У Ковтунах освячено Покровський храм

Остання неділя листопада 2012 року займе достойнее місце в літописі Ковтунів. Цього дня Митрополит Черкаський і Канівський Софроній разом із секретарем Черкаської єпархії протоієреєм Василем Вознюком, благочинним Золотоніського округу протоієреєм Ярославом Іванусою, а також священиками навколишніх сіл звершив освячення престолу та церковних приналежностей і першу Божественну літургію у новозбудованній церкві села.

Після богослужіння владика привітав присутніх з важливою подією. Він відмітив значущість освячення храму для ковтунян, оскільки з 1947 року через закриття церкви в селі повністю перервалося літургічне життя. І дійсно скільки разів, коли траплялось якесь лихо у селі чи виникали негаразди, доводилося чути чути слова «От якби була церква…»

Владика вручив церковні нагороди благочинному Золотоніського округу отцю Ярославу і меценату будівництва храму Андрієнку Олександру.

Покровський храм постав на найвищому місці села і став самою величною спорудою у Ковтунах. Поява церкви – це добрий символ для села, людей, які будуть приходити і приносити сюди свої радості і горе, сльози і благання.

Мова про будівництво церкви йшла багато років, але лише завдяки Олександру Степановичу Андрієнку вдалося здійснити мрії ковтунян.

Настоятелем новозбудованого храму став ієрей Любомир Русняк.

Олександр Андрієнко

Олександр Андрієнко

Митрополит і меценат

Митрополит Черкаський і Канівський та головний будівничий храму

ОсвяченняОсвячення стінпід час богослужінняПерше богослужіння

Погода