Кристалик

«Спочатку ми вчимо своїх дітей. Потім ми самі вчимося в них.

Хто цього робити не хоче, той відстає від свого часу». Народна мудрість.

«Якщо у вас піднімається рука вдарити малюка, дитсадок –це не ваше, — переконана завідуюча «Кристаликом» Марія Макаровська.

Кажуть, що характер дитини – це злиток із характерів батьків, який розвивається у відповідь на них. Безумовно, фактор спадковості є чи не найвирішальніш у формуванні особистості. Проте чималий відсоток відводиться і соціальному фактору – середовищу, в якому дитина зростає. У Пальмірському дитячому садочку «Кристалик» все процес «працює на дитину». Завідуюча Марія Іванівна Макаровська та ще 8 педагогічних працівників піклуються про комфорт вихованців. Нещодавно колектив оновився: відбулася так звана зміна поколінь. Марія Іванівна задоволена молодими спеціалістами, яким притаманні енергійність, творчий підхід, толерантність та вміння спілкуватися з батьками, і вважає їх перспективними. Вона переконана, що в дитячому садочку всі люди не випадкові, кожен прийшов сюди за покликом серця.

«У «Кристалику» я менше року, але досить легко влилася в колектив, тут приємні й доброзичливі люди. Працюю в ясельній групі. Фізично, безумовно, тяжко, проте щодня отримую скільки любові, не награної – справжньої, що жити стає легше. Адже недарма побутує думка, що дитяча неповторність криється в тому, що з народженням кожного  немовляти все оновлюється і світ знову постає перед судом людським,» – розповідає наймолодша вихователька Тетяна Михайлівна Орап.

Останнім часом, каже завідуюча, бракує фахових працівників, молодь неохоче йде опановувати ази дошкільного виховання. Річ і в заробітній платні (у вихователя вона значно менша, ніж в учителя), і в психологічному навантаженні. Сама жінка дитячій установі присвятила 34 роки життя. Навчилася розуміти дітей, з великою відповідальністю приймати їх із рук батьків і впевнено вести у світ пізнання. «Дитину треба любити, – знає Марія Іванівна. –розуміти її проблеми та бажання. Якщо малюк капризує і рука піднімається, щоб вдарити – можете сміливо залишати дитячий заклад – це НЕ ВАШЕ».

«Кристалик» – один  із восьми  дитячих садочків району. 115 малюків з різних кутків селища та з Вознесенського щоранку поспішають до садочка. Батьки задоволені закладом: гарний ремонт, серйозні вихователі, повноцінне харчування. Щоб оплата для батьків була прийнятною ( 30% від вартості сніданків — обідів), дитсадок співпрацює з Пальмірським цукровим заводом (здешевлює цукор), з Хрущівським «Мрія» (закуповує борошно та олію); працівниками самі заготовляють сухофрукти та ще деякі продукти. За батьківські  кошти та цукрового заводу спонсорську  допомогу зроблений якісний ремонт, для кожної групи об лаштоване розвивальне середовище, є інтелектуальні зони, бібліотеки, місця для ігор та куточки усамітнення. Робота колективу спрямована модернізацію педагогічного процесу відповідно до Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», на забезпечення особистісного зростання кожного малюка, виходячи з індивідуальних проявів його інтересів та здібностей. Завідуюча переконана, що шкільна установа забезпечує не лише розвиток дитини, а й її соціологізацію. Тому організовується чимало ігор та свят. Вихователі щоразу перевтілюються то у різних героїв. Неабиякими акторськими здібностями поміж інших вирізняється помічник вихователя Олександра Іванівна Богдаренко, їй будь-яка роль під силу. Цікаво навіть плаксунам. Пісенний репертуар та сучасні таночки підбирає художній керівник Світлана Василівна Годішевська. Збиті коліна «рятує» медсестра Любов Миколаївна Волкова.

43 літа визирає з ялинок наш «Кристалик». Не одне покоління випустив у світ. Вже й Марія Іванівна щоранку приводить у дитсадок третього внука. Нехай він і далі залишається домом, де живе безтурботність і дитячий сміх.

Світлана КРАВЧЕНКО, студентка НАУ.

«Вісник Золотоніщини», №29, 2011