У Ковтунівському НВК намагались відродити СРСР (за словами сільського голови)

Повернути історію назад закликали запрошення, які були розповсюджені в Ковтунах та Мицалівці від імені міфічної ініціативної групи, зміст якого наведено нижче.

ЗАПРОШЕННЯ

Шановні співвласники майнових паїв бувшого КСП «Промінь»,

с. Ковтуни, Золотоніського району

 

Із документів про розпаювання майна, які Золотоніський суд витребував по справі № 2-3/2011р. із Ковтунівської сільської ради, стало відомо, що не включено в розпаювання та не розраховано із людьми за майно, яке оцінене комісією на суму: 4 476 297 грн.

У зв’язку з цим, запрошуємо власників майна на збори, які відбудуться 21 квітня 2014 року о 17 годині дня у приміщенні Ковтунівського сільського будинку культури.

На зборах буде розглядатися питання про затвердження вартості не розпайованого до цього часу майна, а також розподілу цього майна між пайовиками – бувшими членами КСП «Промінь», яких по списку налічується -604 особи.

Після зборів відбудеться концерт художньої самодіяльності с.Антипівка.

Хто не зможе прийти особисто, уповноважуйте дорученням своїх родичів або знайомих вирішувати від вашого імені на зборах всі майнові питання.

Адже суми, які затверджуватимуться на зборах значні, які залежать від вашої заробітної плати в КСП «Промінь» і можуть становити від 500 грн. до 15000грн. кожному.

Ініціативна група

 

Понад півсотні людей, які довірились повідомленню, прийшли до сільського будинку культури. Проте двері закладу виявились зачиненими. Висловивши незадоволення керівником сільської громади, який нібито заборонив проводити збори, присутні звернулись з проханням надати можливість провести їх в приміщенні школи. Слід зауважити, що керівники Золотоніської районної ради підтримали доцільність проведення діалогу з людьми в приміщенні офіційного закладу села.

Переповідати хід зборів недоцільно. Навчений судовими справами В.І.Демиденко витримав основні організаційні вимоги до зборів, хоча правомірність їх викликає сумнів через те, що навряд чи були уповноваженими присутні приймати якісь рішення. А вони приймались одноголосно, оскільки жодного не було проти того, щоб примножити свої статки в результаті відміни рішення зборів членів КСП «Промінь», які приймались досить давно. Звичайно це людські слабості та й часткове безпам’ятство про власні дії, коли проходило реформування колишнього господарства.

Збори завершились концертом учасників художньої самодіяльності с.Антипівка. Пройшов він, правда, в іншому приміщенні, оскільки з огляду на події, що відбуваються в країні, прийнято рішення розважальних заходів в закладі тимчасово не проводити.

Після зборів виникло ряд питань. Роздуми про відповіді на них навіюють порівняння з реальним сьогоденням України. Серед них багато тривожних:

1.Міфічні ініціативні групи (навіть коли вони складають декілька осіб) можуть вносити сум’яття в свідомість багатьох. Можуть вести за собою, обіцяючи щось. Можуть провокувати владу на некоректні дії чи бездіяльність і потім користуватися цим в своїх цілях.

2. Вимоги людей є як законні так і безпідставні. Багато представників влади не чують не лише однієї людини, а й досить великої групи людей. Часто компетентне роз’яснення прав і обов’язків може знімати проблеми. Небажання влади говорити з людьми навряд чи є злим умислом. Це скоріше стиль поведінки чиновників, які не зрозуміли ідей Майдану.

У ситуації із зборами ризикну висловити припущення про те, що збори потрібні були насамперед для того, щоб запустити по новову колу судові справи між конфліктуючими сторонами в селі. Хто в цьому був більше зацікавлений? Очевидно стане видно скоро. Тому продовження слід чекати.

 

І.Малий, депутат районної ради

Погода