Наказ дітям

Батько і мати дали тобі життя і живуть для твого щастя. Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждання. Все, що тобі дають Батько і Мати — це їхня праця, піт, утома. Вмій

поважати працю батьків. Найбільше щастя для Матері і Батька — твоє життя, працьовитість, любов до науки, повага до старших. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною — це велике горе для твоєї Матері та Батька. По-справжньому любити їх — означає приносити в дім мир і спокій. Твоя сім’я — це не тільки Батько і Мати. Це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. Запитуй у Батька і Матері дозволу на те, що без них робити не можна, або ж нетактовно. Справжня свобода сина і дочки — бути слухняними дітьми. Підкорення волі батьків — перша школа громадянського виховання, перша дисципліна твоєї совісті. Якщо не навчитися підкорятися волі батьків, то не зможеш стати стійким, мужнім громадянином, дисциплінованим трудівником, вірним батьком твоїх дітей.
Три нещастя є в людини: смерть, старість і лихі діти — говорить українська народна мудрість. Старість — невідворотна, смерть — невмолима, перед цими нещастями ніхто не зможе зачинити двері свого дому. А від лихих дітей дім можна вберегти, як від вогню. І це залежить не лише від батьків ваших, а й від вас самих.
Бути хорошими дітьми — означає не допустити, щоб старість Батька й Матері була отруєна твоїми поганими вчинками. Вмій відчути найважчі душевні муки Матері й Батька, їхня хвороба — твоє горе, їхні невдачі і неприємності на роботі — твоя біда. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Бережи здоров’я батьків. Пам’ятай, що ранню старість і хвороби батькам приносить не тільки праця, втома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі. Найбільше вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи доньки. Будьте гідними своїх батьків!

 

Погода