Що нам розказують про грип

У нинішньому епідемічному сезоні домінуючим типом вірусу є А/H1N1, так званий “Свинячий” грип. На сьогодні інтенсивність епідемічного процесу тримається на низькому рівні, хоча, дійсно, захворюваність протягом цього сезону вище рівня аналогічного періоду минулого року, заявляють у Держсанепідслужбі.

Що нам відомо про вірус

Грип – це штам вірусу H1N1. Назву отримав під час епідемії грипу у 2009 р. через те, що саме цей штам найбільш генетично схожий з вірусом грипу у свиней. Про походження “свинячого грипу” точно невідомо, однак встановлено, що мутація вірусу сталася після зараження людиною свині, а передається цей вірус від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.

Вірус швидко мутує, тому щеплення від грипу тут безсилі. Летальний результат від зараження настає переважно в людей із захворюваннями серцево-судинної системи, легеневими захворюваннями й у тих, хто вчасно не звертається до лікаря.

Симптоми грипу. Як розпізнати небезпечну хворобу

Симптоми захворювання на грип спочатку майже не відрізняються від тих, які проявляються при ГРВІ та звичайному грипі. А зараз акцентуємо вашу увагу на тому, за яких симтомів грипу 2016 потрібно негайно викликати “швидку”:

Перші симптоми – головний біль, біль у горлі, ломота в тілі, слабкість.

Пізніше проявляються діарея, біль у животі. Потім різко підвищується температура – до 40 градусів, з’являються сильні болі в м’язах, головні болі, нудота, нежить, кашель.

Також такі нехарактерні для звичайного грипу симптоми, як блювота, крововилив у внутрішні органи, запалення очей, плутаність свідомості.

– Прискорене або утруднене дихання;

– Синюшність навкруги рота, інших шкірних покровів;

– Поява на тілі дитини крововиливів (навіть дуже маленьких), носової кровотечі;

– Відмова дитини від пиття;

– Неможливість розбудити дитину або відсутність її реакції на звертання;

– Надмірне збудження дитини або поява судом;

– Скарги дитини на сильний головний біль;

– Відсутність сечовипускання або сліз під час плачу.

Нагадаемо, що епідемія грипу в Україні буде констатована, коли буде пройдено епідеміологічний поріг.

Інкубаційний період може бути від 2 до 4 днів, період поширення вірусу в організмі – до 14 днів.

Лікування грипу

Грип зазвичай лікується легко і без проблем за тиждень вдома, але за умови, що інфікований відразу ж, при перших симптомах звернувся до лікаря, а не займався самолікуванням. Лікарі призначають препарати, які діють тільки протягом перших 48 годин, саме тому так важливо викликати лікаря або звернутися до лікарні, а не піти до крамниці по цибулю та часник. Також, за порадами лікарів, не варто зловживати жарознижувальними препаратами й аспірином. Водночас для того, щоб полегшити стан під час перебігу хвороби, потрібно приймати препарати, які сприяють відхаркуванню та відходженню мокротиння. Якщо через кілька днів такого лікування не настало поліпшення стану хворого, необхідно повторно звернутися до лікаря. Грип в жодному разі не можна переносити на ногах, це загрожує серйозними ускладненнями, аж до летального результату. До того ж хвора на грип людина є небезпечною для оточуючих.

Грип, як і будь-який інший вірус, можна лікувати симптоматично – температуру знижують препаратами, що містять Ібупрофен або Парацетамол. Не рекомендується використовувати засоби на основі Аспірину. Перед застосуванням медичний препаратів потрідно провести консультацію з лікарем, зробить пробу на алергію даного медичного препарату.

При появі перших симптомів захворювання хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.

Ще важливо запам’ятати, що вірус не лікується антибіотиками. Ці препарати тільки збільшують ризик ускладнень.

Медикаментозно перемогти вірус можна за допомогою компонента озельтамівіру (“Таміфлю”). При відсутності такого в аптеках замінити його можна препаратом “Реленза”

Профілактика. Як уникнути зараження грипом.

Профілактика захворювання на грип мало чим відрізняється від профілактики інших вірусних захворювань. Але елементарні речі, як відомо, рятують життя. Насамперед потрібно уникати контакту з інфікованими і якомога менше бувати у місцях масового скупчення людей. На вулицю виходити в захисній масці та використовувати спеціальні мазі, щоб убезпечити слизову. Крім того, необхідно стежити за гігієною, якомога частіше, провітрювати приміщення, уникати переохолодження.

– не контактувати з людьми, які мають прояви грипу 2016;

– часто провітрювати приміщення;

– часто мити руки з милом;

– прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

– уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

– прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

– триматися на відстану не менше 2 метрів від людими, у якої помітно симтоми свинячого грипу.

І, звичайно ж, при перших симптомах захворювання слід негайно звернутися до лікаря.

Погода