У роботі Всеукраїнської літньої фізичної школи МАН взяв участь Нетудихатка Ростислав

У Міжнародному науково-дослідному комплексі MANLAB.CAMP з 10 по 17 червня проходив науковий табір для 14 юних фізиків з усієї України. Серед них був учень нашого закладу Нетудихатка Ростислав, який минулого року вдало виступив на олімпіадах з астрономії та фізики, а найголовніше дійшов до заключного етапу в конкурсі-захисті наукових робіт.

Програма перебування в таборі була досить насиченою і незвичною для учня сільської школи, не зважаючи на його минулорічний досвід участі в Всеукраїнському таборі «Левеня».

Учасники прослухали курс лекцій з основ термодинаміки, які прочитав доцент фізичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук Владислав Миколайович Кравченко. Теорію закріплювали під час практикумів із розв’язування задач та лабораторних робіт під керівництвом наукового співробітника НЦ «МАНУ», кандидата технічних наук Артема Івановича Атамася.

Пам’ятною залишиться лекція «Основи наукової діяльності» та спілкування із Ігорем Станіславовичем Чернецьким, куратором школи, завідувачем відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ «МАНУ», кандидатом педагогічних наук.

Важливою була участь у команді над розробкою наукових проектів. Експерименти і дискусії тривали постійно до пізнього вечора. Ще однією новиною у практиці літньої школи був захист проектів англійською мовою.

У проміжку між лекціями та дослідами учні працювали на полігоні з металодетекторами і квадрокоптером, з’їздили на екскурсію в Національний ботанічний сад.

Ростислав прекрасно розуміє, що участь в роботі школи є певним авансом для майбутньої наукової діяльності. На нього покладають надії всі, хто сприяв йому в поїздках.

Слід окремо сказати, що Національний центр «Мала академія наук України» є зразковим закладом, що підтримує обдарованих і талановитих учнів. Вражає кількість та якість заходів, що проводяться працівниками центру. Дивлячись на здобутки вихованців Малої академії наук, ще більше віриш що в України є щасливе майбутнє.

Погода