Всюдисущий

Він скрізь є, всюди буває, бере участь у всьому. З нього енергія виривається, як лава з вулкана. Йому не треба стимулів і причин -у нього на все вистачить власного ентузіазму. Мова про голову фізкультурно-оздоровчого клубу «Колос», члена центральної ради Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства АПК України Олександра Івановича Бута.

День без зустрічі з ним — втрачений. Бо не дізнаєшся, де і які змагання О.І.Бутстартували, хто прославився, у якому селі яка спортивна подія сталася, чим завершилися ті чи інші чемпіонати, турніри, поєдинки… Він віртуозний коментатор абсолютно всіх видів спорту. Але основне — організатор! Без нього механізм фізкультурно-оздоровчих заходів крутився б із скрипом та перебоями і гальмував. А Бут уміє так усе змастити й підкрутити, що все йде як по маслу — гладенько-рівненько.

Наймасовіші і найпопулярніші змагання спортсменів району за титул «Найспортивніше село року» — це його стихія. Уже друге десятиліття вони проводяться з незмінним успіхом. Олександр Іванович прагне досягти того, щоб у кожному селі культивувався спорт і залучалися до нього всі члени місцевої громади. Він знає, як це зробити, адже свою менеджерську кар’єру в цій галузі розпочинав як фахівець з фізкультурно-оздоровчої роботи на місцевому рівні. Йому не треба пояснювати, як спортінструкторові важко зібрати команду і виступити з нею на змаганнях. Тому зараз підтримує тих самовідданих людей, які в селах не час від часу, а щоденно і наполегливо тренують молодь, виховують справжніх бійців, не шукають причин, не бідкаються, що немає умов і матеріальної підтримки.

Цієї зими Олександр Іванович на кілька днів у складі делегації Черкащини був відряджений на Всеукраїнську спартакіаду серед голів обласних, районних організацій товариства «Колос». Не встиг сісти у вагон потяга, як уже телефонував у Золотоношу і керував, що й де зробити, готуючись до чергового етапу змагань. І у Ворохті, граючи в шашки (він захищав честь області з цього виду програми), розмірковував, як вдосконалити проведення районних чемпіонатів серед любителів шахів та шашок.

Коли випадає вільний час, він любить гайнути велосипедом із міста у рідний Гельмязів. Причому вибирає не рівний асфальтований шлях, а польові дороги і стежки. Навесні мріє викроїти день у щільній програмі спортивних подій і просто дістатися до лісу, щоб помилуватися синьою галявиною пролісків. Бо він великий романтик!

Колеги жартома називають Олександра Івановича Бута дідом за його досвід і тривалість роботи у спортивній сфері. Та й справжній вік дозволяє вже так величати: 4 травня Олександрові Івановичу виповниться 60! Бажаємо йому такої ж життєвої дистанції попереду і пройти її з не меншою енергією й таким же ентузіазмом, який вирує в ньому зараз!

Надія КОВАЛЕНКО,

«Вісник Золотоніщини», 3 травня 2013 р.

Погода