День села в Антипівці

Щоб наше село розросталось і квітло, завжди щоб дзвеніли тут пісня крилата.

Наша маленька Батьківщина, — це те село, де ясні зорі вечорові, і вишень білосніжний цвіт, і на світанні – запахи медові. Воно схоже на інші і унікально-неповторне своїми людьми. Саме їх  запросили ми нещодавно на урочистий вечір з нагоди Дня села. Серед почесних гостей свята були наш сільський голова Микола Торгонський, головний бухгалтер ТОВ «Красногірське» Лідія Гук, депутат районної ради Олексій Кібальник.

Одна з частин величальної церемонії була поминальною. У мерехтінні полум’я свічок і під тривожний передзвін згадали 211 односельців-великомучеників, яких забрав голод у 32-33-му. Схилили голови в скорботі перед пам’яттю 124 жителів Антипівки, які загинули в роки Великої Вітчизняної. І з особливою повагою вручили подарунок нашому шановному ветеранові – Івану Федоровичу Джулаю. Вклонилися гідним синам, які в мирний час потрапили у вир бойових дій у чужій країні – в Афганістані, — Володимиру Дорошенку та Івану Федині, подякували їхнім батькам за те, що виховали справжніх чоловіків, якими пишається наше село. Взірцем мужності є для антипівчан ті, хто ліквідовував наслідки катастрофи та Чорнобильській АЕС: Сергій Глушко, Віктор Крись, Віктор Павленко, Володимир Теницький, Олексій Кондратенко та нині вже покійні Іван Вакула і Микола Чимис.

Усі ми – хліборобського роду. Тому на зачин Дня села пригостили всіх учасників свята короваєм з нового урожаю та уславили хліборобів і трударів, які працюють у колективах ТОВ «Красногірське» під керівництвом Владислава Шестипала та Антипівського олійнопереробного заводу на чолі з Ігорем Якимчуком.

Найстарші у селі Євдокія Іллівна Величко, Неоніла Петрівна Зрєчкіна, Марфа Михайлівна Коник та Євдокія Карпівна Печериця – надзвичайно добрі і працьовиті, виховали дітей, онуків, правнуків. «Ви – наші ангели-охоронці», — зізнавалися їм вдячні антипівчани, даруючи свою увагу та святкові презенти. Ветеранську когорту поповнити Григорій Іванович Джулай, Катерина Василівна Зрєчкіна, Віктор Михайлович Педченко та Олексій Павлович Тарановський, які у цьому році вийшли на заслужений відпочинок.

Приймали привітання в День села родини, які у злагоді, любові та взаєморозумінні прожили по 25 років подружнього життя – Анатолій та Віра Опалінські і Микола та Алла Торгонські. А п’ять пар – Юлія Сень та Аркадій Строкань, Алла Кишка та Євгеній Мордач, Марина Чередниченко та Володимир Безпальчий, Надія Солоп та Юрій Митрофанов, Оксана Велика та Олександр Терещенко – ще й далі слухають прекрасну пісню кохання, з якою у цьому році стали на весільні рушники. Тричі прилітав у Антипівну лелека і тепер тут тішать світ троє малят: Кіра Белінцева, Саша Підгорний та Марійка Яковенко. А в селі з радістю і надією очікують нових візитів білого птаха із чорною позначкою на крилах та бажають, щоб число багатодітних сімей, таких як у Ольги Акіншиної та Анатолія і Алли Яковенків, зростало.

На варті здоров’я антипівчан стоять завідуюча ФАПом Ганна Федина і молодша медична сестра Світлана Жиденко. Дітей мудрості навчають працівники сільського НВК на чолі з Валентиною Шепель. Про благо громади трудяться спеціалісти сільської ради, поштового відділення, газового господарства, будинку культури, бібліотеки, приватні підприємці. Організатори свята для всіх своїх односельців приготували віршовані посвяти, пісні, відзнаки та подарунки. За талант створювати красиві мистецькі речі вони подякували сільським умільцям: Антоніні Колісник, Ганні Карюк, Валентині Жиленко, які своїми чудовими виробами прославляють Антипівну і бережуть традиції української культури. А спортивну славу примножує футбольна команда на чолі з Анатолієм Сенем – у цьому сезоні вона зайняла четверте місце у першості району. Слова подяки прозвучали і на адресу учасників художньої самодіяльності, без яких і свято не було б таким щирим, душевним і пісенним.

Анатолій ТАВАНЕЦЬ, художній керівник сільського будинку культури.

 «Вісник Золотоніщини», 2.12.2011 р.

Погода