчальних кабінетів, 6 майстерень, 4 зали, клуби, гуртки.

Шпак В. Свято першого дзвінка // Прапор Леніна,- 1972.-2 вересня.

 

У Драбівецькій 8-річній школі пролунав перший дзвінок після літніх канікул. Особливо палкі слова любові і пошани сказали учні Н.Г.Бараниченко, яка вчора пішла на заслужений відпочинок, пропрацювавши 35 років на ниві народної освіти, навчавши грамоти більше 300 дітей!

 

Тамара Г. Земний уклін вам, Наталіє Григорівно! // Прапор Леніна,- 1972.- 2 вересня.

 

З ініціативи районного відділу освіти при кінотеатрі “Мир” створено і плодотворно працює кіноклуб дошкільнят. Двічі – тричі  на місяць вихованці дошкільних установ міста дивляться мультиплікаційні та дитячі художні фільми.

Сандлер Б. Кіноклуб для малят // Прапор Леніна,- 1972.-14 вересня.

 

Багато робить педколектив Піщанської СШ, щоб прищепити своїм вихованцям любов до праці в рідному колгоспі.

На уроках виробничого навчання вчитель І.П.Лівий, вивчаючи основи колгоспного виробництва, знайомить учнів з практичними процесами. Вивчаючи тему “Догляд та утримання продуктивної худоби”, він провів кілька екскурсій на молочні ферми, де учні ознайомилися з процесом механічного доїння корів і пробували робити це самі, набували вміння доїння корів.

Кожна з 4 учениць 9 класу доїли влітку групу корів, і ніхто не відставав від доярок – професіоналів.

Прокопенко І. Браво, дівчата! // Прапор Леніна,- 1972.- 14 вересня.

 

22 жовтня відбувся крос шкільних учнівських колективів на приз районної газети.

Прапор Леніна,- 1972.- 24 жовтня.

 

У конкурсі на найкращу організацію попередження пожеж від пустощів дітей з вогнем юнацька добровільна протипожежна дружина Золотоніської СШ №6 завоювала 2 місце на Черкащині.

Бондаренко І. Юні охоронці народного добра //Прапор Леніна,- 1972. – 14 листопада.

 

У Золотоніській СШ №6 відбулося традиційне свято повноліття, де юнаки і дівчата отримали паспорти.

Дробний І. Свято повноліття // Прапор Леніна,- 1972.- 7 грудня.

 

3 грудня в с. Кавраї закладено парк Г.Сковороди з нагоди його 250-річчя. Навесні в ньому налічуватиметься 250 дерев.

У нащадків Сковороди // Прапор Леніна,-1972.- 7 грудня.

Учні 9 класу Хрущівської школи провели літературний вечір, присвячений 250 – річчю з дня народження першого українського філософа, просвітителя – гуманіста Г.С.Сковороди.

Регурецький Ф. Вечір, присвячений Сковороді // Прапор Леніна, – 1972.- 14 грудня.

 

Школярі загону імені Ю.Гагаріна з Синьооківської 8-річної школи провели на молочній фермі збір на тему: “Його ім’я носить наш загін”.

Хоменко Г. Збір загону на колгоспній фермі // Прапор Леніна,-1972.- 12 грудня.

 

У Кропивнянській школі працює клуб інтернаціональної дружби. Він установив зв’язки зі школами Узбецької, Молдавської і Киргизької РСР, Дагестанської АРСР.

Сідько Є. Юні інтернаціоналісти // Прапор Леніна,- 1973.- 6 січня.

 

На районній олімпіаді юних математиків переможцем стала команда Золотоніської СШ №1, а команди міських СШ № 4 і 3 посіли 2 і 3 місце.

Серед 8-річних шкіл перше місце завоювали юні математики Деньгів, друге – Крупського, третє – Кавраю і Новодмитрівки.

Коломієць В. З районної олімпіади юних математиків // Прапор Леніна,-1973.-30 січня.

 

За 4 роки існування шкільного лісництва Коробівської СШ було вирощено і передано Вільхівському лісництву 85 тисяч саджанців білої акації, прополено 124 га молодих насаджень, зібрано для посадок 18 тонн соснових шишок, 2 тонни жолудів, 35 кг насіння акації, 10 кг насіння калини, 15 кг насіння липи.

Члени лісництва виготовили для школи 15 гербаріїв тридцяти основних порід лісу, працюють зеленими патрулями, охороняючи ліс і його птахів.

Бакай М. І забуяє наша діброва // Прапор Леніна,- 1973.-20 лютого.

 

Силами Золотоніської дитячої музичної школи у міських СШ № 2,3,4,6 було прочитано ряд лекцій – концертів: “П.І.Чайковський  “Дитячий альбом”, “Пісні періоду Великої Вітчизняної війни” та ін.

У Гельмязеві, Дмитрівці, Хрущівці, Пальмирі учні музичної школи художньо-хорового товариства дали концерти для учнів загальоосвітніх шкіл.

Скляр В. Тиждень музики // Прапор Леніна,-1973.- 24 березня.

 

Останнім часом у районі пожвавилась робота юних дзержинців. Серед кращих – загін з Домантівської СШ.

Костенко А. Юні охоронці громадського порядку // Прапор Леніна,-1973.- 10 квітня.

 

Шкільна первинна організація охорони пам’яток історії та культури Золотоніської санаторної школи – інтернат нараховує понад 400 учнів і вчителів, яких очолює педагог Т.М. Говорун.

Шпак В. Закохані у рідний край // Прапор Леніна,- 1973.-17 квітня.

 

Перше загальнокомандне місце по кросу завоювала команда Пальмирської СШ, якій вручено приз газети “Прапор Леніна” і грамоту.

Прапор Леніна, – 1973.-21 квітня.

 

 

На районну Дошку пошани занесено:

– Педагогічний колектив Золотоніської СШ №1 (директор А.Ф.Третяк).

– Євченка Григорія Васильовича – учителя музики і образотворчого мистецтва  Золотоніської СШ №2.

Прапор Леніна,-1973.-28 квітня.

 

На своїх зборах учні Піщанської СШ вирішили взяти шефство над тваринницькими фермами . Концерти, політінформації, бесіди з батьками – своєрідний творчий звіт перед підшефними.

Учні – шефи на фермах // Прапор Леніна,- 1973.- 28 квітня.

 

Драматичний колектив учителів і учнів Хрущівської СШ поставили п’єсу Т. Шевченка “Назар Стодоля”.

Шкільний драматичний колектив // Прапор Леніна,- 1973.-28 квітня.

 

У Ковтунівській СШ проведено легкоатлетичний крос учнів 5-10 класів.

Теницький О. Крос у Ковтунах // Прапор Леніна,- 1973.- 28 квітня.

 

У районному будинку піонерів відбувся звітний концерт музичних класів хорового товариства та дитячих музичних шкіл з Домантова, Дмитрівки, Хрущівки, Пальміри, Новодмитрівки та ін. сіл.

Лада О. Звітують юні музиканти // Прапор Леніна,- 1973.-7 червня.

 

7 червня Будинок піонерів провів конкурс на кращі малюнки на асфальті під девізом: “Наші тата, наші мами” (про професії батьків).

Триває обласний похід “Зірка Тимура” та районна операція “Тимуре, де твоя команда?”, під час яких школярі доповідали про свої цікаві і корисні громадські справи.

Григор’єва Н. Сурми сповіщають про піонерське Літо // Прапор Леніна,-1973.- 19 червня.

 

Сторінка з досвіду дошкільного виховання дітей.

У дитсадку “Ялинка” виховують повагу та інтерес до книги.

Василенко Т. Як відповідати на запитання дітей //

Прапор Леніна,- 1973.- 10 липня.

 

У дитсадку “Берізка” особливо привабливим зроблено майданчик для дітей ясельного віку. Обладнання для дитячих ігор зроблено за мотивами народних казок. Уміло виховує почуття прекрасного у дітей музичний керівник Г.К. Омельяненко.

Круванд О. Світ прекрасного їм доступний // Прапор Леніна,- 1973.- 10 липня.

 

Правління колгоспу “Маяк” (с. Піщане) щороку виділяє 2-3 тис. крб. для придбання іграшок і наочних посібників для місцевого дитсадка, забезпечують продуктами харчування, багатьма іграшковими спорудами, системами проводження ігри-заняття.

Колечкін І. Все найкраще – для них // Прапор Леніна,- 1973.- 10 липня.

 

1353 дітей віком до 3 років виховуються в ясельних групах дитсадків нашого району. Добре організована робота з дітьми у міських дитсадках “Ромашка”, “Калина”, а також у чапаєвській “Берізці”, піщанському “Проліску”, домантівському “Чорнобривчику”.

Інспектор-методист райвно А. Денисенкова інформує про виховання дитини в колективі.

Прапор Леніна,- 1973.- 10 липня.

 

Вперше в обласних змаганнях взяла участь команда ракетомоделістів будинку піонерів, зайнявши 4 місце.

Чапля Г.Стартують авіамоделісти // Прапор Леніна, – 1973.- 10 липня.

 

Дев’ятикласники Вознесенської школи живуть, працюють і відпочивають у таборі “Золотий колос”.

Минченко Л. У таборі праці і відпочинку //Прапор Леніна,-1973.- 21 липня.

 

Ефективне інтернаціональне виховання учнів налагодив педагогічний колектив Калениківської 8-річної школи, її учні підтримують дружні зв’язки з школою №11 м. Орші – батьківщиною льотчика Б.І. Шаматульського, що загинув біля Калеників. Щороку на свято Перемоги приїжджають гості з Орші.

Ткачук Л. Школа перед дзвінком // Прапор Леніна.- 1973.- 30 серпня.

 

Багато творчої ініціативи і наполегливості у справі переходу до кабінетної системи навчання проявляють вчителі 1 і 2 Золотоніських шкіл Л.Г. Кисіль та Г.В. Євченко, вчителі школи-інтернату Г.І. Коваль і Г.С. Трунова, а також В.Г. Устименко з Пальмирської СШ та Г.Л. Тамара з Драбівецької 8-річної школи.

На обласних олімпіадах і конкурсах наші учні зайняли з історії і німецької мови перші, з математики і російської літератури – другі, з української літератури – третє місця. Юні спортсмени Чапаєвки і юні хіміки школи №5 виступали на республіканських змаганнях.

Клименко В. Школа перед дзвінком. (Із серпневої

наради вчителів)  // Прапор Леніна,-1973.- 30 серпня.

 

На другій сесії районної Ради депутатів трудящих 14-го скликання обговорювалось питання завершення переходу до загальної середньої освіти молоді і дальший розвиток  загальноосвітніх шкіл. Доповідав по цьому питанню завідуючий райвно В.Клименко.

У школах навчається 13.270 учнів, у вечірніх і заочній – 1.280, а в дошкільних закладах виховується 3.622 дітей.

Прапор Леніна,- 1973.- 25 серпня.

 

Школа №1 радісно вітала своїх колишніх випускників – випускників 1953.

Осадча Н. Зустріч з юністю //Прапор Леніна,- 1973.- 23 серпня.

Погода