Черкащани — Герої


«Звання Героя Радянського Союзу є вищим ступенем відзнаки і присвоюється за особисті чи колективні заслуги перед державою, пов’язані із звершенням геройського подвигу» (З Положення про звання Героя Радянського Союзу).

Під час Великої Вітчизняної війни звання Героя отримали понад 11,5 тисячі радянських воїнів, з них 104 нагороджено

медалями «Золота Зірка» двічі. А маршал Радянського Союзу Г.К. Жуков та повітряні аси І.М. Кожедуб і О.І. Покришкін — трьома медалями «Золота Зірка». Після війни Г.К.Жукова було нагороджено вчетверте медаллю «Золота Зірка», а Маршал Радянського Союзу С.М. Будьонний став тричі Героєм Радянського Союзу. Цього високого звання удостоєно 91 жінку, 22 громадян іноземних держав.

Ми не маємо змоги назвати всіх героїв поіменно. Вшануємо Героїв, які народилися на цій славній землі Тараса і Богдана

Ось їхні імена:



Черкаси

Атамановський Петро Юхимович.

Воіншин Юхим Андрійович.

Кириченко Іван Федорович.

Кульбашний Сидір Захарович.

Куперштейн Ізраїль Григорович.

Рувинський Веніамін Абрамович.

Якубовський Ізраїль Семенович

(Шлемович).

Городищенський район

Буркут Іван Сидорович.

Народився в с.Мліїв.

Василенко Микола Григорович.

Народився в м.Городище.

Гарань Олексій Федорович.

Народився в с.Мліїв.

Лютий Григорій Михайлович.

Народився в м.Городище.

Лялько Григорій Григорович.

Народився в с.Старосілля.

Мамай Микола Васильович.

Народився в м.Городище.

Медвідь Іван Федосійович.

Народився в м.Городище.

Погрібний Данило Кононович.

Народився в с.Буда-Орловецька.

Ружин Володимир Михайлович.

Народився в с.Хлистунівка.

Ус Іван Маркіянович.

Народився в с.Дирдино.

Чуєнко Петро Дмитрович.

Народився в с.Петропавлівка.

Яровий Петро Павлович.

Народився в с.Валява.

Драбівський район

Степаненко Іван Никифорович.

Народився в с.Нехайки.

Високе звання отримав у 1944 році (перший раз), у 1945 році (вдруге).

Гнучий Пантелеймон Опанасович.

Народився в с.Степанівка.

Жагала Віктор Макаровим.

Народився в с.Драбове.

Загородський Михайло Пилипович.

Народився в с.Яворівка.

Куниця Семен Андрійович.

Народився в с. Великий Хутір.

Ластовський Максим Онопрійович.

Народився в с.Михайлівка.

Солопенко Тимофій Іванович.

Народився в с.Перервенці.

Удод Іван Михайлович.

Народився в с.Мехедівка.

Жашківський район

Клинковський Олександр Кузьмович

Народився в с.Тетерівка.

Подзигун Володимир Пилипович

Народився в с. Бережне

Звенигородський район

Гончарук Володимир Андрійович.

Народився в с.Чемериське.

Любарський Микола Якович.

Народився в с.Вільхів.

Попович Григорій Данилович.

Народився в с.Моринці.

Скляр Григорій Михайлович.

Народився в с.Шевченкове.

Стеблівський Олексій Кузьмич.

Народився в м.Звенигородка.

Золотоніський район

Андрющенко Яків Трохимович.

Народився в с.Матвіївка.

Лисенко Микола Омелянович.

Народився в с.Софіївка.

Світличний Григорій Лаврентійович.

Народився в с.Дмитрівка.

Сукач Микола Архипович.

Народився в с.Лукашівка.

м. Золотоноша

Рибалко Василь Іванович.

Кам’янський район

Дриженко Іван Олексійович.

Народився в с.Олянине.

Конякін Олександр Федорович.

Народився в с.Грушківка.

Мирошниченко Сергій Єлисейович.

Народився в с.Копійчана.

Чекаль Кузьма Фомич.

Народився в с.Райгород.

Канівський район

Волошин Олексій Прохорович.

Народився в с.Синявка

Голодняк Петро Михайлович.

Народився в с.Бересняги.

Зорін Іван Митрофанович.

Народився в с.Яблунів.

Календюк Іван Хрисанфович.

Народився в с.Грищинці.

Литвиненко Трохим Опанасович.

Народився в с.Пилява.

Петренко Григорій Олексійович.

Народився в с.Черниші.

Плисюк Микола Юхимович.

Народився в с.Степанці.

Потужний Микола Никодимович.

Народився в с.Горобіївка.

Хоменко Іван Федотович.

Народився в с.Буда-Горобіївська.

Чупилко Михайло Купріянович.

Народився в с.Горобіївка.

Шпак Петро Савелійович.

Народився в с.Горобіївка.

Шумський Костянтин Мефодійович.

Народився в с.Черниші.

Катеринопільський район

Олійників Василь Семенович.

Народився в с.Катеринопіль.

Поліщук Спиридон Кирилович.

Народився в с.Кайтанівка.

Цисельський Михайло Петрович.

Народився в с.Петраківка.

Шевченко Григорій Іванович.

Народився в с.Петраківка.

Корсунь-Шевченківський район

Бровченко Іван Никонович.

Народився в с.Самородня.

Дяченко Микола Сидорович.

Народився в с.Вильховчик.

Леонченко Микола Костянтинович.

Народився в м. Корсунь-Шевченківський.

Руденко Михайло Климович.

Народився в с.Селище.

Фесенко Василь Пилипович.

Народився в с. Пішки.

Лисянський район

Савенко Яким Онопрійович.

Народився в с.Хиженці.

Тищик Євген Костянтинович.

Народився в с.Чеснівка.

Хіміч Василь Сидорович.

Народився в с.Бридок.

Яровий Пилип Степанович.

Народився в с.Порадівка.

Маньківський район

Богайчук Степан Романович.

Народився в с.Паланочка.

Дробаха Анатолій Іванович.

Народився в с.Русалівка.

Кобець Семен Павлович.

Народився в с.Вікторівка.

Кротюк Василь Купріянович.

Народився в с.Добра.

Кусніченко Яків Соловієвич.

Народився в с.Русалівка.

Танцюра Іван Лазаревич.

Народився в с.Добра.

Шевченко Михайло Степанович.

Народився в с.Чорна Кам’янка.

Монастирищенський район

Дзигунський Михайло Якович.

Народився в с.Цибулів.

Мильнер Рафаїл Ісайович.

Народився в с.Монастирище.

Пахолюк Іван Арсентійович.

Народився в с.Цибулів,

Фуковський Олександр Васильович.

Народився в с.Зарубинці

Смілянський район

Биганенко Никифор Ілліч.

Народився в с.Плескачівка.

Буц Андрій Федорович.

Народився в с.Балаклія.

Гриб Михайло Іванович.

Народився в с.Плескачівка.

Мартиненко Іван Назарович.

Народився в с. Березняки.

Чередниченко Леонід Григорович.

Народився в с.Плескачівка.

м. Сміла

Краснокутський Хаїм Меєрович.

Сенатор Василь Трохимович.

Ткаченко Никанор Корнійович.

Штерн Григорій Михайлович.

Тальнівський район

Двухбабний Ісаак Шаєвич.

Народився в м.Тальне.

Диденко Данило Григорович.

Народився в с.Майданецьке.

Заверталюк Яків Гаврилович.

Народився в с.Глибочок.

Заклепа Кирило Петрович.

Народився в с.Поташ.

Захарчук Олександр Ананійович.

Народився в с.Майданеиь.

Кротт В’ячеслав Миколайович.

Народився в с. Веселий Кут.

Палій Федір Прокопович.

Народився в с.Кобринове.

Франчук Карп Якович.

Народився в с.Вишнопіль.

Шляхтич Олексій Костянтинович.

Народився в с.Антонівка.

Юрченко Петро Фомич.

Народився в с.Білашки.

Уманський район

Черняховський Іван Данилович.

Народився в с.Оксанино.

Високе звання отримав у 1943 р. (перший раз), у 1944 році (вдруге).

Зеленюк Йосип Павлович.

Народився в с.Кочержинці.

Корчак Йосип Павлович.

Народився в с.Гродзеве.

Левченко Дорофій Тимофійович.

Народився в с.Посухівка.

Литвинюк Федір Григорович.

Народився в с.Рижівка.

Лобода Тимофій Тимофійович.

Народився в с.Оксанино.

Пархоменко Никифор Михайлович.

Народився в с.Косенівка.

Перевертнюк Юхим Климович.

Народився в с.Степківка.

Садовський Юрій Володимирович.

Народився в с.Кочержинці.

Тяшенко Гаврило Єлізарович

Народився в с.Ольшана.

м. Умань

Бердичевський Леонід Опанасович.

Кудерський Панас Йович.

Пивнюк Микола Володимирович.

Радзієвський Олексій Іванович.

Шиндер Арон Євсійович.

Христинівський район

Гриб Андрій Андрійович.

Народився в с.Шельпахівка.

Дмитрик Петро Федосійович.

Народився в с.Ягубець.

Драченко Іван Григорович.

Народився в с.Велика Севастьянівка.

Линчук Олександр Титович.

Народився в с.Розсошки.

Тищенко Олександр Трохимович.

Народився в с.Шельпахівка.

Черкаський район

Брик Григорій Євдокимович.

Народився в с.Худяки.

Гуріненко Микита Трохимович.

Народився в с.Леськи.

Запорожець Сергій Степанович.

Народився в с.Вергуни.

Небилиця Василь Іванович.

Народився в с.Яснозір’я.

Нездолий Кузьма Павлович.

Народився в с.Кумейки.

Сидоренко Марк Лук’янович.

Народився в с.Дубіївка.

Стрижаченко Олексій Аврамович.

Народився в с.Білозір’я.

Супрун Василь Якович.

Народився н с.Мошни.

Тертишний Петро Вакулович.

Народився в с.Степанки.

Хоменко Іван Антонович

Народився в с.Степанки.

Чорний Ілля Григорович.

Народився в с.Березняки.

Чмиренко Микола Романович.

Народився в с.Білозір’я.

Чигиринський район

Дейнеженко Михайло Никифорович.

Народився в с.Розсошенці.

Чорнобаївський район

Давиденко Григорій Іванович.

Народився в с.Старий Коврай.

Литовченко Степан Онопрійович.

Народився в с.Ляшівка.

Мигаль Андрій Іванович.

Народився в с.Васютинці.

Орел Іван Якович.

Народився в с.Клітинці.

Скитиба Борис Якович.

Народився в с.Хрестителеве

Устименко Степан Якович.

Народився в с.Куртьки.

Шмиг Іван Миколайович.

Народився в с.Чорнобай.

Шполянський район

Бойко Василь Романович.

Народився в с.Водяне.

Костенко Антон Миколайович.

Народився в с.Нечаєве.

Кунець Олександр Миколайович.

Народився в м.Шпола.

Лисенко Іван Йосипович.

Народився в с.Іскрене.

Поліщук Іван Іванович.

Народився в с.Лип’янка.

Тур’ян Пінхус Григорович.

Народився в с.Лебедин.

Тирса Володимир Геронтійович.

Народився в с.Антонівка.

Цибульський Микола Степанович.

Народився в с.Товмач.

Юрченко Федір Сергійович.

Народився в с.Топільня.

 

Погода