Ковтунівська середня школа в долі В.Ф. Клименка (1952-1959)

  • З цікавою програмою виступить учительський колектив Ковтунівської школи. Хор виконає пісню «Україна і Росія», білоруську народну пісню «Янка», польську – «Кукушка», частівки тощо. Заслуженою увагою в глядачів завжди користується дует у виконанні  Володимира Клименка та Івана Скорика. Вони виступлять з піснями «Ты да я» композитора Богославського, «Ты, любовь моя» композитора Жуковського та ін. В програмі гуртка також українські народні танці.

Данільченко Н. Огляд художньої самодіяльності учнівських колективів // Радянська Золотоніщина, 1995.

  • Учбові заклади покликані виховувати культурних, всебічно розвинених особистостей. В здійсненні цього відповідального завдання велику роль відіграє правильно налагоджена робота масових шкільних гуртків – літературного, драматичного, хорового тощо. Тут учні вчаться розуміти, любити й творити прекрасне, в них розвивається нахил до літератури, живопису, музики та інших видів мистецтва.

Досвід роботи масових гуртків Ковтунівської СШ вартий великої уваги. Тут продумано складається план їхньої роботи, який обговорюється на засіданні художньої ради навчального закладу всіма керівниками гуртків та затверджується дирекцією.

Літературні вечори, що організовуються  в школі, заздалегідь готуються об’єднаними зусиллями кількох гуртків. Так, наприклад, на початку цього навчального року було ухвалено взяти основною темою роботи масових гуртків життєвий та творчий шлях видатної української поетеси Лесі Українки. Крім суто специфічних питань у роботі гуртків, літературний гурток заслуховував і обговорював доповіді про життя  і творчість Лесі Українки; драматичний – вивчив сценічну історію її п’єс  та ознайомився з матеріалами про виставу “Лісової пісні” на сцені театру ім. М. Заньковецької; хоровий – вивчив матеріали про те, як поетеса збирала та обробляла народні пісні. Таким чином, кожен гурток мав взяти певну участь у підготовці й проведенні літературного вечора.

Проте підготовка вечора на була самоціллю. На першому місці завжди стояли питання навчально – виховні. Члени літературного гуртка відбирали твори для декламації, складали літературний монтаж. Члени гуртка  “Умілі руки ” готували декорацію, драматичного – уривки з твору поетеси “Лісова пісня”.

Під керівництвом директора школи т. Клименка гуртківцями було знайдено правильний шлях до розв’язання відповідального завдання. Постановка в цілому мала велике виховне значення для всіх учнів і була крашим підсумком роботи гуртків художньої самодіяльності в школі.

Аврахов Г. З досвіду роботи масових гуртків Ковтунівської середньої школи // Радянська Золотоніщина, — 1955.

  • Підготовку до перевідних і випускних екзаменів Ковтунівська СШ почала з перших днів другого півріччя навчального року.

З метою вивчення кращих методів повторення пройденого матеріалу проведено відкриті уроки з фізики (учитель І.М. Курило) та з історії (вчитель В.Ф. Клименко).

  • Учні нашої школи в цьому році вирощують гібридне насіння кукурудзи для колгоспу на площі 5,25 га. Коли на цій ділянці з’явилися дружні сходи, вони приступили до підсадки рослин в зріджених місцях та їх проривки.

Крім того, учні вирощують кукурудзу на пришкільній ділянці площею 2 га. Тут вони проводять дослідну роботу, спостерігаючи за ділянками.

Клименко В.Ф. вирощуємо гібридне насіння кукурудзи. // Радянська Золотоніщина, — 1955.

Погода