У своїй хаті своя правда


26 жовтня видалося щедрим на подарунки. Особливо це відчула на собі директор Антипівського НВК Валентина Шепель, яка отримала ключі від будинку.

 На черзі на житло Валентина Миколаївна стояла ще з 1996 року. За сприяння нової влади у районі активізувалося виконання програми «Вчитель Золотоніщини» — відновилася черга вчителів, які потребують покращення житлових умов, їх — сім осіб. Приємно, що першовідкривачем хорошої справи стала наша колега з Антипівки, а днями така ж радісна подія має відбутися у Гельмязові. Вже відремонтовано житлове приміщення для молодої вчительської родини у Богуславці та квартиру при школі у Деньгах. За законом десять років це житло залишатиметься службовим, а згодом орендар має право його приватизувати, — розповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Лариса Глоба.

Привітати Валентину Миколаївну Шепель з приємною подією та вручити ключі від очікуваної домівки до Антипівського НВК завітали перший заступник голова РДА Микола Іщенко, голова райкому профспілки працівників освіти і науки Олександр Нагаєвський та завідуючий відділом профспілкового обкому Іван Берестовий, колеги з відділу освіти, завідуюча сектором з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та ЗМІ Лариса Слюсаренко.

Микола Іщенко зазначив, що Президент України Віктор Янукович та керівник області Сергій Тулуб упевнено проводять політику підтримки жителів села:

— Влада і держава повернулися обличчям до людей, що давно зневірилися у дієвості своїх керманичів. Нині для нас немає малих і великих населених пунктів: усі самобутні і прекрасні, кожен має рівні права і буде отримувати допомогу для вирішення проблем.

Під оплески він вручив Валентині Миколаївні ключі від нового будинку. З подарунком та щирими словами прибули до «іменинниці» й Лариса Глоба та Олександр Нагаєвський.

Вони зазначили, що Антипівський НВК для Валентини Шепель давно став другою домівкою, але тепер у неї у цьому селі є власна оселя. Побажали, щоб панували тут лише радість і щастя та приходили у гості тільки добрі люди.

Олександр Нагаєвський провів аналогію з минулим, відзначив, що п’ять», років тому, коли програму «Вчитель Золотоніщини» тільки започаткували, педагоги району отримали три квартири. Добра традиція відродилася і справжнім досягненням є те, що службове житло буде відтепер у малокомплектному Антипівському НВК. Це символічно. Є надія на відродження і щасливе майбутнє закладу та його вихованців.

Про те, що мрії збуваються, а головне, що Валентина Шепель має усе необхідне для щастя: гарну родину, цікаву роботу й зручний затишний будинок, — говорили сільський голова Михайло Різник та представник обкому профспілки освітян Іван Берестовий. За дорученням колег він привіз у подарунок документи на пральну машину-автомат, яку доставили Валентині Миколаївні наступного дня, та відзначив, що Президент України Віктор Янукович визначив 2011-й роком освіти, тому регіональну програму «Вчитель Золотоніщини» варто доповнити додатковими розділами про соціальний захист вчителів.

Відчутно хвилюючись, Валентина Миколаївна дякувала за турботу й увагу: — Завдяки чуйності й розумінню голів райдержадміністрації Оксани Криницької та районної ради Івана Соколана я отримала затишний будинок поряд зі школою, тепер можу вважати себе повноправною антипівчанкою. А ще хотілось би висловити подяку колегам-педагогам: Любові Безкровній, Світлані Дахно, Людмилі Лосіцькій, Ользі Савісько, Тетяні Кісіль, Валентині Медвецькій, Галині Любченко, Юрію Орищенку та Лідії Фесун, іншим депутатам районної ради, які підтримали рішення керівників району.

Валентина Миколаївна запросила присутніх відвідати ошатний будинок, де тепер відчуває себе повноправною господинею.

Святковий настрій під час заходу підтримували юні вокалісти Катя Каневська й Іра Заболотня та їхні старші наставники Анатолій Таванець й Іван Заболотній.

*****

Того ж дня гарний подарунок отримали й учні Гладківщинського НВК. Заступник голови облдержадміністрації Василь Корнієнко та голова райдержадміністрації Оксана Криницька разом з начальником районного відділу освіти Ларисою Глобою і сільським головою Олександром Тертишним подарували їм тенісний стіл. Доки дорослі оглядали навчальний заклад та спілкувалися з його директором Мариною Коваленко, учні зібрали й встановили подарунок. Першовідкривачами спортивного «об’єкта» були Василь Корнієнко та Олександр Тертишний. Кілька тенісних партій Василь Іванович провів із місцевими «асами» захоплюючої гри.

Любов МІНІНА

«Вісник Золотоніщини», 29 жовтня 2010 р.

 

Погода