Новорічні звичаї народів світу

 

Як зустрічають Новий рік


В Італії є дивний звичай: у новорічну ніч викидати на вулицю з вікон різний старий непотріб: посуд, поламані двері, речі.

У Фінляндії дівчата в новорічну ніч кидають через плече черевик. Якщо він упаде носком до дверей – бути весіллю.

У Японії до новорічного столу господині готують рисове печиво – символ достатку сім’ї, відварюють макарони – символ довголіття, готують горохові страви – символ здоров’я, а з рибних страв готують коропа – символ сили. А діти у новорічну ніч ховають під подушку малюнок із зображенням корабля з вітрилами, на якому пливе семеро казкових чарівників – сім покровителів щастя.

У Румунії новорічні свята проходять із піснями, танцями, колядками. Виконується ритуальний танець кози.

У давнину в Австрії та Німеччині, коли на вулиці з’являвся сажотрус, люди намагалися доторкнутися до нього і вимазатися сажею, це вважалося запорукою щастя.

Монетний двір у Відні впродовж багатьох десятиріч до святкування Нового року карбує спеціальну монету-сувенір. На ній зображено дитинку верхи на свині.

У народів Угорщини на новорічному столі немає жодної страви із птиці, щоб щастя не вилетіло з дому.

Звичай дарувати новорічні подарунки прийшов до нас зі Стародавнього Риму. Першими подарунками були гілочки лавра, які символізували щастя й удачу в наступному році. Римляни на новорічних подарунках писали побажання та жартівливі вірші.


Хто господар новорічного свята у різних країнах?

 

В Англії – Санта Клаус. Цей дідусь теж, як і наш, із довгою білою бородою. На ньому червоний жупан, червоні штани, у руках він тримає мішок із подарунками. На голові у нього – червоний ковпак із дзвоником.

У Німеччині Санта Клаус з’являється на віслюку. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм приносить Санта.

В Італії старенька чарівниця Бефані пробирається в дім на мітлі через камін і кладе дітям подарунки у черевики.

У Франції Діда Мороза звати Пер Ноель. Це високий дідусь із білою бородою в хутряній шапці, червоному плащі, оздобленому білим заячим хутром.

У Болгарії Дід Мороз одягнений у вивернуту баранячу шкіру, оздоблену стручками чорного перцю. У руках він тримає годинник, що сповіщає про прихід Нового року. Його звати Мікулаш.

У Швеції перед Новим роком діти вибирають королеву Світла Лючію. Її одягають у білу сукню, на голові у неї корона із запаленими свічками. Лючія так само приносить подарунки дітям.

 

Погода