У Гладківщині пишно розцвіла «Калинка»

2 листопада у Гладківщанському НВК відбулося велике свято – багато поважних гостей зібралося для відкриття довгоочікуваного дошкільного підрозділу «Калинка». На відкриття власного дитсадка гладківщанці  чекали більше десяти років. Вже давно для цього у селі розпочали реконструкцію старого дитсадка, побудованого ще за часів союзу, але оскільки це потребувало значних капіталовкладень, проект був заморожений. Батьки і діти мусили тіснитися у групі короткотривалого перебування, що не задовольняло потреби ні маленьких, ні дорослих. З приходом нової влади, яка прагне тільки споруджувати і розвивати, з’явилася конструктивна ідея – оптимізувати шкільні кабінети і у звільнених приміщеннях влаштувати повноцінний дитсадок. Сказано – зроблено! За надзвичайно стислі строки (всього за два місяці!) колишні кабінети фізики та біології перетворилися на дитячі ігрові кімнати, швидко і якісно облаштовано туалет, мийку, пральну кімнату та чотири спальні. Тепер у сучасному дитячому дошкільному підрозділі «Калинка» виховуються і граються 32 дитини – і малюки задоволені, і батьки спокійні за виховання своїх дітей.

На урочистій лінійці директор НВК Марина Коваленко, педагогічний та учнівський колективи щиро з хлібом і сіллю вітали почесних гостей – голів райдержадміністрації Оксану Криницьку, районної ради Миколу Собченка, заступника голови РДА Світлану Хвиль, начальника відділу освіти РДА Ларису Глобу, голову сільської ради Олександра Тертишного. Оксана Юріївна у вітальному слові зауважила, що тепер дітлахи відчують, що таке рости у колективі, змалечку звикатимуть до шкільних вимог. Вона подякувала усім меценатам, яким не байдужа доля сільських дітей. А Микола Георгійович додав: не буває такого, щоб село жило окремо, а поле – окремо. Інвестори повинні допомагати сільській громаді вирішувати усі насущні проблеми.

Звісно, новенькі меблі і посуд, затишні кімнати і широкий вибір цікавих іграшок – всього цього не було б без щедрого фінансування батьків та спонсорів. Значну суму для облаштування дитячого садка виділив щедрий покровитель — директор ТОВ СП «Золотоніський» Алі Сулайман. Оглянувши зроблене, він авторитетно констатував: «Гроші витрачено по-хазяйськи!».

Багато слів вдячності пролунало на адресу завжди прихильних до дітей генерального директора ВАТ Гладківщинське ХПП ТОВ «Мрія» Марії Маймули та голови спостережної ради Лори Рубченко. Лора Олексіївна ще й подарувала для закладу пральну машинку і заохочувала інших спонсорів позмагатися, хто з них більш щедрий. Вагомий внесок у добру справу зробили директори ТОВ «Надія» Андрій Казарян та ТОВ «Золотоніські сади» Іван Пилипенко, без їхньої підтримки, безумовно, не було б такого чудового свята. Депутат районної ради Володимир Мархоцький забезпечив дітлахів іграшками, солодощами і фруктами, голова Гладківщинської сільської ради Олександр Тертишний виділив кошти з бюджету для купівлі нових меблів. Багато своїх сил і часу вклали батьківський та педагогічний колективи, які і у будень і у вихідний приходили, щоб  допомогти і зробити для дітей затишні умови. Керівництво району, відділу освіти та Гладківщинського навчального комплексу вдячне усім спонсорам, активістам і помічникам за виконану роботу та бажають, щоб щедра рука не зубожіла.

 

Ольга Чукмарова

«Вісник Золотоніщини», 4.11.2011