Шість листочків на шкільному дереві і феєрверк у вечірньому небі над Драбівцями

Одинадцять років тому вони вперше прийшли до школи. одинадцять разів з тих пір схилялися до порога їхньої альма-матері осінні айстри. Прошуміло звідтоді над приміщенням навчально-виховного комплексу одинадцять зим з хуртовинами. Одинадцять весен буяли цвітом яблунь і паморочив голови своїми пахощами бузок. Цю зміну сезонів і років помітили і оцінили шестеро випускників Драбівецької школи – відмінниця з особливими успіхами у вивченні фізики Інна Волошина, совісний і симпатичний Владислав Галат, трудівник з багатодітної родини, щирий і товариський Віталій Владика, відповідальний, готовий до будь-яких розслідувань, з успіхами у вивченні історії  Сергій Кириченко, врівноважена і дотепна, щира Світлана Теницька, танцівниця і помічниця  в усіх господарських справах Оля Пастушок. На їхньому випускному балу у сільському будинку культури був повний аншлаг.

Розпочався вечір прем’єрою фільму, змонтованого із фотознімків героїв свята – від народження, раннього дитинства, перших кроків країною знань, до шкільної юності і виходу у самостійне життя. Урочисту атмосферу в залі допомогли створити директор та працівник районного будинку культури Наталія Джура та Руслан Манжула. Щиро вітала недорослих дітей директор школи Тетяна Єремєєва, яка вручила випускникам документи про здобуту освіту. Напутні слова молодому поколінню драбівчан адресував сільський голова Олександр Герасименко. З подарунками для юнаків і дівчат завітав на випускний бал керівник відділку Драбівці Баришевської зернової компанії, депутат районної ради Микола Гринько. Благословив їх та вручив кожному медальйончики з ангелом-охоронцем настоятель місцевого собору отець Віталій Булавецький.

Раділа за своїх вихованців – нинішніх випускників їхня перша вчителька Людмила Стельмах. Надзвичайно хвилювалась і прощалась із дружним одинадцятим класом їхній керівник Ольга Герасименко. У неї було багато життєвих ролей – майстра, тренера, начальника, няні, опікуна, друга, адвоката, психотерапевта, бойового командира… Їй, як і всім іншим своїм наставникам – учителям, випускники говорили вдячні слова та дарували квіти.

Батьки проводжали своїх дітей у доросле життя короваєм, посипали їхній шлях житом, вівсом, хмелем та квітами, стелили перед ними вишиті рушники. А наприкінці випускного вечора влаштували феєрверк.

Нинішній випуск – ювілейний для Драбівецького НВК – 20-й, тому, щоб залишити добру згадку про себе, Інна Волошина, Світлана Теницька, Оля Пастушок та Владислав Галат, Віталій Владика і Сергій Кириченко започаткували нову традицію. Вони залишили свої листочки на символічному «шкільному дереві». На кожному – фото, побажання школі, однокласникам, учителям. Вони вірять, що у цього дерева буде пишна крона.

Надія КОВАЛЕНКО.

«Вісник Золотоніщини», 10.06.2011 р.

Погода