Шаховий турнір у Золотоноші здобув велику популярність


Золотоноша вп’яте прийняла учасників шахового турніру пам’яті Ісаака Болеславського, організатором якого є Золотоніська міська рада. та. Слід віддати належне одному із головних ідейних натхненників та спонсорів першості голові міськрайонної шахової федерації Віктору Гріньку. Саме з його ініціативи у затишному спортивному залі школи №3 цього року зібралися понад 100 любителів древньої гри, що стало черговим досягненням організаторів. Турнір став ще більш масовим. Приємно вразив склад учасників, які представляли 15 регіонів України. Було багато дітей. Власне це стало підставою, крім основного турніру, організувати ще й турнір серед дітей.

         Для учасників була передбачена широка програма, яка давала їм можливість проявити себе у різноманітних видах шахових змагань.

         Перше місце в головному турнірі зайняв першорозрядник Ігор Жук з Умані, який зумів випередити 17 кандидатів у майстри спорту. Друге місце посів полтавчанин Володимир Цушко, третє – Олександр Рибченко з Києва, який вже раніше перемагав Серед ветеранів відзначились кандидати в майстри спорту Іван Цюренко з Чернігова та представники Одещини Мойсей Хазанкін і Володимир Андреєв. У жіночій категорії першість дісталась Олександрі Корнійчук (Житомир), друге місце – у Валентини Логозинської (Київська область), третє – у Юлії Кравець (Львівська область).

         Серед золотоніських шахістів найкращий результат очікувано показав Андрій Чопоров, хоча фортуна в окремих партіях обійшла його стороною. Слідом за ним в турнірній таблиці – шахова надія Златокраю першорозрядник Ростислав Гончаренко. Третє місце дісталось Миколі Гукову.

         Напруженою була боротьба в дитячому турнірі. Тут чемпіоном став Федір Корнійчук із Житомира. Приємно відмітити, що у категорії до 12 років переможцем став другорозрядник Владислав Попов із Золотоноші.

         У кубку з блискавичних шахів перші місця посіли кандидати у майстри спорту Станіслав Опришко та рейтинг-фаворит змагань Віктор Романчук, які спеціально прибули на цей турнір із Черкас. Третім фінішував представник Золотоноші Андрій Чопоров, продемонструвавши звичний для себе рівень гри.

         Слід відмітити чітку роботу головного судді Олега Городиського із Кам’янки, який єдиний на Черкащині має звання судді ФІДЕ і є незмінним координатором Меморіалу. Саме завдяки йому турніри, які проводилися за швейцарською системою, пройшли успішно, а їх хід та результати оперативно висвітлювались в мережі Інтернет. З його ініціативи в передостанній день пройшов матч в колективні шахи, що стало ще одним з нововведень Меморіалу.

         Втретє в рамках грандіозних золотоніських змагань відбувся Всеукраїнський турнір з розв’язування шахових композицій. Цього року його спонсором виступив депутат обласної ради Віктор Полозов.

         На старт змагань вийшли 34 любителі композиції віком від 8 до 80 років. Змагання включали в себе два незалежні турніри: чемпіонат з розв’язування двоходових задач-мініатюр та опен-турнір, який проводився за програмою чемпіонатів України. Учасникам було запропоновано 18 завдань, на розв’язання яких відводилось дві години.

         У загальному заліку перше місце здобув член збірної України, віце-чемпіон світу із складання задач, міжнародний майстер Василь Крижанівський. У чемпіонаті переможець витратив менше 8 хвилин із 60 відведених на розв’язання. На другому місці розмістився викладач Користишівського педагогічного коледжу, майстер ФІДЕ Сергій Герасимчук. Третє місце дісталось студенту з Києва першорозряднику Богдану Фещенку. Четвертим фінішував член збірної Черкаської області, першорозрядник Володимир Ластівка, який родом із Мицалівки Золотоніського району. Зазначені вище шахісти були єдиними, хто в чемпіонаті зумів розв’язати всі задачі. Крім них, успішно виступили юні першорозрядники Іван Ковальчук з Кропивницького, Нікіта Магльований з Черкас, Юлія Герасимчук із Житомирщини. Не підвели й ветерани – кандидати в майстри спорту вісімдесятирічний Микола Олійник, неодноразовий учасник першостей України, з Полтави та Анатолій Карабут з Черкас.

         Найкращий результат серед шахістів лівобережної Черкащини показав Сергій Решітько із Нової Дмитрівки.

         Бліц-конкурс, в якому містилися завдання з історії шахів та хитрі головоломки, виграла шестикласниця Анюта Гречишина із Полтавської області.

         Велика кількість учасників, серед яких був також срібний призер останнього Кубка світу по складанню задач кандидат в майстри спорту черкащанин Олександр Дашківський, відзначені грамотами обласної партійної організації Аграрної партії України та грошовими призами.

         П’ять років тому були великі сумніви щодо можливості організувати пристойний турнір у Золотоноші. Зазвичай любителі шахів намагаються пов’язати змагання із відпочинком, тому вони більш охоче їдуть до курортних зон. Подібних за масштабом змагань немає в багатьох областях України. Проте Золотоноша привабила їх гостинністю господарів та чіткістю проведення змагань. Саме тому у планах багатьох учасників Меморіалу Болеславського закладено бажання приїхати на турнір і наступного року.

Погода