А в Ковтунах і Мицалівці без особливих плюсів

 

Стали відомими деякі статистичні дані 2009 року. Не можуть не радувати повідомлення про те, що у минулому році українці побили рекорд народжуваності за часи незалежності. В Україні народилося близько 530 тисяч дітей, що є найвищим показником народжуваності за останні 18 років. Тенденція до поліпшення демографічної ситуації є стійкою впродовж кількох минулих років. Якщо вірити пресі, то у 2008 році кількість новонароджених була на 8% більшою за попередній рік та майже на 36% — від 2001-го. Найбільший рівень народжуваності зафіксовано у Львівській, Донецькій і

Дніпропетровській областях та у Києві. А в п’яти регіонах кількість народжуваних уже перевищує кількість померлих, зокрема, у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Рівненській областях і в Києві. Поки що не змінюється демографічна ситуація по селах нашого району. Зокрема в Ковтунах та Мицалівці народилося лише четверо дітей. Померло 18. Слід зауважити, що минулого року по наших населених пунктах були ті ж самі показники. Станом на 1 січня 2010 року на території Ковтунівської сільської ради проживають 844 жителі, з них 327 пенсіонерів. Кількість дворів за рік скоротилася на 17 і становить 345 дворів.

Це прекрасно, що українці більше народжують, менше розлучаються, знизилася смертність дітей малюкового віку, а кількість багатодітних родин зросла. Сьогодні налічується майже 220 тисяч багатодітних родин, у яких виховується близько 800 тисяч дітей. А ще у 2009 році, як ніколи досі (бо влада свого часу очевидно просто забула віддати належне і тепер частково вирішила надолужити!!!), багато жінок отримали звання «Матері-героїні» — таких було майже 18 тисяч. Серед них по одній особі з Ковтунів та Мицалівці. А скільки ще чекають черги! І переважно це жінки досить похилого віку. Тут би поспішити!

 

Погода